مجلس ایران دات كام
قادری:

دولت باید در اجرای قوانین جهش تولید جدی تر عمل کند

دولت باید در اجرای قوانین جهش تولید جدی تر عمل کند

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده مردم شیراز در مجلس اظهار داشت: در تولید مشکل قانونی نداریم؛ مشکل موانع موجود بر سر راه اجرای قوانین مصوب شده است و دولت در برخورد با موانع و اجرای قوانین جهش تولید باید جدی تر عمل کند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، جعفر قادری نایب رئیس اول کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ویژه برنامه «جنت آباد» رادیو تهران عنوان کرد: در مجلس یازدهم سه قانون تسهیل صدور مجوز کسب و کار، اصلاح مواد یک و هفت اصل ۴۴ قانون اساسی و قانون تأمین مالی تولید و زیرساخت ها مصوب شد. اصلاح مواد یک و هفت اصل ۴۴ قانون اساسی و تسهیل صدور مجوز کسب و کار ابلاغ و اجرایی شد و امیدواریم قانون تأمین مالی تولید و زیرساخت ها هفته سوم فروردین توسط شورای نگهبان تأیید و ابلاغ شود.
تاکنون حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار کسب و کار مجوز گرفتند
نایب رئیس اول کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید اضافه کرد: رتبه ایران در کسب و کار از بین ۱۹۵ کشور دنیا رتبه ۱۷۸ است و احتیاج به کار جدی در این عرصه بود.
با ابلاغ قانون تسهیل صدور مجوز کسب و کار بعد از یک سال، حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار کسب و کار بدون رفتن به اداره ها مجوز فعالیت دریافت نمودند که با عنایت به آمار عملکرد این قانون قابل دفاع است.
برای رسیدن به شرایط رقابتی؛ باید ورود و خروج به بازار آزاد باشد
قادری در پاسخ به این پرسش که آیا بررسی شده است که از یک میلیون و ۵۰۰ مجوز صادر شده چه تعداد از آن اجرایی شده است؟ خاطرنشان کرد: برای رسیدن به شرایط رقابتی در بازار باید آزادی ورود و خروج به بازار وجود داشته باشد. متأسفانه به علت امضاهای طلایی که پیش از این در دستگاه ها و اداره ها وجود داشت این امر محقق نمی شد و به عناوین مختلف برای متقاضیانی که قصد ورود به کسب و کار جدیدی داشتند مانع ایجاد می شد و افراد نمی توانستند مجوز بگیرند؛ با اجرای این قانون مشکلات این چنینی از پیش روی تولیدکنندگان برداشته شد.
اجرای قانون تسهیل صدور مجوز کسب و کار؛ منجر به حذف امضاهای طلایی شد
وی خاطرنشان کرد: صدور مجوز کسب و کار تسهیل شده است این که فرد مجوز گرفته و کار نمی کند به خود او ارتباط دارد. اجرای قانون تسهیل صدور مجوز کسب و کار؛ امضاهای طلایی را حذف کرده است.
دولت باید در اجرای قوانین جهش تولید جدی تر عمل کند
نماینده مردم شیراز در پاسخ به این پرسش که افزایش تولید در انتهای سال ۱۴۰۳ را چطور پیشبینی می کنید؟ اظهار داشت: در عرصه تولید مشکل قانونی و تأمین منابع مالی نداریم؛ مشکل ما موانع سر راه اجرای قوانین است. دولت باید در برخورد با موانع و اجرای قوانین جهش تولید جدی تر عمل کند.
مجلس دوازدهم باید خلاء قانونی در اجرای قوانین را رفع کند
قادری اظهار داشت: مجلس دوازدهم باید از ظرفیتهای قانونی و نظارتی خود استفاده نماید و خلاء قانونی در اجرای قوانین تصویب شده را مرتفع کند.
نایب رئیس اول کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید اظهار داشت: باید در قسمت برق، آب، نفت، گاز، مالیات و بیمه ای نهادهای تنظیم کننده ایجاد نماییم تا حامی بخش خصوصی باشند و علل عدم مشارکت بخش خصوصی در این عرصه ها را بررسی کند.


منبع:

1403/01/16
17:37:11
0.0 از 5
177
تگهای خبر: ابلاغ , تصویب , حامی , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳