مجلس ایران دات كام
در صحن علنی مجلس مطرح شد؛

لاریجانی خطاب به صادقی: استعفای شما را ندیده ام

لاریجانی خطاب به صادقی: استعفای شما را ندیده ام

به گزارش مجلس ایران دات كام رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به نماینده مردم تهران اظهار داشت: بنده نمی دانم كه استعفای شما به هیئت رئیسه مجلس رسیده است یا خیر.به گزارش مجلس ایران دات كام به نقل از مهر، در جلسه علنی بامداد امروز مجلس شورای اسلامی علی ادیانی نماینده مردم قائمشهر طی نطق میان دستور و در واكنش به ثبت نام محمود صادقی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: كسانی كه ۱۰ روز قبل از انتخابات می خواستند استعفا دهند، یك بار زودتر از بقیه زنبیل گذاشتند و ثبت نام كردند.
این اظهارات ادیانی واكنش محمود صادقی را به دنبال داشت و این نماینده طی تذكری شفاهی در جلسه عصر امروز مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گاهی برخی افراد در مجلس نقش مبصر كلاس و مأمور را برای خود قائلند و مراقبند كه دیگران خطا نكنند و گاهی از الفاظ غیرمؤدبانه استفاده می نمایند و مجلس را زیر سؤال می برند.
وی خطاب به ادیانی اظهار داشت: بهتر است كه قانون اساسی را بخوانید، چونكه طبق اصل ۸۶ قانون اساسی، نماینده مجلس در مقام ایفای وظایف نمایندگی خود در بیان اظهارات آزاد است، پس اجازه دهید كه مجلس آزاد باشد و نمایندگان در این فضای آزاد صحبت كنند و اگر مجلس محل تضارب آراء نباشد، اثرگذار نیست.
عضو فراكسیون امید مجلس اشاره كرد: انگار برخی افراد می خواهند فضای دیكتاتوری در مجلس حاكم باشد، در صورتیكه نمایندگان باید اجازه دهند همكارانشان صحبت های خودرا در مجلس طرح كنند.
صادقی متذكر شد: بنده بعد از آنكه طرح سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین از طرف سران قوا به تصویب رسید و سپس اجازه مطرح شدن طرح هایی از طرف نمایندگان داده نشد، تصمیم به استعفا گرفتم.
وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری از تصمیم سران قوا حمایت كردند اما فرمودند كه این موافقت مشروط به این است كه آثار تورمی بر سایر كالاها و خدمات نداشته باشد.
نماینده مردم تهران در مجلس بیان كرد: انتظار ما این بود كه رئیس مجلس اجازه می داد نمایندگان نظراتشان را مطرح می كردند، چونكه نمایندگان اساسا با رعایت مصالح كشور و سفارش های مقام معظم رهبری، طرح ها و مطالب خودرا مطرح می كردند و درست نبود كه به آنان اجازه داده نشود كه مباحث خودرا مطرح كنند و این كار موجب شد شأن مجلس زیر سؤال برود.
صادقی بیان كرد: بر این اساس بنده استعفانامه خودرا نوشتم و پیگیری كردم اما در همان روز بعضی از نمایندگان با بنده صحبت كردند و گفتند كه این كار به مصحلت نیست و همین طور بعضی از مردم هم از من تقاضا كردند كه استعفا ندهم و بنده بر این اساس مصلحت دیدم كه استعفا ندهم.
وی با اشاره به ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: بنده به وظیفه انقلابی و شرعی، مشورت، استخاره و تفأل به قرآن تصمیم گرفتم كه در انتخابات شركت كنم و سؤال بنده این است كه آیا كاری خلاف شأن مجلس انجام داده ام كه چنین هجمه هایی به بنده می شود؟
علی لاریجانی در پاسخ به این اظهارات اظهار داشت: بهتر است وقت مجلس را صرف این امور نكنید.
رئیس مجلس با اشاره به صحبت های محمود صادقی در خصوص اینكه در مجلس اجازه داده نشد كه نمایندگان بعد از گرانی بنزین بحث كنند، اظهار داشت: مقام معظم رهبری تدبیر كردند و فرمودند كه اقدامات با هماهنگی صورت گیرد.
لاریجانی بیان كرد: ما همواره با استعفای همكارانمان مخالف هستیم و هر وقت سوژه استعفای دوستان مطرح می شود، تلاش می نماییم تا آنها را راضی نماییم كه این كار را انجام ندهند.
وی خطاب به صادقی اظهار داشت: بنده نمی دانم كه استعفای شما به هیئت رئیسه رسیده است یا خیر، چون آنرا ندیده ام اما اگر می دیدم، اساسا درخواست می كردم كه چنین كاری را انجام ندهید، همانطور كه از آقای عثمانی خواهش كردم كه این كار را انجام ندهد.

منبع:

1398/09/24
22:55:42
5.0 از 5
10830
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳