مجلس ایران دات كام
در پی حادثه‌ی تروریستی كرمان انجام شد؛

پیام تسلیت روسای مجالس شش کشور به قالیباف

پیام تسلیت روسای مجالس شش کشور به قالیباف

به گزارش مجلس ایران دات کام، به دنبال حادثه‌ی تروریستی کرمان رؤسای مجالس قطر، امارات، عمان، سوریه، ترکیه و تونس، در تماسهای تلفنی به رئیس مجلس شورای اسلامی تسلیت گفتند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، بامداد امروز رؤسای مجالس قطر، امارات، عمان، سوریه، ترکیه و تونس در تماسهای جداگانه ای با محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن ابراز همدردی با مردم ایران، حادثه‌ی تروریستی گلزار شهدای کرمان را محکوم کرده و پیام تسلیت ملت و نمایندگان پارلمان کشور خویش را به رئیس مجلس شورای اسلامی و مردم ایران ابلاغ کردند و محمدباقر قالیباف هم از ابراز هم دردی آنها تقدیر نمود.
محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در این تماسهای تلفنی اظهار داشت: بدون شک تروریست ها به علت ارتکاب چنین فاجعه ای، پاسخ سختی از جانب جمهوری اسلامی ایران دریافت می کنند. اساسا تروریست ها عواقب این جنایت خویش را بزودی می بینند و جمهوری اسلامی ایران از عوامل فاجعه‌ی رخ داده در کرمان انتقام می گیرد.
وی اضافه کرد: برای پایان دادن به شرایط سخت غزه باید وظایف خویش را در پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین انجام دهیم تا همه‌ی جهان اتحاد پارلمان های کشورهای اسلامی و همینطور اعضای مجمع مجالس آسیایی در پشتیبانی از فلسطین را مشاهده کنند.
«حسن عبدالله الغانم» رئیس مجلس قطر، «صغر غباش» رئیس مجلس امارات، «هلال بن ناصر المعولی» رئیس مجلس عمان، «حموده صباغ» رئیس مجلس سوریه، «نعمان کورتولموش» رئیس مجلس ترکیه و «ابراهیم بودرباله» رئیس مجلس تونس در این گفت وگوها ضمن تقدیر از مواضع حکیمانه و جدی جمهوری اسلامی ایران در پشتیبانی از مسئله‌ی فلسطین، از اهتمام ایران برای برگزاری نشست فوق العاده‌ی کمیته‌ی فلسطین در تهران قدردانی کردند.

1402/10/15
18:21:23
0.0 از 5
2312
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳