مجلس ایران دات كام

نمایندگان با صحبتهای خود برای نظام هزینه ایجاد نكنند

نمایندگان با صحبتهای خود برای نظام هزینه ایجاد نكنند

به گزارش مجلس ایران دات كام ادیانی نماینده مردم قائمشهر با اشاره به اینكه مجلس احتیاج به مُبصر ندارد، اظهار داشت: ولی به حكم قانون اساسی و بنا به عقل سلیم، نماینده نباید حرفی بزند كه برای نظام هزینه ایجاد كند.


به گزارش مجلس ایران دات كام به نقل از مهر، در ادامه جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی، علی ادیانی نماینده قائمشهر در تذكری مستند به ماده ۷۵ آئین نامه داخلی مجلس با اشاره به اظهارات روز گذشته محمود صادقی نماینده تهران در مورد استعفای وی، اظهار داشت: مسائلی را كه همكار محترم آقای صادقی گفتند موضوعیتی نداشت، من بنا داشتم به صورت جدی و متقن، مفروضات و سخن او را كه تعریضی به برخی جایگاه ها بود، نقض كنم كه بنا به سفارش رئیس مجلس شورای اسلامی این كار را نمی كنم.
وی اضافه كرد: مخاطب صحبت های روز گذشته من یك شخص نبود، بلكه یك رویه و تفكر بود كه بنده این رویه و تفكر را بعنوان خطری برای تنزل جایگاه مجلس تخطئه كردم.
این نماینده مجلس با اشاره به اینكه او رسما اقرار كرده كه استعفا نداده است، تصریح كرد: امكان دارد كسی استعفایش را بنویسد و از باب یادگاری آنرا در جیبش بگذارد، نباید آنرا در رسانه ها اعلام نماید كه هزینه ایجاد شود.
ادیانی نماینده مردم قائمشهر خاطرنشان كرد: نمایندگان، وزین، فهیم و امین هستند و مجلس احتیاج به مُبصر ندارد، ولی به حكم قانون اساسی و بنا به عقل سلیم، نماینده نباید حرفی بزند كه برای نظام هزینه ایجاد كند، باید شأنیت كلام را حفظ نماییم.
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در این خصوص اظهار داشت: از اظهارات خیرخواهانه شما قدردانی می كنم. 

1398/09/25
23:41:52
5.0 از 5
11164
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳