مجلس ایران دات كام
نماینده داراب:

مردم با كمبودها می سازند ولی با تبعیض می سوزند

مردم با كمبودها می سازند ولی با تبعیض می سوزند

به گزارش مجلس ایران دات كام یك عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن گلایه از سیاست گذاری های دولت در حوزه اقتصادی اظهار داشت: ضمن تمام گلایه ها ولی منصفانه نیست زحمات دولت را در این شرایط نادیده گرفت.


به گزارش مجلس ایران دات كام به نقل از ایسنا، رضا انصاری در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس اظهار داشت: در آستانه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم همه موظفیم بهتر از گذشته شرایط لازم را برای برگزاری یك انتخابات باشكوه فراهم آوریم. بطور قطع حضور باشكوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات دشمنان این ملت را به كمای عمیق فرو خواهد برد.
نماینده مردم داراب در مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: پرواضح است كه امروز شرایط اقتصادی و معیشتی كشور نابسامان است كه این نابسامانی ها عموما ریشه در نرم افزارها و فقدان مغز افزار سیاست گذاری در نظام اداری و اقتصادی كشور و ساختارهای فساد زا و تولید كننده و توزیع كننده رانت و نبود اراده برای برخورد ریشه ای با مسائل است.
این عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس خطاب به رئیس جمهور اظهار نمود: آقای رئیس جمهور شما را انتخاب كردیم ولی از این كه برای تصمیم سازی و تصمیم گیری های مهم به صاحبان علم و دانش رجوع نكردید و همان تعاملات فرمایشی قبل را با مجلس كنار گذاشتید و از این كه به سفارش های صاحب نظران گوش ندادید گلایه داریم. ما از این كه كابینه با اراده ای برای حل مشكلات ندارید گلایه داریم. ما گلایه های زیادی داریم ولی نمی توان و منصفانه نیست زحمات شما را در این شرایط موجود نادیده گرفت. ملت هم می دانند بازكردن گره های اقتصادی فقط به دست شما نیست. اما شما می توانستید و هنوز هم می توانید اتاق فكری از زبده ترین صاحب نظران كشور برای فهم دقیق مسائل و عرضه راهكارهای كاربردی تشكیل دهید ولی این كار را انجام ندادید.
نماینده مردم داراب اظهار داشت: شما فكر می كردید اگر مبحث برجام حل شود همه چیز حل می شود، در حالیكه رانت زدایی از اقتصاد و اصلاحات اقتصادی اولویتی به مراتب بالاتر نسبت به برجام داشت و دارد. سفارش می كنم اموارات مردم را مبتنی بر مبانی علمی اداره كنید صادقانه مسائل و مشكلات كشور را با مردم در بین بگذارید و باور كنید كه این مردم شایسته اعتماد هستند.
این عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی عنوان كرد: همه بدانید كه این مردم با كمبودها می سازند ولی با تبعیض می سوزند. این مردم با مدیران می سازند ولی از سوء مدیریت می سوزند. مردم همواره پای انقلاب، نظام و مقتدای خود ایستاده اند.
انصاری در انتها با اشاره به لایحه بودجه سال ۹۹ اظهار نمود: در آستانه تصویب لایحه بودجه قرار داریم، به واسطه شوك ارزی در سال های گذشته سال ها درآمد و سودهای سرشاری نصیب برخی بنگاه های اقتصادی در كشور شد. تحقیقات نشان می دهد در ۲۰ بنگاه اقتصادی ۷۶ هزار میلیارد تومان سود ناشی از شوك ارزی نصیب آنها شده كه كمتر از ۷ درصد مالیات دادند. لازم است كمیسیون تلفیق به این نكته توجه كند و بخشی از سودهای ناشی از این شوك ارزی را جایگزین برخی منابع بودجه كشور قرار دهد.1398/10/03
13:03:31
5.0 از 5
10824
تگهای خبر: انتخابات , تصویب , دولت , لایحه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳