مجلس ایران دات كام
بیانیه شورای نگهبان به مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی (ره)؛

مردم سالاری دینی یادگار پرارزش امام خمینی (ره) است

مردم سالاری دینی یادگار پرارزش امام خمینی (ره) است

به گزارش مجلس ایران دات کام، شورای نگهبان بمناسبت فرارسیدن سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و قیام ۱۵ خرداد اطلاعیه ای صادر کرد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، شورای نگهبان بمناسبت فرارسیدن سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و قیام ۱۵ خرداد اطلاعیه ای صادر کرد.
در این بیانیه آمده است:
انقلاب اسلامی مردم ایران؛ انقلابی بزرگ و در ابعاد جهانی بود که با رهبری امام خمینی (ره) رقم خورد. این انقلاب عظیم به سر انجام نمی رسید، مگر با هدایت های الهی گونه امام خمینی (ره) و این انقلاب پویا و زنده باقی نمی ماند مگر با بنیان های استواری که آن رهبر عزیز و بزرگ اسلامی به جای گذاشته بودند.
هنر امام عظیم الشان این بود که «اسلام» و «مردم» را وارد عرصه حکمرانی کردند و «جمهوری اسلامی» به وجود آوردند. امام با این دو عنصر اصلی و اساسی جان جدیدی به ایران بزرگ، ملت های منطقه و بلکه آزادی خواستار جهان دادند؛ و فراتر از این ها، ایشان با تاسی از حرکت پیامبر اعظم (ص) مسیری مبتنی بر حق و حقیقت و با مشارکت آگاهانه گسترده مردم به وجود آوردند که در مقابل مسیری بود که مستکبران و استعمارگران می پیمودند.
ایشان با شعار استقلال در مقابل استعمار ایستادند، با شعار آزادی، کاخ های ستم شاهی را به لرزه درآوردند و با شعار جمهوری اسلامی، مردم سالاری دینی را نمود بخشیدند.
آنچه در ایام گذشته و در مراسم خاکسپاری پیکر شهید خدمت آیت الله رئیسی رئیس جمهور کشورمان و همراهانشان مشاهده شد، یادآور صحنه ای از آن تشییع بزرگ و غم انگیز امام خمینی (ره) در سال ۱۳۶۸ و همینطور تشییع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در سالهای گذشته بود. حضور گسترده و میلیونی مردم در مراسم های تشییع زنده بودن انقلاب و شعارهایش را به نمایش گذاشت.
اکنون هم که در آستانه برگزاری انتخابات زودهنگام چهاردهمین دوره ریاست جمهوری قرار داریم، مردم سالاری دینی که یادگار و میراث امام عزیز و بزرگ مان است بار دیگر درحال رقم خوردن است. امید است در روز ۸ تیر شاهد برگزاری انتخاباتی در شأن ملت بزرگ ایران اسلامی باشیم و مسیر اقتدار جمهوری اسلامی ایران ادامه یابد.

1403/03/16
13:27:54
0.0 از 5
151
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام