مجلس ایران دات كام
ره پیك در جمع خبرنگاران:

نتایج بررسی صلاحیت ها در موعد مقرر اعلام خواهد شد

نتایج بررسی صلاحیت ها در موعد مقرر اعلام خواهد شد

به گزارش مجلس ایران دات کام، قائم مقام دبیر شورای نگهبان اظهار داشت: در موعد مقرر نتایج بررسی صلاحیت ها اعلام خواهد شد و سپس مراحل تبلیغات انتخاباتی و برگزاری انتخابات را خواهیم داشت.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، سیامک ره پیک قائم مقام دبیر شورای نگهبان عصر امروز و در جریان برگزاری چهارمین روز نام نویسی از داوطلبان نامزدی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات کشور، اظهار داشت: با وجود این که فرصت محدودی برای آماده سازی اقدامات وجود داشت، با هماهنگی بسیار خوبی که میان دستگاه های مختلف خصوصاً وزارت کشور و شورای نگهبان به عنوان دو دستگاه اصلی در اجرا و نظارت بر انتخابات به وجود آمد، خیلی سریع و با هماهنگی و با تدابیر مفیدی که اندیشیده شد، مقدمات کار برقرار شد و هم از جهت سازوکارهای قانونی و رویه ها و هم از جهت امکانات سخت افزاری و نرم افزاری دوستان خیلی تلاش کردند.
وی اضافه کرد: در بازدیدی که امروز از ستاد انتخابات کشور داشتیم به لطف خداوند فضای خیلی مناسبی فراهم بود و از جهت نیروی انسانی نیروهای آماده و آموزش دیده ای حضور دارند. همین طور برمبنای توضیحاتی که از طرف مسئولان ستاد انتخابات کشور ارائه شد، در کل هیچ مشکلی در پروسه ثبت نام ها وجود نداشته است.
ره پیک بیان کرد: ما از راه های دیگر همچون مراجعه کنندگان و دستگاه های دیگر گزارش هایی دریافت کرده بودیم و بر طبق این گزارش ها، اقدامات با سرعت و نظم قابل توجهی در حال انجام می باشد و ان شاءالله این کار تا پایان پروسه ثبت نام که فردا خواهد بود ادامه پیدا می کند.
قائم مقام دبیر شورای نگهبان اشاره کرد: پس از پایان مهلت قانونی ثبت نام از داوطلبان نامزدی انتخابات، پرونده داوطلبان در شورای نگهبان مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در موعد مقرر نتایج بررسی صلاحیت ها اعلام خواهد شد و در ادامه نیز مراحل تبلیغات انتخاباتی و برگزاری انتخابات را خواهیم داشت. ان شاءالله انتخابات پیش رو نتیجه بسیار مفید و مؤثری برای کشور داشته باشد.
ملاک در ثبت نام ها و بررسی صلاحیت ها، قانون است
ره پیک درباره ی رویکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها، اظهار داشت: ملاک در ثبت نام ها و بررسی صلاحیت ها، قانون است و آن چه در قانون اساسی، قوانین عادی و بخشنامه های مربوطه آمده است، در این پروسه مورد توجه قرار می گیرد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این که آیا ممکنست صلاحیت کسانی که در دوره هایی احراز صلاحیت نشدند، در این دوره احراز شود، اشاره کرد: زمانی که فاصله میان دوره های مختلف انتخاباتی ایجاد می شود، ممکنست اطلاعات جدیدی درباره ی افراد وجود داشته باشد و هیچ قضاوتی نمی شود کرد. در هر دوره باید وضعیت داوطلبان بررسی شود و از قبل نمی توان اظهار داشت که چه اتفاقی خواهد افتاد.
قائم مقام دبیر شورای نگهبان درباره ی ادعای تعدادی از داوطلبان نامزدی درباب رایزنی با شورای نگهبان برای نام نویسی در انتخابات، اظهار داشت: کسی با شورای نگهبان به عنوان نهاد شورای نگهبان و تمام اعضای این شورا رایزنی نکرده است و ممکنست مقصود این افراد این باشد که احیاناً یکی از اعضا را در جایی دیدند یا با او تلفنی صحبت کرده باشند.
ره پیک در پاسخ به سوالی در خصوص این که مناظرات تلویزیونی نامزدها چگونه خواهد بود، بیان کرد: تنظیم و کیفیت مناظرات بر عهده صدا و سیما است؛ در ایام آینده مسئولان صداوسیما اطلاع رسانی خواهند کرد.


منبع:

1403/03/15
12:46:29
0.0 از 5
143
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام