مجلس ایران دات كام
زارع:

یک زمین مجانی به خانواده های دارای 4 فرزند به بالا اعطا می شود

یک زمین مجانی به خانواده های دارای 4 فرزند به بالا اعطا می شود

به گزارش مجلس ایران دات کام، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ مصوبات اخیر این کمیسیون را شرح داد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، «رحیم زارع» سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ ضمن اشاره به مصوبات این کمیسیون اظهار نمود: کمیسیون در جلسه عصر امروز خود پیشنهادات الحاقی به لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ را بررسی و مواردی را به تصویب رساند.
نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کمیسیون مصوب کرد سرمایه بانک هایی نظیر ملی، مسکن، سپه و توسعه تعاون تا سقف ۱۰۰ همت جهت عرضه تسهیلات ساخت و ساز مسکن در کشور ارتقا پیدا کند.
نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: همینطور کمیسیون مصوب کرد بخشودگی سود، دیرکرد و کارمزد و جریمه تسهیلات پرداختی کشاورزان تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان برای سال آینده اعمال شود.
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ با اشاره پرداخت بدهی پیمانکاران به دولت، بیان نمود: کمیسیون با مبلغ ۱۰ هزار میلیارد تومان جهت عرضه اسناد تسویه برای پرداخت بدهی پیمانکاران به دولت موافقت نمود.
زارع بیان نمود: همینطور کمیسیون در مصوبه دیگری با کاهش عوارض واردات خودرو های برقی و کم مصرف موافقت نمود.
وی اضافه کرد: واردات و حقوق گمرکی این خودرو ها برای تاکسیرانی نیم واحد درصد و برای دیگر حوزه ها ۴ واحد درصد پیشبینی شد. همینطور حقوق ورودی خودرو های تمام هیبریدی هم ۱۵ درصد پیشبینی شد.
زارع اظهار داشت: به باعث مصوبه کمیسیون تلفیق، وزارت بهداشت و درمان مکلف است جهت پشتیبانی از بخش های بهداشتی، درمانی، پرستاران و حوزه سلامت نسبت به برقراری یک ردیف فوق العاده خاص در احکام این اقشار اقدام نماید.
وی افزود: منابع این مصوبه از درآمدهای اختصاصی و سایر منابع عمومی که در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد، تأمین خواهد شد. این مصوبه می تواند منجر به افزایش حقوق کادر سلامت شود.
اعطای یک قطعه زمین مجانی به خانواده های دارای ۴ فرزندزیر ۲۰ سال
کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳، در جهت پشتیبانی از خانواده و فرزندآوری و پشتیبانی از ارکان خانواده و با انگیزه حفظ سبک ایرانی و اسلامی، دولت و وزارت راه و شهرسازی را مکلف کرد تا به خانواده های دارای ۴ فرزند و بیشتر زیر ۲۰ سال، از سال ۱۴۰۳ یک قطعه زمین مجانی هدیه دهد.
مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی ۳۰ درصد افزایش یافت رحیم زارع ضمن اشاره به مصوبات نوبت امشب کمیسیون تلفیق بودجه اظهار داشت: به باعث مصوبه کمیسیون تلفیق، مستمری مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی برای سال آینده ۳۰ درصد افزایش یافت. وی افزود: همینطور به باعث مصوبه کمیسیون تلفیق، مالیات تولید ۷ درصد کاهش پیدا کرد و افرادی می توانند از این معافیت مالیاتی استفاده نمایند که تا ۵۰۰ میلیارد تومان سقف مالیاتی داشته باشند. سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ اظهار داشت: بر مبنای مصوبه کمیسیون تلفیق، سهم بانکهای عامل برای پرداخت تسهیلات به پروژه های عمرانی در سال آینده ۵۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود. وی بیان نمود: به باعث مصوبه کمیسیون تلفیق، دولت مکلف شد تا برای توانمندسازی نیروی انسانی خود، با سازمان فنی و حرفه ای قرارداد منعقد کرده و هزینه آنرا از محل نیم در هزار طرح های تملک دارایی سرمایه ای و دو درصد از منابع حاصل از فروش کالای قاچاق، تأمین کند.


منبع:

1402/10/26
13:36:24
0.0 از 5
2017
تگهای خبر: بودجه , تصویب , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام