مجلس ایران دات كام
جوكار در گفت وگو با مجلس ایران دات كام:

نیروهای انقلابی مجلس دوازدهم دو فراکسیون سیاسی تشکیل می دهند

نیروهای انقلابی مجلس دوازدهم دو فراکسیون سیاسی تشکیل می دهند

به گزارش مجلس ایران دات کام، رئیس کمیسیون شوراها در مجلس اظهار داشت: اساسا اصلاح طلبان در مجلس آینده فراکسیون تشکیل خواهند داد و احتمال دارد نیروهای انقلابی مجلس دوازدهم هم دو فراکسیون سیاسی مجزا تشکیل دهند.«محمدصالح جوکار» رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به این که مردم با حضور گسترده خود پای صندوق های رای در انتخابات اخیر، نقشه های دشمنان جمهوری اسلامی ایران را نقش بر آب کردند، اظهار نمود: مردم ما یک مرتبه دیگر با حماسه سازی خود، جواب محکمی به دشمنان این مرز و بوم دادند و به آنان فهماندند که پای ارزش های اسلام و انقلاب ایستاده اند و فریب دسیسه های آنان را نمی خورند.
وی با اشاره به اینکه حضور پر شور و نشاط مردم بخصوص جوانان در انتخابات ۱۱ اسفند پاسخ محکمی به دشمنان داد تا دیگر به فکر راه انداختن پروژه تحریم انتخابات در ایران نباشند، افزود: مشارکت و حضور مردم در انتخابات اخیر خیلی خوب بود و ما ضمن آنکه باید قدردان مردم باشیم، باید خدمتگزاری صادق به مردم را همواره مد نظر داشته باشیم و مجلس آینده هم باید در جهت حل مشکلات مردم گام بردارد.
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس خاطرنشان کرد: پیام حضور گسترده مردم در انتخابات برای دولتمردان هم این بود که بیشتر از گذشته به مردم خدمت کنند و در جهت حل مشکلات آنان گام بردارند.
وی اضافه کرد: مردم با حماسه آفرینی و حضور و مشارکت گسترده خود در انتخابات، رسالت شان را به خوبی انجام دادند و هم اکنون نوبت مدیران، مسؤولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که قدر رای مردم را بدانند و برای رفع مشکلات کشور اقدامات لازم را انجام دهند و از هیچ تلاشی برای برون رفت کشور از مشکلات مضایقه نکنند.
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در رابطه با آرایش سیاسی مجلس آینده، اظهار داشت: مجلس محل تضارب آرا و اندیشه ها است و باید هم این گونه باشد؛ باید در رابطه با موضوعات مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در مجلس بحث و تبادل نظر و تصمیم گیری صورت گیرد. مجلس یکدست و یکپارچه اصلاً خوب نیست و باید صدای اقشار مختلف در مجلس شنیده شود.
وی خاطرنشان کرد: با عنایت به این که گرایش های سیاسی متنوعی به مجلس دوازدهم راه یافته اند، مجلس آینده پر چالش خواهد بود. اساسا اصلاح طلبان در مجلس آینده فراکسیون تشکیل خواهند داد و احتمال دارد نیروهای انقلابی مجلس دوازدهم هم «دو فراکسیون سیاسی» مجزا تشکیل دهند.
جوکار در رابطه با ریاست مجلس دوازدهم هم توضیح داد: از هم اکنون نمی توان پیش بینی نمود که چه فردی بر کرسی ریاست مجلس دوازدهم بنشیند، احتیاج به اطلاعات بیشتری داریم تا بتوانیم تحلیل درستی در این حوزه داشته باشیم.


منبع:

1402/12/19
13:27:21
0.0 از 5
195
تگهای خبر: اقتصاد , انتخابات , حكم , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲