مجلس ایران دات كام

انواع مدل های کانکس ساندویچ پانل

انواع مدل های کانکس ساندویچ پانل

کانکس ساندویچ پانل نوعی سازه پیش ساخته و قابل حمل و نقل است که دارای دیواره ها و سقف از انواع ساندویچ پانل است.


کانکس تهران

شرکت کانکس تهران یکی از بهترین تولید کنندگان کانکس ساندویچ پانل در سطح کشور می باشد . کانکس های تولید شده در این شرکت از لحاظ کیفی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و تمامی استانداردهای سازه های فلزی در آن رعایت می شود . از این رو شما عزیزان با خیال راحت می توانید از تولیدات شرکت کانکس تهران بهره مند شوید.

در هنگام خرید کانکس باید به موارد زیادی توجه داشته باشید از این موارد می توانیم به امکانات رفاهی ، ابعاد سازه ، کاربری و نوع مواد به کار رفته در ساخت کانکس ساندویچ پانل اشاره کنیم و تمامی این موارد در قیمت این سازه ها در هنگام خرید تاثیر گذار هستند.

در این مقاله سعی شده است به صورت کامل عوامل و پارامترهای تاثیرگذار بر روی هزینه ساخت و قیمت کانکس ساندویچ پانل را بررسی کنیم.

کانکس ساندویچ پانل چیست ؟

کانکس ساندویچ پانل نوعی سازه پیش ساخته و قابل حمل و نقل است که دارای دیواره ها و سقف از انواع ساندویچ پانل است . این پانل های ساندویچی معمولاً از دو لایه ورق فلزی ساخته شده که در بین آن یک لایه عایق حرارتی قرار می گیرد که می تواند از مواد مختلفی مانند پلی اورتان ( پلی یورتان ) ، پلی استایرن ( یونولیت ) ،  پشم شیشه ، پشم سنگ و یا غیره استفاده شده باشد . البته بهترین نوع عایق مصرفی در ساخت پانل ها از نوع پلی اورتان بوده که می تواند کیفیت این نوع از سازه ها را افزایش دهد . و پیشنهاد شرکت کانکس تهران نیز استفاده از پانل هایی است که از عایق پلی اورتان در ساخت آنها بهره برده شده است.

کانکس های ساندویچ پانل به دلیل وزن سبک ، عایق بودن ، قابلیت حمل و نقل سریع وسرعت نصب سریع در موقعیت های مختلفی مانند کارگاه های ساختمانی و عمرانی ، دفاتر موقت ، اسکان اضطراری و غیره کاربرد فراوانی دارند.

مشخصات فنی و فیزیکی کانکس ساندویچ پانل

شاسی کانکس : در ساخت شاسی کانکس پانلی از تیرآهن های نمره 14 و یا 16 استفاده می شود . و این شاسی ها براساس نیاز و قابلیت نصب می توانند بصورت شاسی اسکی و یا دور کلاف طراحی و اجرا شوند . و هر کدام از این دو نوع شاسی کارایی خاص خود را دارند . و معمولاً برای سازه هایی که قابلیت جابجایی زیادی داشته باشند از شاسی اسکی ( موازی ) و یا در سازه هایی که خریدار قصد دارد پس از نصب آن ها کمترین جابجایی را انجام دهد  از شاسی دورکلاف بهره برده می شود.

البته بهتر است بدانید که برای نصب کانکس اسکی به زیرسازی حرفه ای نیازی نیست ولی برای نصب کانکس با شاسی دورکلاف نیاز است که از یک زیر سازی حرفه ای و اصولی بهره برده شود.

اسکلت ( استراکچر ) کانکس : اسکلت کانکس سازه ای متشکل از پروفیل های آهنی با ضخامت 2 میلمتر می باشد و این اسکلت باید دارای استحکام بسیار بالایی بوده و بتواند در هنگام جابجایی های مختلف استحکام سازه را حفظ کند . برای افزایش استحکام سازه نیاز است که بر روی پروفیل های خارجی سازه از ورق های فلزی با ضخامت 2 میلیمتر بهره برد این کار استحکام سازی به کمک ورق های فلزی می تواند زیبایی زیادی به سازه ببخشد.

ساندویچ پانل : یکی از مهمترین مباحث در ساخت این سازه ها همین پانل ها خواهد بود . بهتر است بدانید که برای ساخت کانکس ساندویچ پانل برای مناطق معتدل از پانل هایی با ضخامت 4 و یا 6 سانتیمتر بهره برده می شود . و برای مناطق سردسیر و یا گرمسیر می توانیم از پانل هایی با ضخامت 8 تا 12 سانتیمتر استفاده نمود . و در ساخت کانکس سردخانه از پانل هایی با ضخامت 15 سانتیمتر و برای نگهداری داروهای پزشکی نیز از پانل هایی با ضخامت 20 سانتیمتر استفاده خواهد شد.

در شرکت کانکس تهران نصب پانل ها توسط پرچ و با فاصله 15 سانتیمتر انجام می شود . این کار هم به زیبایی و استحکام سازه کمک فراوانی می کند . و توصیه این شرکت به خریداران عدم خرید کانکس هایی است که پانل های آنها توسط پیچ های سر مته ای نصب شده اند زیرا این نوع از پیچ ها پس از چند سال در اثر گرما و سرمای محیط شل خواهند شد . البته پرچ کاری بدنه این سازه ها می تواند بر روی قیمت کانکس ساندویچ پانل تاثیر گذار باشد.

بهتر است که در هنگام خرید کانکس ساندویچ پانل به نوع پانل مصرفی دقت داشته باشید و از خرید پانل های شرکت های متفرقه پرهیز کنید . در شرکت کانکس تهران پانل های مصرفی از نوع ماموت و یا کبیر پانل می باشند که از لحاظ کیفی در سطح بالایی قرار دارند . پانل های تولیدی این دو شرکت دارای دانسیته 40 کیلوگرم بوده و عایق مصرفی به دیواره ها از چسبندگی بسیار زیادی برخوردارند . و از طرف دیگر جنس ورق این پانل ها از نوع گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک با ضخامت 0.5 میلیمتر می باشند . این دو شرکت تولید کننده بهترین نوع پانل در سطح کشور می باشند و پانل های تولیدی آنها با بالاترین استاندارد تولید می شوند.

شرکت های متفرقه تولید کننده این نوع از پانل ها از ورق با ضخامت 0.3 میلیمتر و دانسیته کمتر از 40 کیلوگرم بهره می برند.

درب و پنجره ها : درب و پنجره های کانکس ساندویچ پانل را از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره طراحی و اجرا می کنند . این نوع از درب و پنجره ها از لحاظ کیفی و عایقی بسیار مطمئن هستند و می تواند کیفیت نهایی این سازه ها را افزایش دهد . در صورت نیاز میتوانید تمامی درب و پنجره ها را به حفاظ فلزی مناسب مجهز نمود.

و در صورت استفاده از درب های ضد سرقت در این سازه ها نیاز است از درب هایی استفاده شود که از لحاظ عایقی نیز در سطح قابل قبولی باشند . زیرا برخی از انواع درب ضد سرقت در بازار از نوع فلز و بدون عایق حرارتی هستند . این نوع از درب ها باعث اتلاف انرژی شده و سطح عایقی سازه را کاهش زیادی خواهند داد.

کفسازی : کفسازی کانکس یکی از مهمترین موارد در ساخت این سازه ها است و یک کفسازی اصولی می تواند طول عمر این سازه ها را افزایش زیادی دهد . پیشنهاد شرکت کانکس تهران در رابطه با کفسازی برای سازه هایی با قابلیت زیاد ، کفسازی با تخته چند لایه ضد آب می باشد . و در صورتی که این سازه ها نیازی به جابجایی نداشته باشند بهتر است کفسازی توسط سرامیک انجام شود . کفسازی با سرامیک مانع از ارتعاش این سازه ها شده و سازه نهایی نیز از کیفیت بیشتری برخوردار است.

در کفسازی با تخته چند لایه ضد آب نیاز است برای زیبایی بیشتر از کفپوش پی وی سی پشت نمد بهره برد.

اما در کفسازی با سرامیک نیاز است که ابتدا قبل از بتون ریزی تمامی کف سازه را توسط ورق شادولاین پوشانده و سپس بتون سبک را بر روی آن پخش نمود و در آخرین مرحله نیز سرامیک توسط سیمان سفید به کف چسبانده شود . البته در این نوع از کفسازی می توانیم سیستم گرمایش از کف را نیز اجرا کنیم . این نوع از سیستم گرمایشی توجه بسیاری از خریداران را به خود جذب نموده است.

رنگ آمیزی : رنگ آمیزی علاوه بر افزایش زیبایی این سازه ها می تواند به طول عمر آن نیز کمک کند . بهتر است در هنگام سفارش از تولید کننده بخواهید یک دست آستر مناسب بر روی کار پاشیده شود و در مرحله بعد حداقل یک دست رنگ نهایی بر روی آستر زده شود . این کار می تواند بر کیفیت نهایی این سازه ها اضافه کند . و مانع زنگ زدگی سازه در زمان استفاده شود.

ابعاد کانکس ساندویچ پانل

کانکس های ساندویچ پانل را می توانیم در ابعاد مختلف و مطابق با نیاز سفارش دهنده طراحی و اجرا نمائیم . اما بیشترین تولید این سازه ها در ابعاد 2.4 * 6 متر ، 3 * 6 متر ، 2.4 * 12 متر و یا 3 * 12 متر ساخته می شوند.

در برخی از موارد کانکس ها را می توانیم بصورت دو تکه و یا چند تکه طراحی کرده و ساخت و برای نصب نهایی آن را به محل مورد نظر حمل کرده و با کمک جرثقیل نصب نهایی صورت گیرد . این روش ساخت برای ابعاد بزرگ بسیار متداول بوده و بهترین روش ساخت این سازه ها است.

در صورتی که به هر دلیلی نشود این سازه ها را به محل نصب نهایی حمل کرد پیشنهاد شرکت کانکس تهران به شما ، اجرا در محل است . با کمک این روش می توانیم تمامی مراحل ساخت را در محل مورد نظر انجام داده و محصول نهایی با بهترین کیفیت و مطابق با نظر مشتری انجام شود . البته این کار ممکن است هزینه ساخت سازه شما را بین 10 تا 25 درصد نسبت به ساخت در محل کارگاه افزایش دهد.

انواع مدل های کانکس ساندویچ پانل

کانکس های ساندویچ پانل به دلیل مزیت هایی نظیر کیفیت بالا ، دوام ، سهولت در حمل و نقل در چندین نوع و با کاربری و ابعاد متفاوت تولید و عرضه می شوند.

تمامی کانکس ها را می توانیم در دسته های ثابت و متحرک در مدل های معمولی ، صنعتی ، اداری ( دفتری ) ، مسکونی ، ویلایی ، فروشگاهی ، مدرسه ، درمانگاه و غیره تولید نمود.

کانکس ساندویچ پانل معمولی : این نوع از سازه ها بیشترین تولید را به خود اختصاص داده اند و در بیشتر پروژه های ساختمانی و عمرانی برای اسکان کارگران و پرسنل تولید می شوند . این نوع از سازه ها بیشتر در ابعاد استاندارد 2.4 * 6 متر عرضه می شوند . و همچنین قابلیت سفارشی سازی و اجرای امکانات رفاهی نظیر سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و اتاق بندی در آنها وجود دارد.

کانکس ساندویچ پانل اداری ( دفتری ) : این سازه ها برای استفاده به عنوان دفاتر اداری در فضای باز بکار می روند . و بیشتر در ابعاد بین 6 تا 12 متر طول و عرض 2.4 تا 3 متر ساخته می شوند . در این سازه ها نیز امکانات رفاهی مطابق با نظر مشتری قابل اجرا است.

کانکس ساندویچ پانل صنعتی : این نوع از سازه ها را برای محل نگهداری انواع لوازم حساس به گرد و غبار طراحی و اجرا می کنند . در برخی از صنایع که دارای آلایندگی و گرد و غبار زیادی هستند مانند صنایع سیمان و سنگ بری ، برای ایمنی از ورود گرد و غبار اقدام به نصب کانکس های ایزوله نموده که از تجهیزات حساس شرکت محافظت کنند.

کانکس ساندویچ پانل مسکونی : امروزه ساخت این دست از سازه ها در حال رشد و توسعه می باشد . و نصب آن ها هر ساله در حال افزایش است . این سازه ها باید مانند خانه های معمولی تمامی امکانات رفاهی را مطابق با نظر مشتری داشته باشند . و افراد استفاده کننده حداکثر رضایت را در آنها احساس کنند . در این سازه ها مانند خانه های معمولی امکاناتی مانند سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه مدرن همراه با کابینت مناسب ، اتاق بندی ، سیستم گرمایش از کف و یا رادیاتور ، سیستم سرمایشی مناسب و موارد دیگر قابل اجرا است.

معمولاً این نوع از سازه ها را با کیفیت بالا تولید می کنند تا حداکثر طول عمر مفید را برای سفارش دهنده به همراه داشته باشد.

کانکس ساندویچ پانل ویلایی : این نوع از سازه با همان متریال مصرفی کانکس مسکونی طراحی و اجرا می شود . فقط با این تفاوت که طرح ساختمانی آن شکیل تر و مطابق با یک ویلای مدرن و حرفه ای خواهد بود.

کانکس فروشگاهی : این نوع از سازه ها امروزه بسیار مورد توجه کاسبان واقع شده است و بسیاری از این نوع از سازه ها در حال استفاده در سراسر کشور هستند و به همین جهت متریال مصرفی ساخت آنها دارای تنوع زیاد براساس نیاز سفارش دهنده می باشد . از مهمترین مواردی که در ساخت این سازه ها نیاز به توجه دارد رعایت قوانین اداره بهداشت برای فروشگاه های عرضه مواد غذایی است . و نیاز است در ساخت این سازه ها تمامی موارد بهداشتی مورد نظر اداره بهداشت در آن لحاظ شود.

کانکس ساندویچ  پانل در ابعاد بزرگ : این سازه ها برای ایجاد دفاتر مدیریتی در پروژه های بزرگ و متوسط ، اسکان و کمپ کارگری ، بیمارستان های موقت ، گلخانه های صنعتی و مدرن ، مدارس ، ساختمان های اضطراری و غیره در ابعاد وسیع تولید و در اغلب موارد در محل مورد نظر نصب و راه اندازی می شوند.

کانکس ساندویچ پانل در ابعاد کوچک : این نوع از سازه ها اغلب به عنوان اتاقک های نگهبانی ، پست های مخابراتی و برق ، اتاقک های کارگری و دربرخی از مواقع به منظور حفاظت از تجهیزات حساس می توان آنها را بدون پنجره و با درب های عایق طراحی و اجرا نمود.

در ساخت کانکس ساندویچ پانل نیاز است که به نحوه اجرا و ساخت این دست از سازه ها توجه کافی داشته تا حداکثر کیفیت و کارایی را از این سازه ها داشته باشیم . و به دلیل اینکه در هنگام خرید این سازه ها هزینه بسیار زیادی پرداخت می شود از این رو نیاز است به طول عمر این سازه ها توجه کرده و از سازه هایی استفاده کنید که در صورت مشکل قابلیت تعمیر و بازسازی را داشته باشند از این رو مشاهده شده است که برخی از خریداران سازه ای تهیه کرده و پس از مدتی متوجه شده اند که مطابق با نظر آنها نبوده و نیازهای آنها را برآورده ننموده است.

شرکت کانکس تهران که زیر مجموعه گروه صنعتی معین کانتین است یکی از شرکت های بسیار مهم در صنعت کانکس و کانتینر کشور می باشد . تمامی تولیدات این شرکت استانداردهای سازه های فلزی را داشته و با بهترین کیفیت طراحی و تولید شده و در اختیار خریداران قرار می گیرد . شما عزیزان می توانید از نمایشگاه دائمی شرکت به آدرس : تهران ، بزرگراه آزادگان ( شمال به جنوب ) ، بعد از تهرانسر ، بعد از جاده قدیم کرج ( 65 متری متوسلیان ) ، نبش فرعی اول گروه صنعتی معین کانتین دیدن به عمل بیاورید و یا در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی می توانید با گروه مشاوران معین کانتین با شماره 09121434310 ارتباط برقرار کرده و از مشاوره همکاران ما بهره مند شوید.

 

منبعکانکس تهران

1403/02/02
17:03:15
0.0 از 5
252
تگهای خبر: رپورتاژ , طرح , قیمت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام