مجلس ایران دات كام
رهبر انقلاب در دیدار كارگزاران نظام و سفرای كشورهای اسلامی

راهکار پایان بحران غزه کنار کشیدن قدرت های طرفدار غرب از قضیه است

راهکار پایان بحران غزه کنار کشیدن قدرت های طرفدار غرب از قضیه است

به گزارش مجلس ایران دات کام، رهبر انقلاب اسلامی اجابت دعوت و بعثت نبوی را موجب رشد و سعادت دنیوی و اخروی خواندند و با اشاره به حادثه تلخ غزه و ادامه جنایت های رژیم صهیونیستی گفتند: مصیبت غزه، مصیبت بشریت است و نشان میدهد نظم فعلی جهانی بطورکامل باطل و غیرقابل دوام است و از بین خواهد رفت.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای در خجسته عید مبعث حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص)، در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام، سفرا و نمایندگان کشورهای اسلامی و تعدادی از اقشار مختلف مردم، با تبریک عید مبعث به ملت ایران و همه مسلمانان، بعثت را مبارک ترین و بزرگ ترین حادثه تاریخ بشریت خواندند و گفتند: با بعثت پیامبر اعظم، نسخه کامل و نهایی و همیشگی سعادت دنیوی و اُخروی بشر ارائه شد.
ایشان سربرآوردن بعثت در محیط ظلمانی و سراسر کجی و انحراف جاهلیت و آشکار شدن نشانه های انحراف و سقوط در همه تمدن های بزرگ آن روز جهان را حادثه ای خارق العاده برشمردند و افزودند: برنامه بعثت باز کردن راه ارتباط بشر محصور در قالب تنگ مادی با عالَم غیب و اولوهیت یعنی ایمان و سپس تزکیه انسان یعنی تعالی و رشد دادن او بوسیله رفع نقصها و زدودن زشتی ها، بدی ها و باطل است.
حضرت آیت الله خامنه ای، تزکیه را حرکتی فراگیر برای اصلاح امور فرد و جامعه در همه ابعاد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و نفی انواع بی عدالتی و فاصله های طبقاتی خواندند و گفتند: تزکیه، زمینه تعلیم انسان و جامعه را فراهم می آورد تا با غنی سازی جامعه از نظر معرفت و معنویت، انسانِ تراز اسلام ساخته شود.
ایشان با استناد به آیات قرآن کریم، بعثت و دعوت نبی اکرم را امری جاری و دائمی برای همه زمان ها دانستند و گفتند: اکنون نیز پیغمبر اکرم(ص) درحال تعلیم و تزکیه است یعنی همچنانکه آن روز مردم را به دوری از بت ها دعوت نمودند امروز نیز همان خطاب و دعوت وجود دارد.
رهبر انقلاب، مبارزه با نفس و شکستن بت هواهای نفسانی را نخستین گام در اجابت دعوت پیامبر اکرم خواندند و افزودند: این که بعضی می گویند برای اصلاح دنیا، اول باید خود و جامعه خودرا اصلاح کنید حرف درستی است چونکه نشان دادن ارائه یک نمونه اصلاح شده به دنیا سبب جذب دیگران به آن نمونه و الگو می شود.
ایشان تحقق انقلاب اسلامی را نتیجه اجابت پیام بعثت و دعوت امام بزرگوار از جانب مردم خواندند و گفتند: در ادامه هم مردم ما به توفیق و فضل آفریدگار حرکت خودرا در راه درست ادامه داده اند و تا هر زمان که اجابت دعوت پیغمبر ادامه داشته باشد، رشد و پیشرفت که فقط هم رشد معنوی و اُخروی نیست ادامه دارد و می توان به بهترین نمونه زندگی دنیوی و اُخروی دست یافت.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به رواج ظلم و حق کشی در جهان امروز، رهایی از این وضع و بهبود زندگی مردم دنیا را در گرو اجابت دعوت پیامبر و استفاده از تزکیه و تعلیم نبوی دانستند و افزودند: مسئولیت ما خودسازی و نشان دادن اداره کشور برمبنای الگوی اسلام است که دراین زمینه موفقیت هایی داشته ایم که در دنیا تأثیرگذار بوده و البته کوتاهی هایی هم داشته ایم.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به استمرار مصیبت غزه، آنرا مصیبت دنیای اسلام و بلکه همه بشریت، و نشان دهنده اوج بطلان نظم فعلی جهانی خواندند و خاطرنشان کردند: امروز آمریکا، انگلیس و خیلی از کشورهای اروپایی و دنباله روهای آنها پشت دست های جنایتکار و به خون آلوده رژیم صهیونیستی قرار دارند که از همین جا می توان فهمید نظم فعلی جهان نظمی باطل و غیرقابل دوام است و از بین خواهد رفت.
ایشان، بمباران بیمارستان و کشتار نزدیک به ۳۰ هزار تن از مردم غزه را موجب رسوایی فرهنگ و تمدن غربی دانستند و افزودند: پشت سر این جنایت ها پول، تسلیحات و کمک های سیاسی آمریکا است و همچنان که خود صهیونیست ها اعتراف کردند بدون تسلیحات آمریکایی یک روز هم قادر به ادامه جنگ نبودند بدین سبب آمریکایی ها نیز مجرم و مسئول این حادثه تلخ هستند.
حضرت آیت الله خامنه‎ای راهکار پایان بحران غزه را کنار کشیدن قدرت های بزرگ جهانی و طرفدار غرب از این قضیه خواندند و گفتند: مبارزان فلسطینی خود قادر به اداره میدان هستند همچنان که تا امروز نیز با اداره صحنه، ضربه سختی به آنها وارد نشده است.
ایشان با تکیه بر این که وظیفه دولت ‎ها قطع کمک های سیاسی، تبلیغاتی، تسلیحاتی و عدم ارسال کالاهای مصرفی به رژیم صهیونیستی است، خاطر نشان کردند: وظیفه ملت ‎ها فشار آوردن به دولت ها برای انجام این وظیفه بزرگ است.
در آغاز این دیدار، سیدابراهیم رئیسی رییس جمهور در سخنانی با اشاره به اینکه «حادثه بعثت، تجلی اعظم بزرگ ترین نعمت خداوندی یعنی نعمت هدایت است، دعوت پیامبر اکرم(ص) به یگانه پرستی را توأم با دعوت به اندیشه ورزی، عدالت و ارزش های الهی برشمرد و با اشاره به تقارن دهه فجر با عید مبعث»، اظهار داشت: اجابت دعوت امام خمینی به بندگی خدای متعال و مبارزه با فقر، فساد و تبعیض از جانب مردم ایران جلوه ای از اجابت پیام بعثت نبوی است.
رییس جمهور، همین طور نسل کشی و کودک کشی در غزه را سبب رنگ باختن تمام ادعاهای حقوق بشری قدرت های غربی و نشانه آشکار ناکارآمدی سازمان های بین المللی دانست و اضافه کرد: یقین داریم خون شهدای غزه و فلسطین، پایان رژیم صهیونیستی و نظم ناعادلانه فعلی را رقم خواهد زد.
رئیسی، سیاست ها و برنامه های داخلی دولت را در راستای گسترش عدالت، جبران عقب ماندگی ها و بهبود وضع اقتصادی خواند و اشاره کرد: تنها راهکار مشکلات، تکیه بر اراده داخلی است و دولت برای حل مسائل کشور، نگاهی به دست بیگانگان ندارد.
منبع:

1402/11/19
13:54:03
0.0 از 5
1504
تگهای خبر: اقتصاد , تبلیغ , دولت , قم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳