مجلس ایران دات كام
نادری در گفت وگو با مجلس ایران دات كام:

اسراییل به بن بست رسیده

اسراییل به بن بست رسیده

مجلس ایران دات کام: به گزارش مجلس ایران دات کام، عضو هیات رییسه مجلس درباره ی هدف اسراییل از حمله به کنسولگری ایران در دمشق، اظهار داشت: اسراییل برای خروج از بن بست، دست به یک کنشگری نو و بی سابقه زد.«احمد نادری» عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار مهر، در واکنش به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق، اظهار داشت: این اقدام فاز جدیدی از کنشگری اسراییل بود، چونکه این رژیم منحوس تا حالا مراکز دیپلماتیک و قانونی ما را مورد هدف قرار نداده بود.
اسراییل از خط قرمز عبور کرد
وی افزود: به سبب پروتکلهای سفت و سختی که برای صیانت از اماکن دیپلماتیک وجود دارد، هدف قرار دادن اماکن قانونی و دیپلماتیک عملی است که در دنیا کمتر انجام شده و می شود، اما رژیم صهیونیستی این خط قرمز را هم پشت سر گذاشت و به یک مرکز دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران حمله کرد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره ی هدف اسراییل از انجام این اقدام تروریستی، اظهار داشت: رژیم صهیونیستی و بطور خاص نتانیاهو از یک سو به سبب نسل کشی های زیادی که طی چند ماه اخیر در غزه داشته اند و از طرف دیگر در نتیجه کنشگری های حماس و حزب الله، به بن بست رسیده اند و برای خروج از این بن بست دست به یک کنشگری نو و بی سابقه زده و ساختمان دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در دمشق را مورد هدف قرار دادند.
نادری اضافه کرد: آنان با این اقدام بدنبال آن هستند تا ایران را بطور مستقیم وارد درگیری کنند و خودشان را از بن بست خارج کنند یا آنکه فشار ساختاری ناشی از بحران را از روی خودشان کم کنند.
پاسخ ایران قطعی و محکم خواهد بود
عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: جمهوری اسلامی ایران باید به این اقدام صهیونیست ها پاسخ قاطع دهد و بطور قطع هم به آنان جواب خواهد داد. باید پاسخ ما به رژیم صهیونیستی قوی، قطعی، محکم، مستقیم و متناسب به این حمله باشد. پاسخ ما قطعی است، اما این که چه زمانی پاسخ دهیم، معین نیست و باید در این مورد مسؤولان و نهادهای ذیربط کشورمان به جمع بندی برسند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: پاسخ ما به آنان باید متناسب با اقدامی باشد که مقابل ایران انجام داده اند، چونکه این رژیم در ماه های اخیر چند نفر از فرماندهان زبده ما را ترور کرده است و باید به آنان پاسخ سنگین داده شود.
نادری اشاره کرد: پاسخ ما به صهیونیست ها باید سنگین باشد به این معنا که اگر آنان فرمانده ما را زدند، باید فرمانده هم تراز آنان را مورد هدف قرار دهیم، اگر دیپلمات ما را زدند، باید دیپلمات هم تراز آنان را مورد هدف قرار دهیم و اگر ساختمانی از ایران مورد حمله قرار گرفت، باید ساختمان متناسب با آن مورد هدف قرار گیرد.
صهیونیست ها فقط زبان زور می فهمند
عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی درباره ی اهمیت پیگیری حقوقی جنایت رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران، بیان کرد: حتما جمهوری اسلامی ایران به سازمان ملل و نهادهای حقوقی به سبب این اقدام مغایر با قانون و عرف اسراییل شکایت خواهدنمود. البته رژیم غاصب صهیونیستی به هیچ صراطی مستقیم نیست و هیچ زبانی به جز زبان زور را نمی فهمد. اسراییل یک رژیم جعلی است که بر پایه اعمال زور بنا شده و هیچ اعتقادی به قواعد بین المللی ندارد.
وی افزود: طی چند ماه اخیر رژیم صهیونیستی بیش از ۳۲ هزار نفر از مردم مظلوم فلسطین را که بیشتر این افراد کودک یا زن بودند، به شهادت رساند و هر چقدر نهادهای بین المللی و کشورهای مختلف خواهان توقف این جنایات شدند، اما اسراییل به جنایات خود ادامه داد. این کار نشان میدهد که این رژیم به هیچ قانونی پایبند نیست و فقط زبان زور را می فهمد و بر این اساس ما هم باید با زبان زور با آنان صحبت نماییم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره ی تأثیر روز قدس بر مشخص تر شدن ماهیت جنایتکارانه رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: روز قدس ابتکاری است که از طرف امام خمینی (ره) برای پشتیبانی از مردم فلسطین در نظر گرفته شد و راهپیمایی روز قدس هر سال بسیار باشکوه انجام می شود.
راهپیمایی روز قدس باشکوه خواهد بود
نادری اشاره کرد: از آنجا که طی ماه های اخیر رژیم صهیونیستی دست به یک نسل کشی تمام عیار در فلسطین زده است، روز قدس امسال نسبت به سالهای قبل متفاوت تر و با حضور خیل عظیمی از مردم جهان خواهد بود. در حقیقت، از آنجا که این نسل کشی هنوز هم ادامه دارد، حضور پرشور مردم جهان در راهپیمایی روز قدس حایزاهمیت است. پیش بینی می شود که روز قدس امسال بسیار باشکوه و پرشورتر از همیشه باشد و مردم سرتاسر جهان خصوصاً کشورهای مسلمان انزجار خودرا از این رژیم غاصب بیش از پیش نشان دهند.


منبع:

1403/01/17
15:30:22
0.0 از 5
256
تگهای خبر: پیگیری , حكم , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام