مجلس ایران دات كام
فیروزی خبر داد

مذاکرات با چین برای واردات خودرو های برقی

مذاکرات با چین برای واردات خودرو های برقی

به گزارش مجلس ایران دات کام، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیاست دولت و مجلس واردات خودرو های برقی است، اظهار داشت: برپایه گزارشات عرضه شده، مذاکراتی با چین برای واردات خودرو های برقی شده و ظاهرا به توافقاتی هم رسیده اند.


حجت الله فیروزی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ در رابطه با کاهش عوارض واردات خودرو های برقی اظهار داشت: واردات خودرو های برقی مشکل ناترازی در عرضه و تقاضای بازار خودرو را رفع می کند از سوی دیگر می تواند نقش اساسی برای رفع مشکل آلودگی هوا داشته باشد.
وی با بیان اینکه صنعت آینده خودروسازی در ارتباط با خودرو های برقی است، اظهار نمود: باید با حرکت به سمت واردات خودرو های برقی علاوه بر حل مشکل ناترازی در بازار خودرو و رفع آلودگی هوا، فناوری جدیدی را به کشور وارد نماییم تا خودروسازان با استفاده از آن به سمت تولید خودرو های برقی بروند.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: براین اساس باید به سمت کاهش تعرفه ها و هزینه های گمرکی و تسهیل گری گام برداشت اولویت هم واردات خودرو های برقی برای حمل و نقل عمومی باشد؛ طبق گزارشات عرضه شده به کمیسیون صنایع، یکی از خودروسازان به همراه وزیر صنعت، معدن و تجارت به چین رفته بود که مذاکراتی برای خودرو های برقی شده و به ظاهر هم توافقاتی صورت گرفته است، در همین راستا بطور قطع مصوبه کمیسیون تلفیق در صورت تبدیل به قانون می تواند تسهیل گری برای واردات با کاهش هزینه های گمرکی و حقوق دولتی داشته و کمکی به عملیاتی شدن این مورد کند.
فیروزی با بیان اینکه سیاست دولت و مجلس شورای اسلامی واردات است، اظهار نمود: باید زیرساخت های استفاده از خودرو های برقی بخصوص شارژ کردن آنها فراهم گردد هم اکنون در بعضی از شهرها همچون تهران سکوهای شارژ درحال تعبیه و آماده شدن است.
منبع:

1402/10/29
12:46:20
0.0 از 5
2018
تگهای خبر: بودجه , دولت , قانون , لایحه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان مجلس ایران دات كام