مجلس ایران دات كام
در جلسه كارگروه تامین مالی شورای عالی مسكن مطرح شد

مکلف شدن صندوق توسعه ملی به ایفای نقش جدی تر در تامین کلان پروژه های مسکن

مکلف شدن صندوق توسعه ملی به ایفای نقش جدی تر در تامین کلان پروژه های مسکن

مجلس ایران دات کام: در جلسه کارگروه تامین مالی شورای عالی مسکن که با حضور رییس جمهور برگزارشد، علاوه بر مکلف شدن صندوق توسعه ملی به ایفای نقش جدی تر در تامین کلان پروژه های مسکن، دستگاه های دولتی و بانک مرکزی نیز موظف شدند با تسویه مطالبات بانک مسکن به افزایش توان این بانک برای تامین مالی پروژه های مسکن کمک کنند.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، جلسه «کارگروه تامین مالی» شورای عالی مسکن بامداد امروز - پنجشنبه - در حضور سید ابراهیم رئیسی رییس جمهور انجام شد.
در این نشست اعضا در راستای سرعت گرفتن کار مسکن سازی با تأکید بر این که مسکن جزء پیشران های اقتصاد و تولید در کشور بوده و تولید مسکن نیز اثر مستقیمی در رشد تولید و کاهش تورم بخش مسکن دارد و با توجه به ماموریت ذاتی «صندوق توسعه ملی» در توسعه مولدهای اقتصاد کشور، مقرر کردند نقش جدی تری در تامین کلان پروژه های مسکن ایفا کرده و از محل استجازه ها و مجوزهای بالادستی و اساسنامه های خود، حداکثر مساعدت برای تامین مالی پروژه های مسکن را به عمل آورد.
«افزایش سرمایه بانک مسکن» با هدف افزایش توان این بانک برای تامین مالی پروژه های مسکن دیگر تصمیم این جلسه بود که بر طبق آن دستگاه های دولتی و بانک مرکزی موظف شدند با تسویه مطالبات بانک مسکن به این مهم کمک کنند.
همین طور وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه مکلف شدند منابع لازم برای «صندوق ملی مسکن» که مسئولیت تامین منابع مالی خدمات زیربنایی و روبنایی پروژه های نهضت ملی مسکن و نیز تامین منابع برای مساعدت با ساخت مسکن اقشار نیازمند را به عهده دارد، فراهم نمایند.
علاوه بر این اعضا به وزارت اقتصاد و وزارت راه و شهرسازی ماموریت دادند از ظرفیتهای بازار سرمایه برای تامین مالی پروژه ها با روش های مختلف بهره بگیرند.
منبع:

1402/10/21
15:14:45
0.0 از 5
2107
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳