مجلس ایران دات كام
جهش تولید با مشاركت مردم

حاجی دلیگانی: باید موانع حضور مردم در کارهای اقتصادی برداشته شود

حاجی دلیگانی: باید موانع حضور مردم در کارهای اقتصادی برداشته شود

به گزارش مجلس ایران دات کام، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با تأکید بر اینکه «باید موانع حضور مردم در کارهای اقتصادی برداشته شود»، اظهار داشت: با یک برنامه ریزی دقیق و درست می توان به سمت اصلاح ریل گذاری اقتصادی کشور حرکت کرد تا راه برای افرادی که قصد فعالیت اقتصادی بصورت شفاف و صادقانه دارند، باز شده و در عین حال راه برای سواستفاده کنندگان از مردم بسته شود.


حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به نامگذاری سال جاری از جانب مقام معظم رهبری با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» اظهار داشت: باید مجلس کار جدی در مورد بحث «جمهوریت» نظام همچون مباحث مشارکتی انجام دهد؛ یک بعد این قضیه به مشارکت مردم در انتخابات و بعد دیگر به مشارکت مردم در اقتصاد برمی گردد که مردم می توانند نقش اساسی و تعیین کننده ای داشته باشند.
وی تصریح کرد: باید همه موانع جلوی پای مردم برای حضور در فعالیتهای اقتصادی، داشتن مسئولیت و پیشرفت اقتصاد برداشته وشرایطی بگونه ای فراهم شده که حضور مردم منتج به خروج از شرایط فعلی اقتصادی کشور شود.
منتخب مجلس دوازدهم با بیان اینکه «باید اصلاح نظام توزیع در کشور اجرایی شود»، توضیح داد: با عنایت به اصول مترقی قانون اساسی در تاکید بر بخش تعاون، باید این فرهنگ سازی در جامعه صورت گیرد که با جمع آوری سرمایه های خرد و تبدیل آن به یک کار تولیدی و خدماتی، از ظرفیت بخش تعاون استفاده نمود. همینطور به بخش خصوصی کمک گردد تا انگیزه بیشتری برای سرمایه گذاری در کشور و تأمین نیازهایش داشته باشد.
وی «روان سازی تولید و خدمات» را از دیگر مولفه های ضروری برای جهش تولید دانست و اضافه کرد: در حال حاضر غل و زنجیرهای زیادی به پای تولیدکنندگان و عرضه دهندگان خدمات در کشور بسته شده که باید برای برداشتن آن فکری کرد.
حاجی دلیگانی همینطور اظهار نمود: دولت می تواند بخشی از منابع یارانه ها را در چارچوب کمک به بیمه اجتماعی مردم اختصاص دهد چون با این کار و بیمه شدن افراد، کمکی به اقتصاد کشور می شود.
وی با تکیه بر ضرورت اصلاح نظام مالیاتی اظهار داشت: باید اصلاح نظام مالیاتی به نحوی صورت گیرد که تولیدکنندگان و عرضه دهندگان خدمات نگرانی از گردش مالی شان نداشته باشند؛ آنها باید این اطمینان را داشته که برپایه درآمد و نه گردش مالی شان، مالیات پرداخت می کنند.
این نماینده مجلس با بیان اینکه «باید تاریک خانه بخش اقتصاد کشور یعنی شرکتهای دولتی و عمومی روشن شوند» اظهار داشت: در این صورت شرایط رود تعاونی ها و بخش خصوصی برای انجام فعالیتهایی باز می شود که حالا در انحصار این شرکت ها قرار دارد.
حاجی دلیگانی، شفاف سازی در مورد آنالیز قیمتها را هم ضروری خواند و اظهار داشت که باید قیمت کالاهایی که در کشور تولید می شود به صورت شفاف آنالیز واعلام شود.
او در آخر و در جمع بندی بیان نمود: با یک برنامه ریزی دقیق و درست میتوان به سمت اصلاح ریل گذاری اقتصادی کشور حرکت کرد تا راه برای افرادی که قصد فعالیت اقتصادی به صورت شفاف و صادقانه دارند، باز شده و در عین حال راه برای سواستفاده کنندگان از مردم بسته شود.
منبع:

1403/01/07
13:01:56
0.0 از 5
193
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲