مجلس ایران دات كام
لك علی آبادی :

اخلاق در رقابت های انتخاباتی رعایت شود

اخلاق در رقابت های انتخاباتی رعایت شود

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس اظهار داشت: کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باید شأن این جایگاه مهم را حفظ کنند و باید در تبلیغات انتخاباتی خود اخلاق را رعایت نمایند.روح الله لک علی آبادی، نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان دستگاه قضا در خصوص این که ممکنست در اظهارات کاندیداهای انتخابات گاهی حرف هایی صادر شود که موجب شاد شدن دشمن شود که به هیچ وجه این کار جایز نیست، اظهار داشت: در همه کشورها و برای معرفی کاندیداهای انتخابات، میتینگ ها و مناظرات انتخاباتی انجام می شود.
وی بیان کرد: مناظرات و برنامه های تبلیغاتی کشورهای غربی گاهی اوقات به جنجال کشیده می شود و بعضاً می بینیم که در ادوار مختلف انتخابات ما نیز نامزدهایی بودند که از این فضاهای انتخاباتی غربی ها الگوبرداری می کنند، در صورتیکه نباید در کشور ما اینطور باشد و باید در رقابت های انتخاباتی جمهوری اسلامی ایران، اخلاق و دین رعایت شود و این مساله مهم باید مدنظر قرار گیرد.
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: انتخابات ریاست جمهوری ما برای اغلب کشورهای جهان خصوصاً کشورهای منطقه و کشورهای شرقی و غربی حائز اهمیت می باشد و عملاً چشم جهانیان به انتخابات ما دوخته شده است.
لک علی آبادی در ادامه، اظهار داشت: کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باید شأن این جایگاه مهم را حفظ کنند و باید در تبلیغات انتخاباتی خود اخلاق را رعایت نمایند و بدنبال آن نباشند که با توهین و تخریب رقیب خود به این جایگاه برسند.
وی افزود: اگر کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در اظهارات خود از خط قرمزهای اخلاقی، سیاسی و اجتماعی عبور کنند، بطور قطع این کار آنان دستاویزی برای رسانه های غربی خواهد شد..
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خیلی از رسانه های دنیا روی اتفاقات کشور ما متمرکز شده و زوم کرده اند، چونکه جمهوری اسلامی ایران هیچ وقت از مواضع حقی که در دنیا وجود دارد، عدول نمی کند و همیشه طرف حق را گرفته است. دنیای استکبار برنمی تابد که جمهوری اسلامی ایران به تنهایی این همه هزینه روی دست کشورهای مستکبر بگذارد و در نتیجه آنها بدنبال تخریب ما هستند.
لک علی آبادی بیان کرد: در شرایطی که دشمن بدنبال تخریب و ایجاد اختلاف در کشورمان است، ما نباید خودمان آب به آسیاب دشمن بریزیم و کاندیداهای انتخابات باید مراقب باشند و به دشمن این اجازه را ندهند.
وی با اعلان اینکه سفارش مقام معظم رهبری در خصوص این که کاندیداهای انتخابات حرف های دشمن پسند نزنند، بسیار حکیمانه و پدرانه بود و همیشه باید مورد توجه نامزدهای انتخابات در هر انتخاباتی باشد، اظهار داشت: همه ما باید به این مسئله توجه داشته باشیم که امروز دنیا در یک اتاق شیشه ای قرار گرفته است و همه ناظران بین المللی، ما را نظاره می کنند و اگر اشتباه نماییم، بطور قطع آتشی را به پا کردیم که دود آن آتش به چشم خودمان می رود.


منبع:

1403/04/09
11:34:23
0.0 از 5
157
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام