مجلس ایران دات كام
نشست شورای وحدت،

پورمحمدی: باید هر طور شده همبستگی ملی را تقویت کنیم

پورمحمدی: باید هر طور شده همبستگی ملی را تقویت کنیم

به گزارش مجلس ایران دات کام، رئیس شورای وحدت اصولگرایان اظهار داشت: با قهر عمومی در بعضی سن ها، بدنه اجتماعی و اصناف روبرو می باشیم. همه باید از توان و ظرفیت در اختیارمان استفاده نماییم تا این قهر بشکنیم حتی باید یک درصد هم که شده بر میزان مشارکت مردم اضافه نماییم.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در دومین نشست شورای وحدت اصولگرایان، اظهار داشت: یکی از گرفتاری های انسان دوری از معنویت است. شرایط کشور شرایط ویژه ای است و خواسته یا ناخواسته در نطفه عطف تاریخ ایران قرار داریم. انقلاب اسلامی نشان داد که ایران منشا تحولات منطقه و جهان بود ه است.
وی تنها رقیب آمریکا را جمهوری اسلامی ایران دانست و اضافه کرد: هر روز روی میز ابرقدرت ها مساله آنها هستیم. آنها هر روز بر ضد ایران طراحی و برنامه ریزی می کنند. خب کار بزرگی کردیم و هزینه سنگینی داده ایم. مهم اینست که بدانیم در کجای تاریخ و در چه بعد اثرگذار تاریخ قرار داریم.
وی با اشاره به وضعیت جاری کشور اظهار داشت: مشکلات کشور فراوان است خودمان را نمی توانیم کنار بکشیم. نقدها و پیشنهادات مان را در شرایطی که شاید به آنها توجهی نمی شود باید مطرح نماییم. بیشتر از این نمی توانم مبحث را باز کنم. همبستگی ملی و خوش بینی جامعه صدمه دیده و افتراق نسلی شکل گرفته است و نباید به هیچ وجه نسبت به آن بی توجهی نماییم. مسائل و مشکلات کشور فقط و فقط از راه کار تشکیلاتی قابل حل است. ما صدمه دیده عدم کار تشکیلاتی از آغاز انقلاب هستیم. امام نگفتند با حزب مخالف هستند اما برخی بزرگان کار تشکیلاتی را در کشور تعطیل کردند و کشور را گرفتار مشکلات عدیده ای در حوزه کار تشکیلاتی و هم افزایی کردند.
پورمحمدی اشاره کرد: فلسفه وجود شورای وحدت رفع این چالش آشکار و بزرگ است. هرچند که صرفا با اقدام ما این چالش ها رفع نمی شود بلکه باید نظام قانونگذاری مان اصلاح گردد.
رئیس شورای وحدت اصولگرایان با بیا اینکه «قانون انتخابات مشکلات زیادی دارد» اظهار داشت: بیشتر از ۴۰ ایراد به قانون جدید انتخابات وارد است که باید در آینده رفع گردد. به کسی بی احترامی نمی نماییم اما نمایندگان مجلس آینده باید بیشتر از سایر مجالس، حقایق را بفهمند و مسامحه کاری نکنند و ناراحت نشوند. در پیشگاه الهی مسئول هستیم.
وی تصریح کرد: باید یک مرتبه برای همیشه یکی از مجالس کشور چالش ها و نقایص قانون انتخابات را حل کند. باید در شورای وحدت در رابطه با امور کشور مبحث داشته باشیم و در چارچوب نظریه و مبانی مسائل و مشکلات را طرح و یکی یکی حل نماییم.
پورمحمدی افزود: به فرض این که شورای نگهبان همه داوطلبان نمایندگی مجلس را تایید صلاحیت کردن آیا باز مشکلات کشور حل می شود؟ نیازمند یک تحول و بازسازی انقلابی و عقلانی حتی در قانون اساسی هستیم.
رئیس شورای وحدت اصولگرایان اخطار داد: نه وقت تحولات بزرگ و نه وقت پیشنهادات بزرگ است باید از فرصت کمتر از ۴۰ روزه تا انتخابات اسفند با سخنان مثبت موج به وجود بیاوریم. باید به مردم بگوییم که اگر در انتخابات شرکت نکنید مشکلات کشور حل نمی گردد. اگر هم ما را قبول ندارید افراد مقابل ما را انتخاب کنید اما در انتخابات مشارکت داشته باشید. باید هر طور شده همبستگی ملی را تقویت نماییم.
وی اظهار داشت: باید این تفکر را در دسته بندی های سیاسی و اقوام مختلف کشور نهادینه نماییم. با قهر عمومی در بعضی سن ها، بدنه اجتماعی و اصناف روبرو می باشیم. همه باید از توان و ظرفیت در اختیارمان استفاده نمائیم تا حتی یک درصد بر میزان مشارکت مردم اضافه نماییم. نباید از این یک درصدها گذشت نماییم، مساله بسیار مهم و حیاتی می باشد.
پورمحمدی اظهار نمود: باید به جوانانمان ده ها و اعتماد نماییم و دور و برمان را پر است از جوانان با استعداد نماییم. فضای کشور را از پیرمردی و میانسالی باید به جوانگرایی تغییر دهیم قدری آنان را تحمل نماییم. از مخالف و منتقد و گفتوگو نباید بترسیم. باید اشتباهات را بپذیریم و مسولیتهایمان را قبول نماییم. در این صورت دنبال حل مشکلات خواهیم رفت.
رئیس شورای وحدت اصولگرایان تصریح کرد: شورای وحدت شورای فصلی و دوره ای نیست و ان شاء الله تداوم خواهد داشت. ما تشکلی دولت ساخته و سفارشی نیستیم بلکه متکی به روحانیت و بدنه اجتماعی هستیم. روحانیت نه نماد قدرت است و نه نماینده دولت بلکه جریان اصیل مردمی است.
منبع:

1402/11/10
14:10:57
0.0 از 5
1507
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام