مجلس ایران دات كام
مصری در صحن مجلس:

شرکت های واسطه ای حذف می شوند

شرکت های واسطه ای حذف می شوند

به گزارش مجلس ایران دات کام، نایب رئیس مجلس اظهار داشت: بر مبنای اصلاحات طرح ساماندهی کارکنان دولت، شرکتهای واسطه ای حذف می شوند و دستگاههای اجرایی باید به صورت مستقیم با افراد برای یک سال خدمت قرارداد ببندند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، عبدالرضا مصری در جلسه علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه) و در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان به طرح ساماندهی کارکنان دولت در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان، اظهار داشت: در این مجلس یک نفر هم نیست که نخواهد هر چه زودتر نیروهای شرکتی تعیین تکلیف شوند، اما ما حق طرح موضوعی را نداریم که برای دولت بار مالی داشته باشد.
وی بیان نمود: کمیسیون اجتماعی مجلس برای رفع ایرادات طرح ساماندهی کارکنان دولت، جلسات گوناگونی با اعضای حقوقدان شورای نگهبان، نمایندگانی از سازمان امور اداری و استخدامی و نمایندگان مرکز پژوهش های مجلس برگزار کرد و به بهترین راهکار اجرایی برای این مورد رسید.
مصری بیان نمود: تاکید ما آن است که تمام نیروهای شرکتی که قرارداد سه ماهه دارند، تعیین تکلیف و همینطور شرکتهای واسطه ای حذف شوند که اینجا تقریبا به این مورد رسیدگی شده است. هم اکنون عملاً این مورد مصوب شد که دیگر قرارداد سه ماهه و قراردادهای سفید امضا نداریم.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همینطور دیگر قراردادهایی وجود نخواهد داشت که به صورت خالی به کارفرمایان داده شود تا پر شود و همینطور واسطه ها حذف می شوند و دستگاههای اجرایی به صورت مستقیم باید با کارکنان برای یک سال خدمت قرارداد ببندند.
وی تصریح کرد: این مورد پس از قانونی شدن و ابلاغ شامل آموزش و پرورشی ها، نهضتی ها و شرکتی ها هم می شود.


منبع:

1402/11/09
09:23:04
0.0 از 5
1701
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴