مجلس ایران دات كام
كوثری در گفت وگو با مجلس ایران دات كام:

پایداری و شانا برای دور دوم انتخابات مجلس فهرست مشترک می دهند

پایداری و شانا برای دور دوم انتخابات مجلس فهرست مشترک می دهند

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای دور دوم انتخابات مجلس دوازدهم پیشبینی می کنم که جبهه پایداری و شورای ائتلاف نیروهای انقلاب فهرست مشترک بدهند.«اسماعیل کوثری» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، در رابطه با اهمیت دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار نمود: مردم اساسا برای دور دوم انتخابات مجلس هم احساس مسؤولیت کرده و در حوزه هایی که انتخابات به دور دوم کشیده شده است، پای صندوق های رای خواهند رفت.
وی اضافه کرد: برای دور دوم انتخابات مجلس دوازدهم پیشبینی می کنم که جبهه پایداری و شانا (شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی) فهرست مشترک بدهند و امنا (ائتلاف مردمی نیروهای انقلاب اسلامی) هم فهرست جداگانه ارائه نماید.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مرحله دوم انتخابات مجلس دوازدهم در ۲۲ حوزه برای مشخص شدن ۴۵ کرسی مجلس از بین ۹۰ نفر انجام خواهد شد. برای تهران هم هنوز تکلیف ۱۶ منتخب مشخص نشده است که ۳۲ نفر برای تصدی کرسی های نمایندگی مجلس در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
منتخب مجلس دوازدهم افزود: از آنجاییکه در مرحله دوم انتخابات مجلس، تعداد داوطلبان بسیار کمتر از مرحله اول است، مردم به سادگی می توانند افراد مورد نظر خویش را انتخاب کنند. مشارکت مردم در مرحله دوم انتخابات مجلس هم اهمیت زیادی دارد و اساسا مردم باز هم احساس مسؤولیت کرده و در انتخابات برای تعیین تکلیف کرسی های باقی مانده مجلس شورای اسلامی شرکت می کنند.
کوثری تصریح کرد: اساساً بین دور اول و دوم انتخابات تفاوتی از باب اهمیت مسئله وجود ندارد؛ همان گونه که مردم در دور اول انتخابات مجلس دوازدهم حضور خوبی پای صندوق های رای داشتند، باید برای انتخاب نمایندگان حوزه هایی هم که به دور دوم رفته است، پای صندوق های رای بیایند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی، دستگاههای متولی اجرایی و نظارت هم اساسا وظایف خودشان را برای برگزاری یک انتخابات رقابتی، سالم و با امنیت کامل انجام خواهند داد.
به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، «تبریز، آذرشهر و اسکو»، «شبستر»، «میانه»، «پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز مغان»، «سمیرم»، «لنجان»، «کرج، اشتهارد و فردیس»، «تهران، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس»، «بیرجند، درمیان و خوسف»، «مشهد و کلات»، «آبادان»، «رامهرمز و رامشیر»، «خدا بنده»، «زنجان و طارم»، «شیراز و زرقان»، «مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد»، «کرمانشاه»، «گنبد کاووس»، «خرم آباد و چگنی»، «قائم شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی»، «ملایر» و «ورامین» ۲۲ حوزه ای است که ۲۱ اردیبهشت ماه مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را برگزار خواهند کرد.

1403/01/22
12:51:55
0.0 از 5
431
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام