مجلس ایران دات كام
پیرهادی:

جاماندگان سهام عدالت بیشتر از ۲۴ میلیون نفر هستند

جاماندگان سهام عدالت بیشتر از ۲۴ میلیون نفر هستند

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: عدالت گستری و کاهش شکاف طبقاتی و رفع فقر دغدغه مشترک دولت و مجلس است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، «محسن پیرهادی»، عضو هیأت رئیسه و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه هدف از پرداخت سهام عدالت به اقشار کم درآمد، گسترش عدالت اجتماعی و توانمندسازی آنهاست، اظهار داشت: دولت و مجلس پیگیر تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت هستند و امیدواریم بزودی اقدامات خوبی در این زمینه صورت گیرد.
وی با اعلان اینکه عدالت گستری و کاهش شکاف طبقاتی و رفع فقر دغدغه مشترک دولت و مجلس است، افزود: در موضوع گرفتن سهام عدالت که مطالبه طیف قابل توجهی از جامعه است، مجلس با تصویب قانون لازم به وظیفه خود عمل کرده و دولت هم به ضرورت اجرای این قانون توجه دارد و درصدد تعیین منابع لازم برای اختصاص سهام عدالت به جاماندگان آنست.

بیش از یک چهارم جمعیت کشور مشمول دریافت سهام عدالت می شوند
پیرهادی در پاسخ به سوالی درباره ی شمار جمعیت جاماندگان سهام عدالت اظهار داشت: جاماندگان سهام عدالت جمعیت قابل توجهی را شامل می شوند و جمعیتشان بیش از ۲۴ میلیون نفر یعنی بیش از یک چهارم جمعیت کشور برآورد می شود که در سه گروه قابل دسته بندی و احصا هستند.

بگفته این عضو هیأت رئیسه مجلس، گروه اول طیفی از افراد تحت پوشش سازمان های حمایت گر دولتی همچون بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) هستند که تا حالا سهام عدالت دریافت نکرده اند و شمارشان حدوداً ۴ میلیون ۸۰۰ هزار نفر برآورد شده است و پرداخت سهام عدالت به آنها در اولویت پیگیری های مجلس و دولت قرار دارد.
وی اضافه کرد: گروه دوم هموطنانی هستند که طی سال های ۸۵ تا ۹۱ مشمول دریافت سهام عدالت شدند اما در پی بروز مشکلاتی از سبد سهام عدالت بیرون آمدند و شمارشان بیش از ۱میلیون و ۶۰۰ هزار نفر برآورد می شود و همچنان منتظر تعیین تکلیف و دریافت سهام عدالت هستند.

۱۹ میلیون نفر نیازمند اعطای سهام عدالت
عضو هیأت رئیسه مجلس اضافه کرد: علاوه بر گروه اول و دوم، گروه سوم جمعیت ۱۹ میلیون نفری واجد شرایط دریافت سهام عدالت است که که جزو دهک های کم درآمد اقتصادی محسوب می شوند اما هنوز سهام عدالت دریافت نکرده اند.
پیرهادی اظهار داشت: عدم دریافت سهام عدالت از طرف این گروه ۱۹ میلیون نفری در صورتی است که به سبب عدم مدیریت درست در واگذاری سهام عدالت در دولت های گذشته طیفی به بزرگی همین جمعیت از سهام عدالت برخوردار شده اند که از نظر طبقه اقتصادی واجد شرایط دریافت سهام عدالت نیستند و باید در مورد وضعیت آنها حتما تجدید نظر شود.


منبع:

1402/12/04
18:35:55
0.0 از 5
710
تگهای خبر: اقتصاد , پیگیری , تصویب , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام