مجلس ایران دات كام
پورمختار در گزارش مجلس ایران دات كام:

دولت باید كالاهای اساسی را قیمت گذاری كند

دولت باید كالاهای اساسی را قیمت گذاری كند

به گزارش مجلس ایران دات كام عضو كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اظهار داشت: دولت باید كالاهای اساسی را قیمت گذاری كند و در صورتیكه كسی از این مصوبه تخطی كند، باید با وی برخورد شود.محمد علی پورمختار در گفتگو با خبرنگار مهر، با انتقاد از گرانی بعضی از كالاها و خدمات بعد از افزایش قیمت بنزین، اظهار داشت: متأسفانه بعد از گرانی بنزین شاهد افزایش قیمت بعضی از كالاها و خدمات هستیم.
وی اضافه كرد: البته دستگاه های نظارتی چون سازمان تعزیرات به صورت مرتب به مراكز عرضه كالا و خدمات سركشی كرده و قیمت ها را رصد می كنند اما باید این نظارت ها بیشتر شود چون كه خیلی از قیمت ها افزایش پیدا كرده است.
عضو كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به اینكه تبعات روانی افزایش قیمت بنزین معمولاً بیشتر از تبعات واقعی آن در جامعه است، اظهار داشت: متاسفانه تابحال وعده دولت در خصوص پیشگیری از افزایش قیمت سایر كالاها و خدمات بعد از گرانی بنزین محقق نشده است.
پورمختار تصریح كرد: برای كنترل قیمت كالاها، لازم است دولت كالاهای اساسی را قیمت گذاری كند و واحدهای صنفی و تولید كنندگان مكلف به رعایت آن شوند تا كالاهای اساسی از آن قیمت تعیین شده و مصوب، گران تر به مردم فروخته نشود.
وی با اشاره به اینكه همینطور لازم است بعد از قیمت گذاری كالاهای اساسی، اطلاع رسانی گسترده شود تا مردم از قیمت این كالاها با خبر شوند، بیان كرد: همینطور در صورتیكه عرضه كنندگان كالایی را بیشتر از قیمت مصوب دولتی در اختیار مردم قرار دهند، باید امكانی فراهم گردد كه مردم بتوانند شكایت خویش را به دستگاه های نظارتی اعلام نموده و دستگاه های ناظر هم باید سریعاً با متخلفان برخورد كنند.

1398/10/09
13:42:45
5.0 از 5
10811
تگهای خبر: خدمات , دولت , قیمت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴