مجلس ایران دات كام
محمدیاری در گفت وگو با مجلس ایران دات كام:

کسری بودجه باید کاهش یابد

کسری بودجه باید کاهش یابد

مجلس ایران دات کام: به گزارش مجلس ایران دات کام، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اصلاح ساختار بودجه باید منجر به کاهش تراز عملیاتی و کسری بودجه و همینطور مهار تورم شود.«حسن محمدیاری» نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به خصوصیت های لایحه بودجه سال آینده کشور، اظهار نمود: بودجه ۱۴۰۳ اولین قانون بودجه کشور است که بر مبنای قانون جدید آیین نامه داخلی مجلس به صورت دو مرحله ای بررسی و تصویب گردید.
وی افزود: مهم ترین هدف مجلس از تغییر ماده ۱۸۲ آیین نامه داخلی در ارتباط با بررسی بودجه، «اصلاح ساختار بودجه» بود و اصلاح ساختار بودجه باید منجر به کاهش تراز عملیاتی، کسری بودجه و مهار تورم شود. نکته مهم دیگر آن است که لایحه بودجه سال ۱۴۰۳، اولین لایحه بودجه کشور است که مبتنی بر قانون برنامه هفتم توسعه است و باید احکام این برنامه در مصوبات بودجه لحاظ شود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به مهم ترین مصوبات مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۳، خاطرنشان کرد: مجلس ارقام بسیار خوبی را برای خوداشتغالی در نظر گرفت که اگر بانکها کمک کنند و تسهیلاتی را که پیشبینی کردیم بموقع پرداخت کنند، اساسا شاهد بهبود وضعیت اشتغال خواهیم بود.
محمدیاری افزود: دولت در لایحه بودجه آورده بود که حقوق کارمندان برای سال آینده ۱۸ درصد افزایش یابد که مجلس با این مورد مخالف بود و دولت در اصلاحیه لایحه بودجه ۱۴۰۳ کل کشور، افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان و بازنشستگان را آورد که در مجلس به تصویب رسید. هدف مجلس و دولت از اصلاح این بخش از بودجه، پشتیبانی از معیشت کارکنان، بازنشستگان، کارگران و اقشار صدمه پذیر جامعه بود تا عدالت برقرار و تبعیض رفع گردد.
نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی دیگر از بخش های مهمی که در لایحه بودجه سال آینده مورد توجه قرار گرفت، آن بود که مالیات از اشخاص و بعضی از کسه های خرد نباید بشدت زیاد و بگونه ای باشد که نارضایتی را بین مردم و بخصوص کسبه خرد شاهد باشیم.
محمدیاری ضمن اشاره به حذف معافیت های مالیاتی بسیار بالا برای اشخاص حقیقی، اظهار داشت: ما در جریان بررسی لایحه بودجه تاکید کردیم که باید از کسانی که فرار مالیاتی دارند، مالیات بیشتری گرفته شود و ضروری است سازوکاری برای پیشگیری از فرار مالیاتی در نظر گرفته شود، نه این که به اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه با دریافت مالیات های هنگفت فشار وارد شود.
منبع:

1402/11/12
16:25:23
0.0 از 5
1696
تگهای خبر: بودجه , تصویب , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام