مجلس ایران دات كام

آخرین وضعیت شهرستان سیل زده آق قلا از زبان نماینده منطقه

آخرین وضعیت شهرستان سیل زده آق قلا از زبان نماینده منطقه

به گزارش مجلس ایران دات كام نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه روند ارزیابی خسارات و پرداخت آن در حال انجام می باشد، اظهار داشت: یكی از اشكالات اصلی كه امروز وجود دارد این است كه همچنان برخی در چادر به سر می برند و به این موضع باید سریع تر رسیدگی كرد. كشاورزان نیز خواستار ارزیابی دقیق تر خسارات وارده و پرداخت سریع تر آن هستند.


نورمحمد تربتی نژاد در گفت و گو با ایسنا با اشاره به آخرین وضعیت شهرستان سیل زده آق قلا بیان كرد: حالا ارزیابی خسارات وارده انجام شده است. آن بخش از مسكن های روستایی و شهری كه نیاز به تعمیرات داشتند، اقدامات لازم صورت گرفته است. درباب منازلی كه بطور كلی تخریب شده اند عملیات ساخت شروع شده و حدود 20 الی 30 درصد پروژه ها پیش رفته است. بعضی از منازل كه در حریم رودخانه ها بودند و یا ملك از نظر ادارای مشكلاتی داشت با پیگیری های انجام شده مشكل رفع شده و عملیات ساخت شروع شده است.
ایشان سپس اظهار نمود: در بخش كشاورزی به افرادی كه صد در صد خسارت دیده اند، پرداخت خسارت شروع شده اما افرادی كه خسارت كمتری دیده اند در اولویت بعدی قرار گرفته اند. در این بخش شكایت هایی مطرح بود كه عده ای نسبت به برآورد خسارت ها گله مند بودند كه در حال رسیدگی هستیم.
نماینده مردم گرگان در مجلس اشاره كرد: مدارسی كه نیاز به تعمیر داشتند تا مهر ماه آماده خواهد شد، اما مدارسی كه بطور كلی تخریب شدند، راه اندازی آنها حدود یكسال طول خواهد كشید. یكی از اشكالات اصلی كه امروز وجود دارد این است كه همچنان برخی در چادر به سر می برند و به این موضع باید سریع تر رسیدگی كرد. كشاورزان نیز خواستار ارزیابی دقیق تر خسارات وارده و پرداخت سریع تر آن هستند.
منبع:

1398/06/20
23:00:58
5.0 از 5
8572
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام