مجلس ایران دات كام
یك عضو كمیسیون عمران:

ضعف و ناهماهنگی در مدیریت از عوامل اصلی اجرا نشدن قانون هوای پاك است

ضعف و ناهماهنگی در مدیریت از عوامل اصلی اجرا نشدن قانون هوای پاك است

به گزارش مجلس ایران دات كام یك عضو كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: ضعف مدیریتی و ناهماهنگی در میان دستگاه های مجری ریشه خیلی از مسائل و مشكلاتی است كه امروز جامعه با آن دست به گریبان است.


سید كمال الدین شهریاری در گفتگو با ایسنا، با اشاره به لزوم اهتمام دولت برای اجرای قانون هوای پاك، با اشاره به اینكه «بیشتر مشكلات امروز كشور ناشی از ضعیف مدیریتی یا ناهماهنگی در انجام وظایف بین دستگاهی است» تصریح كرد: متاسفانه مجلس شورای اسلامی بر این باور است كه تمام مشكلات با قانون گذاری حل می شود، در حالیكه ما به اندازه كافی قانون داریم، اما آنچه كه مشكل ساز است فقدان مدیریت و ناهماهنگی در میان دستگاه های مجری است.
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: در قانون هوای پاك ۲۳ دستگاه بعنوان متولی برای مقابله با آلودگی هوا مشخص شده است كه خود این امر یكی از نقصها این قانون است. هر قانونی باید در گام اول یك متولی را تعیین كند كه مسئولیت اجرای قانون را برعهده گیرد و سایر دستگاه ها كه وظایف جزیی دارند در ذیل متولی امر، نقش خویش را ایفا كنند.
شهریاری در ادامه تصریح كرد: پس در گام اول باید هماهنگی و همگرایی در میان دستگاه های مجری یك قانون وجود داشته باشد.
این عضو كمیسیون عمران مجلس در ادامه با اشاره به عوامل ریشه ای موثر در آلودگی هوای كلانشهرها بیان كرد: امروز ما در كشور ۱۳۰۰ شهر داریم، اما تنها چهار الی پنج كلانشهر درگیر مسئله آلودگی هستند كه باید به دنبال دلیل ریشه ای این مورد باشیم.
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح كرد: عدم توزیع متوازن جمعیت به دنبال تمركز خدمات و صنایع در چند كلانشهر دلیل عمده آلایندگی در كلانشهرهای كشور است. این در شرایطی است كه ما در قانون برنامه توسعه اول جمهوری اسلامی ایران تصویب كردیم كه تمام مراكز و صنایع كه خارج از تهران مستقر هستند باید دفاتر مركزی خویش را از تهران بیرون ببرند، اما همچنان شاهد می باشیم كه این قانون هم اجرایی نشده است.
شهریاری در انتها بیان كرد: در قانون برنامه توسعه اول كشور به تمركززدایی از تجمع جمعیت در كلانشهرها توجه ویژه ای شده است، اما زمانی كه این قانون اجرایی نشده است به دنبال آن سایر قوانین هم آن طور كه باید و شاید اجرایی نمی گردد.
منبع:

1398/10/10
18:26:08
5.0 از 5
11472
تگهای خبر: تصویب , خدمات , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام