مجلس ایران دات كام
مقدم فر:

مسئولان با فوق طاقت شان حرکت و مشکلات مردم را حل کنند

مسئولان با فوق طاقت شان حرکت و مشکلات مردم را حل کنند

به گزارش مجلس ایران دات کام، مشاور عالی فرمانده کل سپاه اظهار داشت: مردم گلایه های بر حق دارند اما باید توجه کرد در مقابل دستاوردهای انقلاب بسیار اندک است. با این وجود مسئولان باید در مقابل مردم فوق طاقت شان حرکت کنند و مشکلات را از دوش مردم بردارند.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، حمیدرضا مقدم فر خطیب قبل از خطبه های نماز جمعه امروز تهران، اظهار داشت: یکی از نکاتی که باید در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی به آن دقت کنیم اینست که چه عواملی سبب شد با وجود توطئه ها و حوادث مختلف انقلاب ما ۴۵ ساله شده است؟
وی افزود: رهبری چند سال قبل فرمودند تمام عواملی که سبب ایجاد انقلاب شد همان عوامل باعث تدوام و بقاء این انقلاب خواهد بود. سه عامل رهبری، ملت و مکتب اسلام در ایجاد و بقاء اثرگذار بوده است. اما دو عامل دیگر هم بر این سه، فرض است.
مقدم فر تصریح کرد: امروز در ادامه انقلاب اسلامی دشمن به این دو عامل رسیده و آنها را هدف قرار داده است. ایمان و امید در پیروزی انقلاب نقش بسیار اساسی داشتند. ایمانی که پشتوانه اصلی پیروزی و دوام انقلاب بود کدام ایمان بود؟ منظور از ایمان نصرت الهی و معجزه الله اکبر است. انقلابی که خدامحور است و مردم با دست خالی و فریاد الله اکبر و توکل به خدا به عمر رژیم سر تا به پا مسلح را در سرزمین امیرالمومنین و علی بن موسی الرضا پایان دادند.
مشاور عالی فرمانده کل سپاه اضافه کرد: در انقلاب متوجه شدیم اگر سرمایه های ارزشمندمان را خرج نماییم خدا هم ما را یاری و حمایت خواهد نمود. نصرت الهی را در همه دوره های انقلاب همچون در قبل و پس از پیروزی انقلاب و هم در دوران دفاع مقدس و هم در فتنه ها و توطئه های ریز و درشت چهار دهه گذشته دیده ایم. ایمان به شعارهای اساسی و آرمان های انقلاب و از همه مهمتر شعار استقلال آزادی و جمهوری اسلامی. با وجود همه توطئه های دشمنان به فضل الهی در تمام سال های بعد از انقلاب توانستیم به همه شعارها و آرمان های مان وفادار بمانیم. آمریکا و شوروی و دهها کشور، دیوانه ای به اسم صدام را به جان ایران انداختند اما اگر توانستیم بر همه آنها فائق بیاییم همه مرهون ایمان و ایستادگی پای انقلاب بود.
مقدم فر افزود: آنان ایرانی می خواستند مثل برخی کشورها که نقش گاوشیرده را ایفا کند، نه کشوری که مستقل و دارای هویت باشد. در این چهار دهه نه امام و نه مقام معظم رهبری اسیر این تفکر نشدند و انقلاب را پیش بردند و خواب کسانی که حذف شدن در نظام ظالم بین الملل را می دیدند بدون تعبیر گذاشتند و ایران را از دست سازش طلبان در امان نگهداشتند. نکته دوم ایمان به مردم است. جمهوری اسلامی در این چهار دهه صادقانه نشان داده است به مردم سالاری دینی پایمرد است و برای مردم سهم و نقش قائل است. حق و وظیفه خود دانسته که بیشتر از چهل و چند انتخابات برگزار کرد. امروز هم نظام اسلامی و مردم در معرض آزمایش دیگری هستند.
وی افزود: ایمان به واقعی بودن دشمنان ایران اهمیت دارد. سال ها به ما افترا می زدند که ما در توهم توطئه هستیم، اما سالهای گذشته نشان داد که اینطور نبوده است. ما توطئه را با گوشت و پوست خود لمس کرده و برای خنثی کردن آنها چه جان ها و خون های پاکی را تقدیم کردیم و اجازه به ثمر نشستن توطئه ها را ندادیم. هنوز یادمان نرفته که طی ۸ سال کشور در سراب خوشبینی به دشمنان ایران معطل نگهداشته شده و دستاوردی کمتر از «هیچ» در کارنامه خود به جا نگذاشتند و این عبرت به ملت اثبات شد که راه پیشرفت ایران نه از طریق وابستگی به سلطه نظام بلکه از طریق ایران قوی می گذرد.
مشاور عالی فرمانده کل سپاه اظهار داشت: محور جبهه مقاومت در یمن، لبنان، سوریه و عراق را خود مردم این کشورها اداره می کنند و ایرانی ها در این کشورها محور نیستند. افزایش عمق استراتژیک نظام و جبهه مقاومت برکاتی داشته است. مجاهدات های رزمندگان مقاومت در تضعیف رژیم کودک کش اسراییل و آمریکا نقش بسیار حیاتی و تاثیرگذاری داشته است.
وی خاطرنشان کرد: با وجود نقایص و ضعفها اما عملکرد انقلاب اسلامی تا این جا راه درست بوده است. گرفتار مشکلات معیشتی و اقتصادی هستیم. این مساله بطور قطع یکی از صدمه های ماست که البته ریشه در دشمنان و نفوذی های موذی و البته کم کاری ها دارد. مردم گلایه های بر حق دارند اما باید توجه کرد در مقابل دستاوردهای انقلاب بسیار اندک است. با این وجود مسئولان باید در مقابل مردم فوق طاقت شان حرکت کنند و مشکلات را از دوش مردم بردارند. نمی توانیم بگویم مشکل نداریم. نفوذی ها، کم کاری ها، نارکارآمدی ها و دشمنان در این حوزه مقصر هستند اما مسئولان باید توجه داشته باشند که دشمنان برای از بین بردن نقاط قوت این نظام تلاش می کنند و نباید اسیر تبلیغات سوء آنها شوند و مرزهای خودشان با انقلاب را پر رنگ نکنند.
مقدم فر اظهار امیدواری کرد: ان شاءالله مردم در راهپمایی ۲۲ بهمن و انتخابات اسفند دشمن را به خاک سیاه خواهند نشاند و شکست دیگری بر آنان وارد خواهند کرد.
به قول وی عامل دومی که دشمن هدف قرار داده است عامل امید است.
مشاور عالی فرمانده سپاه اظهار داشت: امید به این که خدای این دهه همان خدای ۲۱ بهمن ۱۳۵۷ و دهه ۱۳۶۰ است و نصرتش برای مردان میدان های انقلاب آماده است. امید به شکست طلسم هر چه بیشتر دشمن که امروز در غزه شاهدش هستیم. همان خدا امروز در قلب رهبر حکیم و فرزانه مان است و ایشان یکپارچه، الهی است. باید کوشید ریسمان انقلاب از دستمان به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد.
وی در قسمت دیگری از سخنانش ضمن اشاره به انتخابات اسفند ۱۴۰۲ اظهار داشت: یکی از دستاوردهای بهمن ۱۳۵۷ «حق انتخاب» مردم است. دشمنان میلیاردها دلار سرمایه گزاری نموده اند تا مردم پای صندوق های رای نیایند. اسراییل و آمریکا در رسانه های شان دل شان برای مردم ایران نسوخته که از مردم می خواهند پای صندوق ها نروند. نه مردم به ارتجاع و دیکتاوری و آشوب های خیابانی در چارچوب صندوق رای تجلی پیدا می کند.
مقدم فر افزود: میدان غزه نمایشگاه بزرگ حق و باطل است. مخالفان حضور مردم در راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن و انتخابات اسفند دوست ندارند مردم به صحنه بیایند.
وی اظهار داشت: خواص و افرادی که در جامعه موثر هستند بدانند امروز در معرض امتحان بزرگی قرار دارند. به خاطر همین مساله است که دشمن اولویت را آنان قرار داده و به دنبال مردد کردن و ساکت کردن و به تردید انداختن خواص هستند. مشکلات اقتصادی و گرانی گوشت و مردم سرجای خودش اما حضور پای صندوق حق رای مردم است. دشمن این را نمی خواهد اما اولویت دشمن اینست که از راه خواص به جامعه تردید را تزریق کند.
مشاور عالی فرمانده سپاه خاطرنشان کرد: دشمنان دوست دارند هسته های سخت و مدافع نظام در باورهای شان گرفتار انفعال و تردید شوند. خواص چرا سکوت می کنید.؟! خدای نکرده دنیا تا این حد شما را زمین گیر کرده است؟! ۲۰۰ -۳۰۰ هزار ایرانی جان شان را برای انقلاب گذاشتند، شما نمی خواهید برای این انقلاب آبرو بگذارید؟!اگر شما در شماتت کردند، بکنند. به خودتان تردید راه ندهید.
وی اظهار داشت: امروز همه بدانند این صحنه، صحنه جهاد است. چرا؟ چون مقابل مان دشمن را می بینیم. دشمن نمی خواهد ۲۲ بهمن و انتخابات اسفند پرشور باشد. جهاد فقط اسلحه به دست گرفتن نیست. انتخابات پرشور قدرت و اقتدار ملی به وجود می آورد. امنیت ملی بوجود می آورد و این یعنی بازدارندگی و کندن دندان جسارت دشمن. خواص وظیفه شتاب دهندگی شان را از دست ندهند. همه دست به دست هم بدهیم تا انتخابات پرشور رقم بخورد.
مقدم فر خاطرنشان کرد: چرا امام می فرمودند رای ندادن و عدم مشارکت درانتخابات جزو بالاترین گناهان کبیره است. به این خاطر بود که رای ندادن مانع از اقتدار ملی می شود. اطمینان داریم هم حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن و هم انتخابات اسفند بسیار پر شور خواهد بود و حتما دشمن را گرفتار یاس و ناامیدی خواهد نمود.
منبع:

1402/11/20
15:46:12
0.0 از 5
1460
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام