مجلس ایران دات كام
قالیباف در دیدار هنیه:

همه جهان اسلام وظیفه دارند از ملت غزه حمایت کنند

همه جهان اسلام وظیفه دارند از ملت غزه حمایت کنند

به گزارش مجلس ایران دات کام، رئیس مجلس اظهار داشت: ایستادگی جبهه مقاومت و ملت فلسطین، بی نظیر است و همه جهان اسلام وظیفه دارند تا از ملت غزه حمایت کنند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف در دیدار اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) که در رأس هیأتی به تهران سفر کرده است، ضمن خیر مقدم به رئیس دفتر حماس برای حضور در تهران، اظهار داشت: امروز غزه به یک نقطه امید و موفقیت رسیده که خارج از منطق جامعه جهانی بود و امروز در حالی بیست و پنجمین هفته و ۱۷۵ مین روز مقاومت مردم فلسطین را سپری می نماییم که در واقع شاهد مقاومت ایمان در مقابل کفر هستیم. مردم غزه با تاکید بر قرآن توانسته اند ایستادگی کنند که باید این پیروزی را به شما تبریک گفت.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه عملیات طوفان الاقصی را نقطه عطفی در تاریخ سیاسی و مبارزاتی کشورهای اسلامی دانست و اظهار داشت: این عملیات، تحلیل ها و راهبردهای دشمنان و دوستان ما را به دو زمان قبل و پس از خود تقسیم کرد ازاین رو مجدداً این پیروزی را به شما و تمام گروههای مقاومت فلسطین تبریک می گویم.

او همینطور خاطرنشان کرد: ما در جمهوری اسلامی همگی در میدان هستیم و پشتیبانی خویش را در راه دفاع از فلسطین و در راه مبارزه با رژیم صهیونیستی همواره در دستور کار داریم.
قالیباف در ادامه با اشاره به اینکه به نظر می آید برنده نهایی این نبرد طرفی است که قدرت مقاومت بیشتری داشته باشد، عنوان کرد: این جنگ با هجوم کمتر یا بیشتر، تعیین تکلیف نمی شود بلکه با تداوم مقاومت دنبال می شود و طرفی که مقاومت بیشتری داشته باشد، پیروز نهایی است.
رئیس قوه مقننه در ادامه با اشاره به اینکه از زمانیکه طول مدت این جنگ از ۳ ماه گذشت، نوع راهبرد جنگی متفاوتی نسبت به اوایل آن گرفته است، بیان نمود: مقاومت باید در زمینه های مختلف تلاش کند و دراین میان توجه به مردم غزه به صورت ویژه برای تحمل این شرایط سخت باید صورت گیرد. همینطور همه دست اندرکاران جبهه مقاومت همگرا و هم افزا گام بردارند و حرکت کنند.
رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه با اشاره به اینکه با همه وجود درک می نماییم که مردم غزه، کرانه باختری و همه رزمندگان جبهه مقاومت در شرایط خیلی سخت قرار دارند، خاطرنشان کرد: انصافاً مقاومت و ایثار در جبهه مقامت بر پایه هایی که تاکید شد و پیش می رود و اگر باور به سنت ها و وعده های الهی و باورهای قرآنی نبود، چنین مقاومتی از قوه یک انسان عادی خارج بود.
قالیباف همینطور با اشاره به اینکه ما با همه وجود و تجاربی که داریم، این مورد را درک می نماییم و می دانیم که این مقاومت نه تنها کم نظیر بلکه بی نظیر در حوزه نظامی و مقاومت است، اظهار داشت: از سویی در حوزه نظامی جبهه مقاومت پس از گذشت ۶ ماه جنگ هنوز توان نظامی داشته و می جنگد و سبب شده است رژیم صهیونیستی نتواند به اهداف خود برسد و از طرفی هم مردم غزه چنین شرایط سختی را تحمل کرده و فضای زندگی را احیا می کنند. آنها فشارها را تحمل کرده و با جبهه مقاومت همراهی می کنند که این اتفاق تکلیف ما را برای توجه به آنها سنگین تر کرده و ما را بیشتر از پیش مدیون خود می کند. همه جهان اسلام وظیفه دارند از ملت غزه حمایت کنند.
رئیس قوه مقننه در ادامه خاطرنشان کرد: مبحث فلسطین یکی از دغدغه های امروز رهبری است ازاین رو ما هم در مجلس شورای اسلامی حامی شما بوده و از جبهه مقاومت پشتیبانی های لازم را به عمل می آوریم.
قالیباف با یادآوری این مطلب که سنت های الهی هم درصورتیکه خداوند فرموده و وعده قطعی الهی بوده، پا برجا است، اظهار داشت: این جنگ، شبیه جنگ احزاب است که در قرآن آمده است و همانند جنگ احزاب همه دشمنان یکجا در مقابل جبهه اسلام جمع شده اند.
وی اضافه کرد: در سوره احزاب هم می بینیم که عده ای منافق، کافر و سست عنصر هستند و وقتی چشمشان به عظمت ظاهری و حجم دشمن می افتد، می ترسند و عرصه را خالی می کنند اما بخش دیگری که از مؤمنان بودند زمانیکه چشمشان به احزاب دشمن افتاد گفتند به صداقت خداوند و رسول ایمان آورده اند و به جنگ با آنها می روند، آنها سختی کشیدند تا جایی که به تعبیر قرآن جان ها به لب رسید اما در نهایت به بزرگ ترین پیروزی به لطف خدا دست پیدا کردند بنابراین امروز باید نشان دهیم از مؤمنان هستیم که مطابق وعده الهی جبهه ایمان حتما در این جنگ هم پیروز خواهید شد.


1403/01/12
15:32:01
0.0 از 5
193
تگهای خبر: حامی , رهبری , قانون , قوه مقننه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام