مجلس ایران دات كام
رضایی:

بریکس ظرفیت زیادی برای مهار سرکشی غرب دارد

بریکس ظرفیت زیادی برای مهار سرکشی غرب دارد

مجلس ایران دات کام: به گزارش مجلس ایران دات کام، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه اظهار داشت: گروه بریکس ظرفیت بسیار بالایی برای عادلانه سازی و متوازن سازی نظم فعلی جهان و مهار سرکشی غرب خصوصاً آمریکا دارد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، ابراهیم رضایی در نخستین کارگروه تخصصی نهمین مجمع پارلمانی نمایندگان مجالس کشورهای عضو بریکس، عضویت جمهوری اسلامی ایران در بریکس را مبتنی بر راهبردهای کلان نظام کشورمان عنوان نمود.
وی با اشاره به حوادث تروریستی در مسکو و کنسولگری ایران در دمشق و نیز کشتار مردم مظلوم و بی گناه فلسطین در نوار غزه، رفتار رژیم صهیونیستی در فلسطین را مصداق کامل تروریسم دولتی و نسل کشی خواند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با اعلان اینکه باید رکن سوم بریکس در عرصه فرهنگی و مردمی بطورکامل فعال شود، اشاره کرد: بریکس برای جمهوری اسلامی ایران اهمیت بسیار زیادی دارد و ایران آگاهانه به این مجمع پیوسته و به آینده نقش آن اطمینان دارد.
وی افزود: بریکس با انتقاد از ساز و کارهای فعلی نظامات جهانی خصوصاً نظام های ناعادلانه اقتصادی مالی تلاش دارد تا ناعدالتی موجود در جهان را بزداید و جهانی عادلانه تر را ترسیم کند.
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسبه با اعلان اینکه سازمان های پولی و مالی جهانی تبدیل به ابزار غرب برای تحمیل خواسته هایشان شده است، اظهار داشت: گروه بریکس ظرفیت بسیار بالایی برای عادلانه سازی و متوازن سازی نظم فعلی جهان و مهار سرکشی غرب خصوصاً آمریکا دارد.
وی همین طور اضافه کرد: بریکس امسال بیش از ۲۰۰ رویداد و برنامه دارد که این تعداد برنامه، نشان دهنده عزم جدی کشورهای عضو برای اتقای جایگاه و همکاریهای فیمابین است.
رضایی در آخر با اشاره به حضور رییس مجلس شورای اسلامی در نهمین مجمع پارلمانی بریکس در آفریقای جنوبی بر دستاوردهای خوب این اجلاس تاکید و اظهار امیدواری کرد که گروه دوستی پارلمانی بریکس با هدف گسترش همکاریهای پارلمانی ایجاد شود تا شاهد بسط فعالیت ها و اثرگذاری این گروه باشیم.
وی اظهار داشت که جمهوری اسلامی ایران در نشست آتی مجمع پارلمانی کشورهای عضو بریکس در سنت پترزبورگ در سطح رییس مجلس شرکت خواهدنمود.

1403/01/25
10:46:03
0.0 از 5
205
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳