مجلس ایران دات كام
جهش تولید با مشاركت مردم

قادری: مولد سازی با سرعت و جدیت بیشتری اجرایی شود

قادری: مولد سازی با سرعت و جدیت بیشتری اجرایی شود

به گزارش مجلس ایران دات کام، عضو کمیسیون برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه «باید موانع مولدسازی برداشته شود»، اظهار داشت: ضروری است مولدسازی با سرعت و جدیت بیشتری جلو رفته و فضا برای فعالیت بخش غیردولتی فراهم گردد.


جعفر قادری در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به نام گذاری سال جاری از جانب مقام معظم رهبری با عنوان «جهش تولید و مشارکت مردم» اظهار نمود: قوانینی در کشور همچون اصل ۴۴ قانون اساسی وجود دارد که باید در جهت اجرای کامل آن کوشش کرد و نقص ها برطرف شود. در همین راستا باید برخی حوزه ها همچون فرهنگی و ورزشی فعال تر شوند.
وی با بیان اینکه «باید سهام مدیریتی نهادهای عمومی غیردولتی واگذار شود»، افزود: باید در جهت اجرای دقیق قوانینی همچون سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و تسهیل صدور مجوزها اقدامات لازم صورت گیرد همینطور فضا برای فعالیت بخش غیردولتی فراهم شده و موانع کسب و کار برداشته شود.
نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ضروری است در تمامی نقاط کشور مجوزهای کسب و کار به سادگی داده شود و قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در تمامی دستگاه ها اجرایی شده و آنها به سامانه مربوطه متصل و تحت پوشش قانون قرار گیرند.
او همینطور اظهار داشت که انتظار می رود شورای نگهبان هرچه سریع تر در رابطه با مصوبات مجلس شورای اسلامی در طرح تأمین مالی تولید اظهارنظر کند تا با اجرایی شدن این قانون بسترهای لازم برای پشتیبانی از تولید فراهم گردد علاوه بر آن ضروری است از ظرفیت صندوق های سپرده گذاری و مشارکت خصوصی هم بهره برد بهره گیری از منابع مردمی در سرمایه گذاری عمومی هم امر مهمی است.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه «باید در بحث تنظیم مقررات ورود جدی داشت»، اظهار نمود: هنوز برای تنظیم مقررات در حوزه هایی همچون برق، آب، نفت، گاز و امور بیمه ای ورودی نداشته که ضروری است نهادهای تنظیم گر وارد عمل شوند علاوه بر این باید موانع مولد سازی از بین رفته و تلاش شود مولد سازی با سرعت و جدیت بیشتری جلو رود.
وی توسعه شهرک ها و نواحی صنعتی و کشاورزی و گردشگری را امر مهمی خواند و اظهار نمود: همچنان موانعی برای حضور بخش غیردولتی در زمینه مسکن و کشاورزی وجود دارد که باید این موانع برداشته شود.
قادری سپرده گذاری ارزی را بعنوان راهکار دیگری دانست و اظهار داشت: باید به سمت پیمان سپاری ارزی رفت تلاش شود دانشگاه ها و مراکز بهداشتی و درمانی در جذب گردشگر سلامت فعال تر شده و قدرت مانور بیشتری برای سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد شود. در این میان پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان هم امر مهمی به شمار می آید.
منتخب مجلس دوازدهم در انتها بیان نمود: باید اختیارات به استان ها واگذار شده و با پر کردن خلأ های قانونی به بخش خصوصی کمک کرد تا حضور موثرتر و جدی تری در فعالیتهای اقتصادی داشته باشند.
منبع:

1403/01/02
15:33:37
0.0 از 5
184
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , دولت , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳