مجلس ایران دات كام
خضریان:

باید شهید ‎رئیسی عزیز را در چهارچوب مکتب ‎امام(ره) فهم کرد

باید شهید ‎رئیسی عزیز را در چهارچوب مکتب ‎امام(ره) فهم کرد

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده تهران در مجلس با تأکید بر اینکه «باید شهید ‎رئیسی عزیز را در چهارچوب مکتب ‎امام خمینی(ره) فهم کرد»، اظهار داشت: تشییع میلیونی ‎خادم الرضا(ع) و دیگر شهدای ‎پرواز خدمت نشان داد ‎الگوی رجایی نه فقط امکان تحقق در جامعه امروز ما را دارد بلکه اقبال به آرمان های انقلابی از جامعه زدوده نشده است.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، یادداشت علی خضریان با عنوان «جامعه شناسی بدرقه تاریخی» را که در اختیار ایسنا قرار داده را می خوانید: «برای فهم بهتر بدرقه تاریخی و میلیونی حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، می بایست بر طبق جامعه شناسی معرفت حقیقت ارتباط بین جامعه و مجموعه هایی از نظام های اخلاقی و سیاسی در حوزه های اجتماعی و فرهنگی جامعه که در آن پرورانده شدند، مورد توجه قرار گیرد.
تجلی حضور قلبی و پرشور ‎مردم در تجلیل و تکریم از ‎شهیدان خدمت و توجه به نقطه اتصال مردم با حقیقت شعارهای انقلاب اسلامی، حکایت از ثبات معرفتی جامعه نسبت به گفتمان انقلاب اسلامی دارد. مردم هر جا دیدند که شعارهای انقلاب اسلامی همراه با عمل پررنگ بوده است به همانجا توجه پیدا می کنند.
شعارهایی که عملیاتی، عینی و عملی است و لقلقه زبان سیاستمداران مادی نگر برای سیاست بازی های مرسوم این جهانی نیست. شعارهایی که در عین توجه به استقلال و مقاومت در سیاست خارجی، عدالت خواهی و فسادستیزی در داخل را همراه با مردم مداری و بصورت توأمان مورد توجه قرار می دهند.
تشییع میلیونی ‎خادم الرضا(ع) و دیگر شهدای ‎پرواز خدمت نشان داد ‎الگوی رجایی نه فقط امکان تحقق در جامعه امروز ما را دارد، بلکه اقبال به آرمان های انقلابی از جامعه زدوده نشده است و تمام آرزوها و فرضیات جریان غربگرا برای کنار گذاشتن ایدئولوژی انقلابی، بار دیگر ابطال شد.
شهید ‎رئیسی عزیز را باید در چهارچوب مکتب ‎امام خمینی(ره) فهم کرد. حتی نه یک دفعه فهم، بلکه بصورت هرمنوتیک مضاعف آنرا بفهمیم و این فهم مضاعف پس از ۴۵ سال، با همه مشکلات و کج کارکردی های جریان زاویه دار با انقلاب، حاکی از ‎تکریم اجتماعی خط جریان اصیل انقلاب اسلامی است.»1403/03/03
12:51:05
0.0 از 5
436
تگهای خبر: مجلس , نماینده
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام