مجلس ایران دات كام
قالیباف در اجلاس بین المللی غزه؛ مظلوم مقاوم :

جوانان ما به جهان بعد از اسرائیل سلام خواهند کرد

جوانان ما به جهان بعد از اسرائیل سلام خواهند کرد

به گزارش مجلس ایران دات کام، رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جوانان ما به جهان بعد از اسرائیل که جهت زندگی انسان امروز جای بهتری است سلام خواهند کرد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در اجلاس بین المللی «غزه؛ مظلوم مقاوم» که بامداد امروز (شنبه، ۱۲ خرداد ماه ۱۴۰۳) به مناسبت بزرگداشت سالگرد ارتحال امام (ره) و با حضور ۳۵۰ تن از اندیشمندان خارجی سازمان های حامی فلسطین به میزبانی ستاد خارجی سالگرد بزرگداشت امام خمینی (ره) در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما برگزار گردید، با اشاره به اینکه مفتخرم مراتب خرسندی خودرا از حضور در جمع شما دغدغه مندان رهایی مردم مقاوم فلسطین از غصب و تجاوز رژیم صهیونیستی ابراز کنم، اظهار داشت: به عنوان نماینده مردم و رییس مجلس شورای اسلامی فرصت را غنیمت شمرده و حضور شما در جمهوری اسلامی ایران را خیر مقدم می گویم.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه امروز که وجدان آزادگان جهان از آن چه که ماه ها و سال ها است بر سر فلسطینیان می رود، زخم دیده و تکان خورده است، گفت: امروز که موج مردمی پشتیبانی از غزه و رفح مقاوم تا شهرهای اروپایی و آمریکایی بلند شده و حتی برخی هم پیمانان گذشته رژیم صهیونیستی برای به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین مصمم شده اند، امروز که دادگاه بین المللی لاهه دست از لکنت زبان برداشته و به صراحت اسرائیل غاصب را محکوم می کند، امروز که دانشگاه های اروپا و آمریکا باوجود سرکوب توسط وفادارن به موجودیت نامشروع اسرائیل کلاس های درس رهایی بخش و آزادگی شده اند، جهان صدای فلسطین را می شنود اما این صدا ۶۰ سال قبل از گلوی یک مرد الهی در قم به گوش ما رسید.
قالیباف افزود: او یکه و تنها و حتی در میانه شگفتی یاران نزدیکش که او را برای مبارزه با نظام ستمشاهی خودکامه و وابسته ایران همراهی می کردند، ریشه فساد و ظلم را نه فقط در ایران بلکه در جهان را نشان داد؛ آمریکای جنایتکار و رژیم غاصب اسرائیل. البته راهکار را نیز به ما آموخت؛ محو رژیم صهیونیستی. آن هم در صورتیکه دنیا و حتی جهان اسلام درگیر و دار کنار آمدن با این موجودیت نامشروع و فراموشی فلسطین بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در نگرش امام خمینی (ره) لازمه حل مسأله فلسطین، توجه وجدان جهانی و وحدت امت اسلامی بود، تصریح کرد: از روزی که نهضت اسلامی در ایران آغاز شد تا پیروزی انقلاب اسلامی، امام (ره) هیچ گاه اجازه نداد که مسأله فلسطین از دستور کار مردم ایران حذف شود. پس از پیروزی انقلاب نیز ایشان تمام امکانات نظام برآمده از انقلاب مردم را برای حل ریشه ای مسأله فلسطین به خدمت گرفت.
وی افزود: از همان زمان، مهم ترین چیز تمرکز و توجه بر مسأله فلسطین بود و این که فلسطین مسأله اول جهان اسلام باقی بماند. در این حوزه امام (ره) از هیچ کمکی دریغ نمی کرد و ابتکار روز جهانی قدس از همین دغدغه سرچشمه گرفت. حالا می بینیم که هر روز تبدیل به روز جهانی فلسطین شده است.
قالیباف در ادامه با یادآوری این مطلب که اسرائیلی ها به همان اندازه که از خوی انسانی بی بهره هستند از خرد انسانی نیز بی بهره هستند، اذعان داشت: آنها خیال می کردند هرچه زمان بگذرد، فلسطین بیشتر فراموش شده و پیکر مقاومت تراشیده خواهد شد اما از زمانی که امام خمینی (ره) بجای ناسیونالیسم عربی که متوالی منجر به شکست در جنگ ها می شد، غیرت اسلامی و وجدان بشری را مبنای مقاومت فلسطین قرار داد، اسرائیل روز به روز ضعیف تر شده تا امروز که عرق سرد مرگ بر پیشانی اش نشسته است.
رئیس قوه مقننه با اشاره به این که امام خمینی (ره) امام تحول بود و بصیرت او روز به روز نه فقط برای مردم ایران بلکه برای آزادگان جهان روشن می شود، اظهار داشت: نقشه راه تحول امام (ره) نیز فقط برای ایران نبود بلکه برای جهان اسلام و برای همه بشریت بود. تحول به وجود آمده در مسأله فلسطین را ببینید. همه می دانیم که یکی از رؤیاهای رژیم صهیونیستی این بود که با گذر زمان و تغییرات نسلی مسأله فلسطین در بین جوانان فراموش شود. نهایت تلاش خودرا کردند تا نسل جدیدی به سرزمین های اشغالی بکوچانند و حتی سرگرمی های مشترک میان جوانان فلسطینی و اسرائیلی ایجاد کنند اما نسل جدید فلسطینی این رؤیای پریشان را نیز بر هم زد.
وی اضافه کرد: این ضرب دست امام خمینی (ره) است که از ۶۰ سال پیش تا حالا موج بیداری و مقاومت را پیش برده است. امروز نه فقط جوانان فلسطینی متولد شده پس از کمپ دیوید و اسلو، مقاوم تر از هر نسلی پای آرمان فلسطین ایستاده اند بلکه جوانان و دانشجویان در همه جهان به پشتیبانی از آنها برخاسته اند.
قالیباف افزود: این تحول آفرینی ثمره اراده و هدایت انسانی است که در پرتو سنت های الهی می اندیشد و رهنمود می دهد و الان این اراده ملت فلسطین و اراده مردم مسلمان و آزاده در سرتاسر جهان است که سدهای پشتیبانی از رژیم غارتگر را یکی یکی شکسته و به پیش می رود.
رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه توحش اسرائیل را واکنشی از یک ترس وجودی دانست که آنرا به خوبی و بیش از پیش حس می کند و اضافه کرد: هیچ کس بهتر از خود اسرائیل درک نمی کند که این موج مقاومت با محوریت خود فلسطینی ها دیر یا زود این پیکره نحس و فاسد را ریشه کن خواهدنمود. تبلیغات پرزرق و برق و مظلوم نمایی های رژیم صهیونیستی نیز دیگر خریدار ندارد؛ همچنان که اقتصاد این رژیم درحال فروپاشی است و فراتر از همه توهم امنیت اسرائیل برای شهروندان خود نیز تبدیل به ترس پایدار شده است.
وی افزود: پس از رحلت خمینی کبیر (ره)، امام خامنه ای عزیز ما به عنوان ولی فقیه و ولی امر و رهبر انقلاب اسلامی همان رویکرد مردمسالاری دینی و عزت آفرین را ادامه داد و همچنان به حل ریشه ای مسأله فلسطین توجه ویژه دارد. امروز این مرد الهی با جوانان سرتاسر دنیا که از ظلم اسرائیل آزرده شده و غیرت دینی و انسانی آنها برانگیخته شده است حرف می زند و به آنها که دیگر جزئی از جبهه جهانی مقاومت شده اند، بشارت می دهد که در طرف درست تاریخ ایستاده اند و حرکتشان برمبنای سنت الهی به مقصد خواهد رسید.
قالیباف در ادامه با اظهار امیدواری از این که انشاالله همبستگی جهانی برای نابودی اسرائیل ادامه خواهد یافت و جوانان ما به جهان بعد از اسرائیل که جهت زندگی انسان امروز جای بهتری است سلام خواهند کرد، عنوان کرد: عملیات وعده صادق ایران، خانه عنکبوتی رژیم منحوس اسرائیل را پیش چشم جهانیان به نمایش درآورد و محاسبات غلط نظام سلطه را برهم زد. ما نه در پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین و نه در حفظ حریم امنیت خود با دشمن تعارف نداریم، اما خوب است جوانان جهان بدانند که ما برای مردمسالاری مقاومت کرده و به جهت اینکه همه ساکنین اصلی و واقعی فلسطین خودشان فارغ از مذهب و هویت خود، سرنوشت کشور خودرا تعیین کنند. این طرح همیشگی و شدنی جمهوری اسلامی ایران برای حل قطعی مسأله فلسطین است.
وی اضافه کرد: همین طور درود می فرستم به روح پرفتوح شهدا و امام شهدا، امامی که در قرن بیستم مجدداً احیاگر اسلام شد و امامی که در قرن بیستم به همه مسلمین عزت و منزلت داد. درود می فرستیم به شهدا و امام شهدایی که جز در راه خدا گامی برنداشت و جز برای خدا کلامی نگفت و همیشه مجاهدانه، متوسلانه و شجاعانه با ایمان به خدا و با ایمان به مردم در این راه قدم برداشت. درود می فرستیم به روح پرفتوح شهدا و امام شهدایی که در قرن بیستم به همه ما آموخت که سنت های الهی لایتغیر هستند و نه تبدیل می شوند و نه تحویل.
رئیس مجلس شورای اسلامی در آخر تصریح کرد: اگر در راه خدا حرکت نماییم، خدا ضمانت پیروزی به ما داده است پس تردید نکنیم ادامه راه شهدا، امام شهدا و احیای اسلام همین منطق تکیه بر خدا با اخلاص و با تقوا است؛ چه تقوای فردی و چه تقوای جمعی و مجاهدت و مبارزه باید با توسل و ایمان به سنت های الهی همراه باشد. امیدوار هستم همه ما در این راه با قدرت، وحدت و سلامت به پیش برویم.


منبع:

1403/03/13
15:13:42
0.0 از 5
250
تگهای خبر: اقتصاد , تبلیغ , حامی , دادگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان مجلس ایران دات كام