مجلس ایران دات كام
رییس ستاد انتخابات استان تهران تشریح كرد؛

ممنوعیت تبلیغات انتخاباتی و آمار نهایی نامزدها در استان تهران

ممنوعیت تبلیغات انتخاباتی و آمار نهایی نامزدها در استان تهران

به گزارش مجلس ایران دات کام، رئیس ستاد انتخابات استان تهران با تکیه بر ممنوعیت تبلیغات انتخاباتی در ساعات باقی مانده به آغاز رای گیری، جزئیات آمار نامزدها و تعداد شعب دریافت رای در استان را شرح داد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، سید عباس جوهری عصر پنج شنبه در جمع خبرنگاران با استناد به ماده ۷۰ قانون برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: طبق این قانون ۲۴ ساعت پیش از آغاز فرایند رای گیری تبلیغات ممنوع خواهد بود.
معاون سیاسی استاندار تهران با اشاره به اینکه همزمان با سراسر کشور ممنوعیت تبلیغات از جانب نامزدهای انتخاباتی در استان تهران هم از ساعت ۸ بامداد امروز پنجشنبه دهم اسفندماه شروع شده است، اظهار داشت: ضروریست که داوطلبان انتخاباتی و طرفداران نسبت به این مورد توجه ویژه داشته باشند و از هر گونه تبلیغات اجتناب کنند.
جوهری در ادامه خطاب به طرفداران و هواداران نامزدهای انتخاباتی اظهار داشت: همراه داشتن هر گونه تصویر، بروشور و تبلیغ نامزدهای انتخاباتی در روز رای گیری و زمان برگزاری انتخابات ممنوع می باشد، بنابراین از همه عزیزان تقاضا داریم به این نکته هم توجه داشته باشند.
وی در مورد مدارک مورد نیاز برای رای دادن بیان نمود: در این حوزه هم طبق اعلام های صورت گرفته و برنامه ریزی های انجام شده برای انتخابات سال جاری مقرر شد، افراد بتوانند علاوه بر شناسنامه با استفاده از کد ملی موجود در سایر مدارک هویتی مثل؛ گواهینامه، کارت ملی، گذرنامه و کارت پایان خدمت هم برای رای دادن استفاده نمایند.
رئیس ستاد انتخابات استان تهران در رابطه با آخرین آمار نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در استان تهران اظهار داشت: با احتساب انصراف های اعلام شده ۳ هزار و ۸۴۸ نفر در استان تهران در روز انتخابات به رقابت خواهند پرداخت.
معاون سیاسی استاندار تهران اظهار داشت: برای کسب هر کرسی مجلس شورای اسلامی ۹۹ نفر کاندید وجود دارد.
جوهری تعداد شعب دریافت رای در سطح استان تهران را ۶ هزار و ۸۱۱ شعبه اعلام نمود و اظهار داشت: از این تعداد ۶ هزار و ۳۲۲ شعبه ثابت و ۴۸۹ شعبه سیار خواهند بود.
وی تعداد شعب شهری و روستایی مستقر در استان استان تهران را ۶ هزار و ۲۴۵ شعبه شهری و ۵۶۶ شعبه روستایی اعلام و اظهار نمود: تمام برنامه ریزی ها در ستاد انتخابات استان تهران صورت گرفته و برای خلق حماسه ای بزرگ، آماده حضور مردم عزیز استان پای صندوق های رای هستیم.


منبع:

1402/12/11
20:19:37
0.0 از 5
283
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱