مجلس ایران دات كام
رضایی در گفت وگو با مجلس ایران دات كام:

سفر رئیس جمهور موجب تعمیق روابط ایران و پاکستان می شود

سفر رئیس جمهور موجب تعمیق روابط ایران و پاکستان می شود

به گزارش مجلس ایران دات کام، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: سفر رئیس جمهور به پاکستان خیلی مهم است و می تواند منجر به توسعه و تعمیق روابط ایران با این کشور شود.«ابراهیم رضایی» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به سفر رییس جمهور به پاکستان اظهار داشت: پاکستان، کشوری مهمی و یکی از کشورهای بزرگ اسلامی است و تقویت ارتباط با این کشور برای ما اهمیت زیادی دارد.
وی با اشاره به این که اولویت جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست خارجی، تعامل و تقویت ارتباط با همسایگان است، افزود: همسایگان در اولویت روابط خارجی ایران و خصوصاً در دولت سیزدهم قرار دارند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه پاکستان کشوری مهم و مؤثر در منطقه است اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران، زمینه های زیادی برای ارتباط با پاکستان دارد و تعمیق و توسعه روابط ایران و پاکستان و تعمیق اقدامات دوجانبه، از اهمیت بالایی برخوردارست.
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: ایران و پاکستان در حوزه هایی مانند اقتصادی، تجاری، تشکیل بازارچه های مشترک مرزی، انرژی، ترانزیت، حمل و نقل و همین طور در عرصه امنیت و مبارزه با تروریسم، با یکدیگر در تعامل هستند؛ هم ما می توانیم خیلی از مایحتاج پاکستان را تامین نماییم و هم پاکستان می تواند دراین زمینه، به ما کمک نماید.
رضایی اظهار داشت: بر این اساس، سفر رییس جمهور به پاکستان بسیار اهمیت دارد و می تواند منجر به توسعه و تعمیق روابط ایران با این کشور شود.
وی افزود: رییس جمهور ما و نخست وزیر پاکستان توافق کردند که در نخستین گام، میزان مبادلات تجاری بین دو کشور به ۱۰ میلیارد دلار برسد که ما هم معتقدیم این ظرفیت وجود دارد و اگر بخش های مختلف دو کشور فعال شوند، می توانند به این حجم از مبادلات تجاری برسند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از طرف دیگر، بین دو ملت ایران و پاکستان روابط و سابقه بسیار بزرگ تاریخی و فرهنگی وجود دارد. ایران و پاکستان اشتراک های فرهنگی، دینی، تاریخی و تمدنی بسیار زیادی با هم دارند و دو ملت ایران و پاکستان از این حیث بسیار نزدیک به همدیگر هستند.
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سفر رییس جمهور اهمیت زیادی برای تقویت ارتباط ایران و پاکستان دارد و امیدواریم ماحصل این سفر، گسترش روابط و افزایش رفاه و رضایت مندی برای هر دو ملت ایران و پاکستان باشد.


منبع:

1403/02/06
10:13:31
0.0 از 5
241
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲