مجلس ایران دات كام
صدای ملت:

هدف اول ما بالا بردن میزان مشارکت بود که در حد توان به آن رسیدیم

هدف اول ما بالا بردن میزان مشارکت بود که در حد توان به آن رسیدیم

به گزارش مجلس ایران دات کام، «صدای ملت» در اطلاعیه ای عنوان کرد: «صدای ملت» که همیشه بر آن بوده است که صدای نیازها و نظرات مردم باشد، به وظیفه خود در خصوص مبارزه با قهر با صندوق و کوشش برای افزایش مشارکت عمل کرد و وارد صحنه رقابت نابرابر شد و به امید خدا رضوان الهی و رضایت مردم را خواهد داشت. بدیهی است که همچنان در مقام نقد و کنشگری سیاسی برای اصلاح امور باقی می مانیم.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، متن بیانیه «صدای ملت» به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اجرا شد. لیست «صدای ملت» به رغم تبلیغات وسیع در داخل و خارج کشور برای رأی ندادن، از آنجائیکه این مشی سیاسی را در وضعیت داخلی و منطقه ای امروز کشور نمی پسندید و معتقد به مشارکت فعال بود، وارد صحنه شد و چون یک لیست متفاوت از سایر لیست ها در تهران بود توانست رقابتی را بوجود آورد و طبعا بر میزان مشارکت در تهران بیفزاید. باتوجه به امکانات رقیب و اینکه می دانستیم بیشتر هواداران ما در انتخابات شرکت نمی کنند - و البته دلایلی برای خود دارند - کمتر به پیروزی در این میدان می اندیشیدیم و هدف اول ما بالا بردن میزان مشارکت بود که در حد توان به آن رسیدیم.
حالا به رأی مردم حوزه انتخابیه تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس احترام می گزاریم و امیدواریم منتخبان مسیر رفع کاستی های اقتصادی و معیشتی، ایجاد توازن میان غرب و شرق در سیاست خارجی، رفع تحریم ها و ممانعت از نقض حقوق ملت، مصرّح در فصل سوم قانون اساسی را با جدیت بپیمایند. هدف ما این بود که با وجود نارضایتی از رد صلاحیت برخی افراد صالح و توانا، از میان افراد تأیید شده، تعداد قابل توجهی افراد معتدل و عقل گرا رأی بیاورند و یک فراکسیون اقلیت قوی در مجلس تشکیل گردد که بطور قطع در کیفیت تصمیمات و مصوبات مجلس مؤثر خواهد بود. با ارزیابی منتخبان در کل کشور معلوم شد که این هدف چندان دور نیست.
«صدای ملت» که همیشه بر آن بوده است که صدای نیازها و نظرات مردم باشد، به وظیفه خود در خصوص مبارزه با قهر با صندوق و کوشش برای افزایش مشارکت عمل کرد و وارد صحنه رقابت نابرابر شد و به امید خدا رضوان الهی و رضایت مردم را خواهد داشت. بدیهی است که همچنان در مقام نقد و کنشگری سیاسی برای اصلاح امور باقی می مانیم. از همه شرکت کنندگان و فعالان عرصه این انتخابات تشکر می نماییم. نکته قابل توجه برای مسئولان و مقامات نظام جمهوری اسلامی این است که چرا میزان مشارکت در کل کشور و به ویژه حوزه تهران نسبت به انتخاباتهای چهل و پنج سال قبل پایین و تعداد آراء باطله نیز قابل توجه است. باید علل این پدیده را که چندان هم نامعلوم نیست شناخت و درصدد رفع آنها بود. برای ملت بزرگ ایران آرزوی سعادت و بهروزی بیشتر داریم.
از جانب گروه انتخاباتی «صدای ملت»
علی مطهری1402/12/14
17:10:34
0.0 از 5
295
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳