مجلس ایران دات كام
منظور در صحن مجلس:

حوزه درمان دراولویت دولت می باشد

حوزه درمان دراولویت دولت می باشد

به گزارش مجلس ایران دات کام، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت: مجوز جذب ۲۵ هزار پرستار برای سال جاری صادر شده و تأمین اعتبار آن هم انجام شده است.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، داوود منظور در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۱۹ دی ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص ارزیابی اثربخشی سیاستگذاری ها و اقدامات عملیاتی دستگاههای مسؤول برای ساماندهی مشکلات زنجیره تأمین و توزیع دارو و تجهیزات پزشکی در کشور اظهار داشت: در حوزه درمان اتفاقات مهم و بزرگی انجام شده و نباید در این حوزه فقط ناامیدی ایجاد نماییم و زحمات عزیزان در وزارت بهداشت را زیر سوال ببریم و باید نیمه پر و خالی لیوان را با هم ببینیم.
وی با اشاره به اینکه حالا بازار دارو در کشور به ثبات رسیده و نسبت به زمانیکه دولت سیزدهم کار را تحویل گرفت قابل قیاس نیست، اظهار داشت: تابحال ۷۵ درصد اعتبارات بودجه ای حوزه درمان تخصیص داده شده و حوزه درمان در اولویت دولت می باشد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: تابحال اعتبارات هیچ بخشی به این میزان تخصیص داده نشده و این اهمیت حوزه درمان را نشان داده است. سال قبل ۱۳ همت برای حوزه دارویار تخصیص یافته بود که تابحال و در سال جاری به ۳۲ همت افزایش پیدا کرده است.
منظور تصریح کرد: ما امسال هزار تخت بیمارستانی افتتاح می نماییم که البته ۵ هزار تخت بیمارستانی تابحال افتتاح شده و دو هزار تخت هم تا آخر سال بهره برداری خواهد شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه د اد: مجوز جذب ۲۵ هزار پرستار برای سال جاری صادر شده و اعتبار آن هم تأمین شده است همینطور برای جذب ۱۸۰۰ عضو هیأت علمی اعتبار تأمین شده و برای سال آینده هم جذب ۱۲۰۰ هیأت علمی پیشبینی شده است.
منظور با اشاره به اینکه تابحال ۲۹۵ همت در حوزه درمان تأمین اعتبار شده است، اظهار داشت: در حوزه بیماران صعب العلاج هم باید این توضیح داده شود که تابحال ۷ همت به بیمه سلامت تخصیص داده شده است.
منظور تصریح کرد: مسئله تخصیص ارز به حوزه درمان در اولویت ما قرار دارد و تابحال ۴ میلیارد و ۲۷۳ میلیون دلار ارز به این حوزه اختصاص یافته است. نکته مهم قابل عرض آن است که ما به سمت الکترونیکی کردن نظام اطلاعات درمانی گام برداشتیم و تقریبا تمام نسخه ها الکترونیکی شده است.منبع:

1402/10/19
13:02:05
0.0 از 5
1965
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام