مجلس ایران دات كام
تقوی در گفت وگو با مجلس ایران دات كام:

محفل امام حسنی ها کاری مبتکرانه بود

محفل امام حسنی ها کاری مبتکرانه بود

به گزارش مجلس ایران دات کام، رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس اظهار داشت: محفل امام حسنی ها، دین داری و ارادت مردم به قرآن و خاندان (ع) را به جهانیان نشان داد.حجت الاسلام «سید رضا تقوی» عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، در رابطه با طرح ملی مسطورا (زندگی با آیه ها) که در ماه مبارک رمضان سال جاری به مرحله اجرا درآمد، اظهار نمود: هدف از اجرای این طرح آن بود که فرازهای قرآن مورد دقت و تدبر قرار گرفته تا در نهایت تبدیل به یک گفتمان در جامعه شود.
وی با تکیه بر اهمیت توجه به آیات الهی، اضافه کرد: «طرح زندگی با آیه ها» کاری خیلی خوب و پرارزش بود و از آنجاییکه مقرر است این طرح در طول ۳ سال اجرایی شود، باید اقداماتی که منجر به اثرگذاری بیشتر این کار می شود، مورد توجه جدی تر قرار بگیرد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: برای آنکه این طرح اثرگذاری بیشتری داشته باشد، باید روی جامعه، مطالعه دقیق شود. ضروری است برخی بی اخلاقی ها و هنجارشکنی ها که در جامعه وجود دارد، احصا شوند و سپس با نشر و تبیین آیات قرآن، این پیام به جامعه داده شود که این موارد، برخلاف آیات الهی است و باید این کارها را کنار بگذارند.
تقوی اضافه کرد: برای مثال، اگر جامعه گرفتار گناه هایی چون گران فروشی، غیبت، دروغ و دیگر موارد شد، باید آن آیات قرآنی که به صورت مشخص ما را از کارهایی مانند گران فروشی، غیبت و دروغ برحذر داشته است، احصا کرده و در جامعه نشر دهیم تا افراد ضمن درک صحیح آیات قرآن، از گناه دوری کرده و فرامین الهی را مورد توجه قرار دهند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه «زندگی با آیه ها» طرحی لازم بود که به خوبی اجرایی شد، خاطرنشان کرد: در ادامه اجرای این طرح ضروری است به نتیجه کار بیشتر دقت کنیم و باید بحث و تبادل نظر شود که از چه طریق می توانیم آیات قرآن را وارد زندگی مردم نماییم، بگونه ای که روش و سبک زندگی مردم منطبق با قرآن و فرامین الهی باشد.
تقوی تصریح کرد: باید بگونه ای قرآن را وارد زندگی مردم نماییم که در رفتار مردم جامعه شاهد تغییرات مثبت و حرکت به سمت قرآن باشیم. گفتار و رفتارها باید قرآنی شود که مستلزم آن است که نتایج گناه را برای مردم به خوبی تبیین نماییم.
وی اظهار داشت: دامنه مفاهیم قرآن بسیار وسیع و به وسعت همه نیازهای بشر است. قرآن می تواند همه ابعاد زندگی انسان را پوشش دهد؛ پس باید با روش مناسب قرآن را وارد زندگی مردم نماییم که طرح «زندگی با آیه ها» در این خصوص بود.
وی در ادامه ضمن اشاره به برگزاری محفل قرآنی امام حسنی ها در استادیوم آزادی هم اظهار داشت: این برنامه هم کاملا مبتکرانه و با محوریت قرآن بود. مردم از این محفل به خوبی استقبال کردند و محفل امام حسنی ها، دین داری و ارادت مردم به قرآن و خاندان (ع) را به جهانیان نشان داد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: لازم است این گونه برنامه ها در دیگر ایام سال هم تداوم داشته باشد چونکه مردم از این گونه برنامه ها استقبال می کنند. فارغ از این که این طرح ها و محافل ضروری است ادامه یابد، ما نباید از آموزش و پرورش غفلت نماییم و به عبارت بهتر، باید پایه تبیین قرآن و توجه به خاندان از دوران کودکی یعنی در خانواده و سپس در مدرسه ترویج پیدا کند.
منبع:

1403/01/24
18:06:17
0.0 از 5
210
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵