مجلس ایران دات كام
طغیانی در گفت وگو با مجلس ایران دات كام:

باید به تورم تک رقمی برسیم

باید به تورم تک رقمی برسیم

به گزارش مجلس ایران دات کام، عضو هیأت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلان اینکه میزان تورم هر ماه کاسته می شود، اظهار داشت: رسیدن به تورم تک رقمی مستلزم آنست که به سمت اصلاح ساختارهای اقتصادی برویم.«مهدی طغیانی» نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباره ی میزان تحقق شعار سال ۱۴۰۲ در خصوص مهار تورم و رشد تولید، اظهار داشت: با وجود این که امکانات نظام و دولت در وضعیت سخت تحریمی بسیار محدود است اما در امتداد تحقق شعار سال قدمهای جدی برداشته شد.
وی اضافه کرد: برخی مسائل مانند مهار تورم و رشد تولید در یک سال بطور کامل محقق و تعیین تکلیف نمی گردد، بلکه مسیرهای حرکت کشور است و باید همیشه در این جهت حرکت کرد و اقدامات لازم را انجام داد.
طغیانی درباره ی میزان تحقق مهار تورم در سال ۱۴۰۲، اظهار داشت: باید این مساله را متناسب با داده ها در نظر گرفت؛ داده های آماری حاکی از آنست که میزان تورم، ماه به ماه رو به کاهش بوده و در شرایطی که میزان تورم در آغاز سال ۱۴۰۲ بیش از ۴۵ درصد بود اما الان به حدود ۳۸ درصد کم شده که عدد قابل توجه و مهمی است.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: البته شاید هنوز مهار تورم برای مردم خیلی ملموس نباشد اما بطور قطع باید به نقطه ای برسیم که مردم بطور ملموس کاهش تورم را ببینند و ما باید به تورم تک رقمی برسیم.
طغیانی اشاره کرد: رسیدن به تورم تک رقمی بطورکامل شدنی است، البته این مسأله مستلزم آنست که ما به سمت اصلاح ساختارهای اقتصادی برویم و باید کسری بودجه و رشد نقدینگی و خلق پول را کنترل نماییم. ما در مجلس یازدهم مسیر اصلاح ساختار نظام بودجه ای و بانکی کشور را دنبال کردیم و اگر می خواهیم نرخ تورم باز هم کم شود، باید همین مسیر در مجلس دوازدهم دنبال شود.
عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به این که بطورکامل طبیعی است که در موضوعات مختلف در مجلس اختلاف نظر و دیدگاه وجود داشته باشد، اظهار داشت: اختلاف نظرها باید در مجلس مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته و در نهایت جمع بندی شده و تصمیم لازم گرفته شود.
وی اظهار داشت: اگر اختلاف نظرها در راه درست یعنی بحث و گفت و گو در صحن مجلس، جلسات کمیسیون ها و فراکسیون ها مطرح نشود و در فضای مجازی و رسانه ای مطرح شود، دو قطبی های کاذب به وجود می آید که اصلاً به صلاح نیست. در شرایطی که تاکید مردم بر حل مسائل و مشکلات کشور است، اگر اختلاف ها و دعواهای سیاسی به جامعه درز پیدا کند، ناامیدکننده است.
منتخب مردم اصفهان در مجلس دوازدهم اظهار داشت: هنوز مجلس دوازدهم شروع نشده و انتخابات در بعضی حوزه های انتخابیه به دور دوم کشیده شده است؛ در این شرایط نباید از الان اختلافاتی درباره ی جایگاه ها و رویکرد های مجلس به وجود آید.

1403/01/05
13:31:23
0.0 از 5
188
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳