مجلس ایران دات كام
ظهره وند :

قطعنامه سیاسی غربی ها تاثیری بر پیشرفت هسته ای ایران ندارد

قطعنامه سیاسی غربی ها تاثیری بر پیشرفت هسته ای ایران ندارد

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: قطعنامه ضدایرانی سه کشور اروپایی در نشست شورای حکام کاملا سیاسی و با هدف اثرگذاری بر انتخابات ایران است.ابوالفضل ظهره وند در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به قطعنامه ضدایرانی سه کشور اروپایی در نشست شورای حکام، اظهار داشت: این قطعنامه کاملا سیاسی است و غربی ها با این کار تلاش می کنند که روی فضای انتخاباتی ایران تاثیر بگذارند.
وی توضیح داد: با توجه به این که انتخابات ریاست جمهوری را در پیش داریم، غربی ها با چنین اقداماتی به دنبال آن هستند که روی آن جریان و گروهی که معتقد به مذاکره با غرب و امتیاز دادن به آنان هستند، تاثیر بگذارند.
ظهره وند افزود: حقیقت آن است که کشورهای اروپایی عضو برجام و آمریکا به تعهدات خودشان عمل نکرده اند؛ حتی روسیه و چین در اثنای رای گیری در رابطه با این قطعنامه به این مساله تاکید داشتند و سفارش کردند که بهتر است سه کشور اروپایی عضو برجام و آمریکا به برجام بازگردند و به تعهداتشان عمل کنند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خودش در برجام عمل کرده و کشورهایی که از برجام خارج شده اند، باید به تعهدات خود عمل کنند.
ظهره وند اظهار داشت: آنان باید به صورت شفاف بگویند که منظورشان از همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی چیست. همین همکاری ها بود که تبدیل به برجام شد و برجام هم برای ما فقط خسارت محض بود؛ یعنی ما ظرفیتهای ملی خویش را از دست دادیم و متوقف شدیم و غربی ها کوچک ترین قدمی برای آن چه تعهد کرده بودند یعنی لغو تحریم ها انجام ندادند.
وی اشاره کرد: پوتین، رئیس جمهور روسیه هم چند روز پیش در سخنرانی سه ساعته خود در کازان روسیه از کارهای ایران دفاع کرد و گفت دولت اوباما تعهدی را امضا کرد و دولت بعدی یعنی ترامپ، همان تعهد را کنار گذاشت. پوتین اصرار کرد که آنان باید در نوع رفتارشان در برابر ایران تجدیدنظر کنند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: به هر صورت این اقدامات غربی ها هیچ تأثیری در پیشرفت ایران در زمینه هسته ای ندارد. جمهوری اسلامی ایران مسیر خودش را انتخاب نموده و با وجود تحریم و مسدود بودن دسترسی هایش به بازارهای جهانی، کارهای خودش را به خوبی انجام و نشان داده است که تحریم ها هیچ اثری بر پیشرفت ایران ندارد.منبع:

1403/03/20
09:33:19
0.0 از 5
132
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام