مجلس ایران دات كام
اسحاقی در تذكر شفاهی:

قوه قضاییه به مبحث دلار تلگرامی ورود کند

قوه قضاییه به مبحث دلار تلگرامی ورود کند

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده مردم قائنات در مجلس اظهار داشت: تعدادی از شرکتها و اشخاص حقیقی و حقوقی با دلار دولتی تولید یا واردات انجام می دهند، اما با دلار تلگرامی گرانی را بر مردم اعمال می کنند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، سلمان اسحاقی در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۲۰ فروردین ماه) مجلس در اخطار قانون اساسی، اظهار داشت: آنچه امروز حائز اهمیت می باشد، امنیت اقتصادی می باشد و دستگاه قضا مکلف به کشف جرم است.
وی متذکر شد: روز گذشته مقام معظم رهبری به شرکت هایی که با دلار کانال های تلگرامی به اقتصاد و معیشت مردم صدمه می زنند، اشاره کردند. در مورد بحث امنیت اقتصادی باید شاهد ورود جدی دستگاه قضا باشیم.
نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بعضی از شرکت ها و اشخاص حقیقی و حقوقی با دلار دولتی تولید یا واردات انجام می دهند، اما با دلار تلگرامی گرانی را بر مردم اعمال می کنند. وظیفه ذاتی قوه قضاییه اینست که با این افراد برخورد کند. اگر جرم مرتکبان این جرایم از جرایمی که اسرائیل وارد می نماید بیشتر نباشد، کمتر نیست چونکه اینها سبب شدند سرمایه اجتماعی کشور صدمه ببیند.
اسحاقی اظهار داشت: همینطور شاهد افزایش قیمت بعضی از اقلام خوراکی هستیم که بر اساس دلارهای تلگرامی است. تا وقتی که دستگاه قضا در این موارد جرم انگاری نکند، اساسا این رویه در سالهای آینده تکرار خواهد شد. ما باید به جرم انگاری در حوزه اقتصاد ورود جدی نماییم. تولیدکنندگان داخلی که با تاکید بر دلار نیمایی و دولتی مواد اولیه خویش را تأمین می کنند اما با تاکید بر دلار تلگرامی به بازار عرضه می کنند، باید پاسخگو شوند.


منبع:

1403/01/21
12:12:45
0.0 از 5
243
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , رهبری , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام