مجلس ایران دات كام
حاشیه جلسه هیات دولت

خبر خوب وزیر اقتصاد برای صادرکنندگان

خبر خوب وزیر اقتصاد برای صادرکنندگان

مجلس ایران دات کام: وزیر اقتصاد اعلام نمود که امروز هیأت دولت مصوب کرد درباره ی عوارض صادرات خام و نیمه خام مصوبه اسفند 1402 عیناً تکرار شود و صادرکنندگان می توانند پروسه صادرات را شروع کنند.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، احسان خاندوزی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به بار مالیاتی که در قانون بودجه ۱۴۰۳ نسبت به لایحه ۱۴۰۲ بوجود آمد، تصریح کرد که وزارت اقتصاد رسما با این مساله مخالفت کرد.
وی توضیخ داد که ۱۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش بار مالیاتی که در قانون مصوب بر لایحه بودجه دولت اضافه شده، حدود ۱۰ درصد افزایش بار مالیاتی برای کشور بدنبال خواهد داشت.
وی ادامه داد: با توجه به این که سیاست پشتیبانی از تولید ایجاب می کند که تسهیل نماییم و تخفیف های بیشتری در عرصه مالیاتی داشته باشیم، امیدواریم مجلس شورای اسلامی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان هزینه ای که به وجود آمده است را از طرق دیگری مثل انتشار اوراق تامین کند و به دولت اجازه انتشار دهد تا نیازی به این افزایش مالیات برای سال ۱۴۰۳ وجود نداشته باشد.
وزیر اقتصاد همین طور اضافه کرد: در نخستین هفته کاری دولت یک مصوبه خوب برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان کشور به تصویب رسید و طبق تبصره ۶ بودجه ۱۴۰۳، دولت دو ماه فرصت داشت برای عوارض صادرات موارد خام و نیمه خام اعلام نظر کند.
وی افزود: چون این اتفاق در سال ۱۴۰۲ با تاخیر رخ داد، خیلی از صادرکنندگان ناراضی بودند و کالاهایشان روی کشتی ها و انبارهای گمرک معطل تعیین تکلیف عواض صادرات خام و نیمه خام مانده بود؛ بنا براین امروز هیأت دولت مصوب کرد درباره ی عوارض صادرات خام و نیمه خام مصوبه اسفند ۱۴۰۲ عیناً تکرار شود و صادرکنندگان می توانند پروسه صادرات را شروع کنند.
این خبر تکمیل می شود.منبع:

1403/01/08
13:32:33
0.0 از 5
270
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , تصویب , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام