مجلس ایران دات كام
سعادتی در گفت وگو با مجلس ایران دات كام:

اردن از همراهی با صهیونیست ها پشیمان خواهد شد

اردن از همراهی با صهیونیست ها پشیمان خواهد شد

به گزارش مجلس ایران دات کام، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد که اردن از همراهی با رژیم صهیونیستی در ماجرای پاسخ موشکی و پهپادی ایران پشیمان خواهد شد.«مهدی سعادتی» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به عملیات «وعده صادق» اظهار داشت: دنیا می داند که اقدام رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران در دمشق، جنگ مستقیم و تمام عیار با جمهوری اسلامی ایران بود و ما هم برمبنای منشور سازمان ملل متحد، حق دفاع از خودمان را داشتیم و باید پاسخ می دادیم.
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه عملیات «وعده صادق» اقدامی مشروع و دفاع ایران از خودش بود، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران جنگ طلب نبوده و نخواهد بود اما دنیا متوجه شده است که ایران با کسی شوخی ندارد و هر کشوری به ایران تعرض کند، توان مبارزه با ملت بزرگ ایران را ندارد.
وی اشاره کرد: طی روزهای اخیر ده ها واسطه برای ما فرستادند تا ایران به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری پاسخ ندهد اما عملیات وعده صادق، اقدامی لازم و پشیمان کننده بود و منجر به افزایش قدرت بازدارندگی ایران شد.
سعادتی اضافه کرد: با این عملیات، صهیونیست ها و دیگر دشمنان ایران متوجه شدند نمی توانند با دُم شیر بازی کنند. رویکرد ایران دفاع از خودش بود و بنا بر این در عملیات «وعده صادق» فقط مراکز نظامی را مورد هدف قرار دادیم و کشت و کشتاری راه نیانداختیم.
شکست رژیم صهیونیستی در شورای امنیت
سعادتی با اشاره به این که اقتدار ایران در عملیات «وعده صادق» همه دنیا را متحیر کرد و موجب غرور ملی ما شد، اظهار داشت: ایران با این عملیات خیره کننده بیش از پیش آبروی نداشته رژیم صهیونیستی را بُرد. از طرف دیگر قطعنامه ای در شورای امنیت مقابل ایران صادر نشد و این هم شکست دیگری برای صهیونیست ها بود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: ایران بر این اعتقاد است که امنیت منطقه باید توسط خود کشورهای منطقه تامین شود. هر کسی بخواهد مقابل ایران با رژیم صهیونیستی همراهی کند، بداند که با پاسخ سخت ایران مواجه خواهد شد.
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی افزود: طی روزهای اخیر تاکید آمریکا و تعدادی از غربی ها این بوده که دیگر رژیم صهیونیستی به ایران تعرض نکند و بهتر است که اینطور باشد، چونکه در غیر این صورت پاسخ بعدی ایران مشکل تر خواهد بود.
وی درباره ی همراهی اردن با رژیم صهیونیستی در مقابله با موشک ها و پهپادهای ایران، اظهار داشت: ما به همه کشورهای منطقه از قبل پیام داده و گفته بودیم که هر نوع همکاری با رژیم صهیونیستی برای آنان عواقبی را بدنبال خواهد شد. متأسفانه اردن با رژیم صهیونیستی همراهی داشت و حتما پشیمان خواهد شد.
وابستگی سران اردن به آمریکا
سعادتی اشاره کرد: وابستگی سران اردن به آمریکا موجب شد که در عملیات «وعده صادق» جلوی ایران بایستند؛ البته تعدادی از کشورهای غربی هم این همراهی را با رژیم صهیونیستی برای مقابله با ایران در عملیات اخیر داشتند، اما آنقدر قدرت موشکی و پهپادی ایران زیاد است که نتوانستند کاری کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اردن احیانا تحت فشار آمریکا و غرب با رژیم صهیونیستی همراهی کرد که نصیحت می نماییم دست از این کارها بردارند.منبع:

1403/01/30
12:38:54
0.0 از 5
372
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام