مجلس ایران دات كام
در جمع مردم قم در حرم حضرت معصومه (س)

رئیسی: دشمن دنبال ایجاد یاس و ناامیدی است

رئیسی: دشمن دنبال ایجاد یاس و ناامیدی است

به گزارش مجلس ایران دات کام، سید ابراهیم رئیسی اظهار داشت: دولت دنبال ارزش هایی است که قم آنها را دنبال می کند.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در ادامه سفر دور دوم دولت به قم در جمع مردم این شهر در حرم حضرت معصومه (س) با تبریک ولادت حضرت معصومه و دهه کرامت، اظهار نمود: حصرت معصومه (س) منشا کرامات بسیار زیاد است. ورود ایشان به قم باعث برکت برای قم و ایران شد و قم مرکز نشر معارف اسلامی شد و حوزه اثرگذار قم در این شهر به وجود آمد. وجود پربرکت ایشان باعث پرورش مردان بزرگ و چهره های نامدار، عالمان فرهیخته، مراجع بزرگ، سردار رشید اسلام و مدافعان حرم شد و بصیرت آفرینی شکل گرفت.
وی افزود: قم جایگاه علم و بصیرت آفرینی است و مبدا انقلاب اسلامی و همواره حامی این انقلاب است. دولت دنبال ارزش هایی است که قم آنها را دنبال می کند.
رئیس جمهور تصریح کرد: ما گفته ایم اقدامات دولت باید مبتنی بر گفتمان گام دوم انقلاب باشد. گفتمان دولت، گفتمان امام و رهبری است. دشمنان دنبال دشمنی با مردم ایران هستند ولی دشمنی آنها بر ملت ما تاثیری ندارد. اغتشاشات خیابانی راه انداختند، ترور و انفجار کردند، تحریم کردند و تصور کردند ملت ایران متوقف می شود ولی زهی خیال باطل. ملت با اتکا به خدا و اعتماد به داشته های خود دنبال تحول عظیمی است. امام، دنبال تحول بود و رهبری امروز پرچمدار تحول است و من هم سربازی برای خدمت به شما مردم هستم.
وی ادامه داد: از اول برخی می گفتند مگر با این دشمنی ها می توانیم؟ ولی نگاه ما به سیره امام و شهدا و فضلا است. ما دنبال نگاه شهید سلیمانی هستیم که «ما می توانیم». این کشور با خون شهدا، جانبازی رزمندگان، همت مردم در روز قدس و ۲۲ بهمن، قدرت تولید کرده است. باید قدر این قدرت را بدانیم. همه شرایط در کشور برای پیشرفت آماده است. رهبری فرمودند قله نزدیک است، پس خستگی و ناامیدی ممنوع می باشد و باید با یک دنیا امید حرکت کرد. دشمن با امپراتوری رسانه ای خود دنبال ایجاد یاس و ناامیدی است. برخی می خواستند در کشور اعلام کنند که باید سایه جنگ را کوتاه کرد و روی موشک و توان نطامی خود معامله کرده و برجام ۲ و ۳ را روی میز بگذاریم، ولی رهبری گفتند برجام ۱ چه شد که ۲ و ۳ را روی میز بگذارید و موشک قابل معامله نیست. در عملیات وعده صادق دیدید چگونه دماغ دشمن به خاک مالیده شد. گفتمان ما عقلانیت انقلابی است نه دیپلماسی التماسی.
وی ادامه داد: در اول دولت ۷۰۰ نفر در اثر کرونا فوت می کردند و برخی فکر کردند با چند تلفن مشکل را حل کردیم، نه با تغییر گفتمان مشکل را حل کردیم.
رئیسی تصریح کرد: گفتمان عقلانیت انقلابی یعنی آن چه از شهدا و امامین انقلاب آموختیم. این رویکرد در مسائلی همچون عضویت در سازمان های بین الملی مثل شانگهای، هم در عملیات وعده صادق و هم در آینده نزدیک در رونق اقتصادی دنبال می شود. آن چه باعث رشد کشور می شود، تسلیم نیست بلکه نگاه انقلابی و «ما می توانیم» است.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه مسئله مهم قم احتیاج به مسکن می باشد، اظهار داشت: من به طرح های مسکن در قم سرکشی کردم. در این استان ۳۰ هزار مسکن درحال ساخت است. شرکتهای ساختمانی درحال ساخت مسکن هستند. ۳۷۰۰ واحد مسکونی و ۳۵۰۰ زمین امروز تحویل داده شد. ۷۱ هزار مسکن در قم ساخته خواهد شد. کار ساخت مسکن نباید با وقفه همراه شود.
رئیسی اظهار داشت: ساخت سالی یک میلیون مسکن و سالی یک میلیون اشتغال را دنبال می نماییم و در اشتغال عقب نیستم و وعده دولت عملیاتی شده است. در قم هم دنبال تحقق وعده اشتغال برای مردم و جوانان تحصیل کرده هستیم. سالن های ورزشی باید در قم توسعه پیدا کند.
وی ادامه داد: برخی کارخانه ها در کشور گرفتار تعطیلی شد که امروز ۹۰۰۰ کارخانه و کارگاه در کشور احیا شده است. اجازه نمی دهیم تولید کارخانه ای متوقف شود بلکه کارخانه های تعطیل شده را احیا می نماییم.
رئیس جمهور همینطور اضافه کرد: استان قم استان تولید محتوا است و مراکز علمی و پژوهشی مختلف دارد و شبکه فیبر نوری برای کسب و کار و خانواده ها در استان قم بوجود آمد.
وی افزود: طرح نیمه تمام مونوریل در قم را دنبال مردم که حتما این طرح باید دنبال شود. کارگاه برای اتمام این طرح از امروز در قم فعال شده و امیدوارم این طرح زودتر به نتیجه برسد. قم فرودگاه می خواهد. بررسی ها انجام شده و مشکلات ایجاد فرودگاه در دولت دنبال شده و ایجاد فرودگاه با سرعت پیگیری می شود و امیدوارم تا آخر این دولت شاهد افتتاح فرودگاه قم باشیم.
وی ادامه داد: دشمن اراده کرده است که ما رشد اقتصادی و تولید تجارت و ترانزیت نداشته باشیم ولی ملت اراده کرده است که رشد داشته باشد. سال اول دولت ۴ درصد، سال دوم ۴ و چند دهم درصد و سال سوم یعنی ۱۴۰۲ شاهد رشد بیشتر ۶ درصدی هستیم. ترانزیت ما در سال ۱۴۰۲، ۵۷ درصد نسبت به سال ۱۴۰۱ رشد داشته است. تجارت ما مثبت است.
رییسی همینطور خاطرنشان کرد: نظر من را در رابطه با حجاب می پرسند، من که طلبه هستم ولی نظر اسلام در رابطه با حجاب وجوب را حکم می کند و ما هم موظف هستیم نظر اسلام را اجرا نماییم. کسی هم اگر اعتقاد ندارد باید به قانون پایبند باشد. کشور باید قانونمند حرکت نماید. این مسئله روشن است و جای تردید ندارد البته در این حوزه برنامه ریزی و تدبیر باید مورد توجه باشد.
رئیسی با اشاره به اینکه مسؤلان ادارت قم بدانید هرگونه رابطه ناسالم، رشوه و فساد در ادارات و سازمان ها قابل تحمل نیست، خاطرنشان کرد: ادارات باید محل پناه مردم و محل حل مشکلات آنها باشد. اگر هم مشکل قابل حل نیست، باید با مردم با کرامت برخورد کرد.
رئیس جمهور همینطور اظهار داشت: باید در سنگر مقاومت و ایستادگی باشیم. مثل مردم غزه که در مقابل دشمن درنده ایستاده اند. پیروز میدان مردم قهرمان و مظلوم فلسطین هستند و شکست خورده میدان رژیم صهیونیستی خواهد بود.
وی خطاب به مردم اظهار داشت: نامه های شما حتما مورد توجه قرار خواهد گرفت.
منبع:

1403/02/20
13:13:06
0.0 از 5
298
تگهای خبر: اقتصاد , پیگیری , حامی , حكم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام