مجلس ایران دات كام
رضایی در گفت وگو با مجلس ایران دات كام:

صهیونیست ها با تهدید حیاتی روبه رو هستند

صهیونیست ها با تهدید حیاتی روبه رو هستند

به گزارش مجلس ایران دات کام، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: قسمتی از رفتار دیوانه وار و غیرقابل فهم این روزهای صهیونیست ها به این دلیل است که آنها با تهدید وجودی و حیاتی روبه رو هستند.«ابراهیم رضایی» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر، در رابطه با هدف رژیم صهیونیستی از حمله به کنسولگری ایران در دمشق، اظهار نمود: نگاهی به تاریخچه امنیت رژیم صهیونیستی نشان داده است که هیچگاه صهیونیست ها به اندازه امروز از حیث امنیت و بازدارندگی در خطر نبوده اند، بنابراین امروز صهیونیست ها با تهدید وجودی و حیاتی روبرو هستند.
اسرائیل برای فرار از بحران داخلی دست به بحران خارجی می زند
وی افزود: بخشی از رفتار دیوانه وار و غیر قابل فهم این روزهای صهیونیست ها حاصل همین مبحث است. صهیونیست ها برای فرار از بحران داخلی دست به ایجاد بحران خارجی می زنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حمله صهیونیست ها به کنسولگری ایران در دمشق اولاً واکنشی و ثانیاً عاجزانه است. واکنشی از این جهت که آنها بعد از اکتبر تا به امروز با یک شکست خفت بار رو به رو شده اند و مجبورند که برای اعاده پرستیژ خود بحران سازی کنند.
وی اضافه کرد: همینطور از این جهت ما می گوئیم که چنین رفتارهایی عاجزانه است که روز به روز بازدارندگی آنها کاسته شده است و برای تداوم حیات خود مجبور به چنین اقداماتی هستند.
صهیونیست ها به آداب بین المللی پایبند نیستند
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در رابطه با اهمیت پیگیری حقوقی جنایت رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران، بیان نمود: باید از حیث رسانه ای، حقوقی و ظرفیتهای بین المللی در مبحث حمله به کنسولگری ایران استفاده نمود. البته همه می دانیم که صهیونیست ها به هیچ آداب بین المللی پایبند نیستند، بنابراین رجوع به ظرفیتهای بین المللی صرفا از حیث دیپلماسی عمومی و شناخت چهره صهیونیست ها در جامعه بین الملل و ملت ها است.
رضایی تصریح کرد: اصلی ترین اقدامی که باید صورت پذیرد نه اقدام نرم بلکه اقدام دشوار می باشد. صهیونیست ها تا ضربه کاری و عمیق احساس نکنند، به این رفتار خباثت آلود خود ادامه خواهند داد، بنابراین تنها مسیر تغییر محاسبات ذهنی دولت صهیونیستی، استفاده از قوه قهریه و زور است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: حمله به کنسولگری ایران در روزهایی که نزدیک به آخر ماه رمضان و روز قدس هستیم نشان داده است که کشورهای منطقه ای که امید به طرح هایی مانند صلح ابراهیم، دو دولتی و غیره بسته اند خیالشان یک خیال خام است.
وی اظهار نمود: صهیونیست ها ادامه تاریخچه ننگین بنی اسرائیل بوده و هستند. آنها به هیچ عهدی پایبند نبوده و نخواهند بود، بنابراین تنها راه مقابله با صهیونیسم جهانی مقاومت توسط ملل مسلمان و بیدار شدن حکام آنها است.


منبع:

1403/01/18
10:05:15
0.0 از 5
201
تگهای خبر: پیگیری , دولت , طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳