مجلس ایران دات كام
محسن پیرهادی:

سفارش رهبری برای انتخاب اصلح، ذینفعان انتخاباتی را بایکوت کرد

سفارش رهبری برای انتخاب اصلح، ذینفعان انتخاباتی را بایکوت کرد

به گزارش مجلس ایران دات کام، عضو هیات رییسه مجلس اظهار داشت: شائبه فساد نامزدها را برای ماندن و دادن تعهد حضور در یک لیست مردد کرده و بنظر می رسد که سفارش رهبری برای انتخاب اصلح، برخی ذینفعان انتخاباتی را بایکوت کرده است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، محسن پیرهادی، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه انتخابات، مظهر حضور مردم است، اظهار داشت: عرصه انتخابات بیش و قبل از هر امکان دیگر منجر به تقویت کشور می شود، چونکه محصول انتخابات از یک سو اصلاح روندها و ساختارها و از طرف دیگر حضور مردم در صحنه می شود، امیدواریم در ایام آتی با مشارکت حداکثری مردم و انتخاب افراد اصلح از طرف آنها شاهد خودنمایی ایران قوی باشیم.
کاندیدای دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که آرزوی مشترک تمام ایرانیان، داشتن ایرانی قوی و با عزت است، افزود: تقویت و عزت کشور به همراه مردم و با مردم صورت می گیرد، مردم ما مردمی هوشیار و آگاه هستند و در کارزار روز جمعه با انتخاب افراد اصلح مسیر اقتدار کشور را بیش از پیش هموار می کنند.
پیرهادی در پاسخ به این که مردم چگونه می توانند افراد اصلح را از میان لیست های گوناگون انتخاباتی که انتشار یافته است، گزینش کنند اظهار داشت: پس از آن که مقام معظم رهبری اخیراً تاکید کردند: "مردم باید آگاهانه پای صندوق های رأی بروند و افراد اصلح را انتخاب کنند. "، این سفارش ایشان سبب تقویت غربالگری مردم از میان کاندیداها شده است و پیرو این سفارش و واکنش محسوس جامعه به آن کاندیداها نیز تلاش دارند در طیف و جریانی که نسبت به آنها کوچک ترین بدگمانی ای وجود دارد، محدود و محصور نشوند بنا بر این تعدد و تنوع لیست های انتخاباتی در جریان انقلابی بیش از هر زمان دیگری است.
پیرهادی افزود: شائبه فساد و حتی غیرشفاف بودن برخی افراد، نامزدها را برای ماندن و دادن تعهد حضور در یک لیست مردد کرده است و بنظر می رسد که سفارش مقام معظم رهبری برای انتخاب اصلح، برخی ذینفعان انتخاباتی را بایکوت کرده است.
هیچ گژی و فسادی از چشم مردم پنهان نمی ماند
او اضافه کرد: به مدد مطالبه شفافیت جامعه و فضایی که شبکه های ارتباط جمعی میسر کرده است، نور به تاریک خانه ها تابیده شده و دیگر هیچ تحرک، گژی و فسادی نیست که از دید مردم پنهان بماند. مردم نجیب ایران همیشه با آرایشان نشان داده اند که بهترین قاضی هستند و چک سفید امضایی را در اختیار هیچ فرد و جریانی قرار نداده اند.
فهرست ها بدون اعتماد مردم خاصیتی ندارند
او اضافه کرد: این اقبال مردم به افراد و لیست های انتخاباتی است که به آنها اعتبار می دهد، اگر مردم اعتمادشان را از افراد بردارند، لیست های انتخاباتی خاصیتی ندارند و به لیست حضور و غیاب احزاب و طیف های سیاسی شبیه در کارزار سیاسی تبدیل می شوند.
مردم بیش از دستاوردهای دفاعی به کشور اقتدار می دهند
او با اعلان اینکه حضور مردم در انتخابات، در موقعیت بین المللی کشور هم اثر گذار و نشان دهنده اقتدار ملی است، افزود: بااینکه قدرت دیپلماسی، دستاوردهای امنیتی و دفاعی به کشور اقتدار می دهند اما بیش و قبل از این عوامل حضور مردم در صحنه است که سبب حفظ اقتدار کشور می شود و در حقیقت ملت ها هستند که شاخص سنجش اقتدار کشورشان هستند.
بگفته پیرهادی، هوشیاری ملت ایران در بزنگاه های سیاسی همیشه منجر به تقویت هیبت کشور از نظر جامعه بین المللی و انزوای دشمنان در قبال ایران شده است.


منبع:

1402/12/10
10:14:50
0.0 از 5
291
تگهای خبر: انتخابات , رهبری , قاضی , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳