مجلس ایران دات كام
زاهدی در گفت وگو با مجلس ایران دات كام:

همسان سازی حقوق بازنشستگان باید اجرا شود

همسان سازی حقوق بازنشستگان باید اجرا شود

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده مردم کرمان در مجلس اظهار داشت: مجلس در جریان بررسی برنامه هفتم توسعه تصویب کرد که همسان سازی حقوق بازنشستگان باید طی سه سال این مورد محقق شود.«محمدمهدی زاهدی» نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به رد کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ در مجلس، اظهار داشت: دولت یک هفته فرصت دارد تا لایحه بودجه را اصلاح و مجدداً به مجلس ارسال نماید. دولت در تجدیدنظر در لایحه بودجه باید هم روی منابع درآمدی و هم مصارف تأمل بیشتری کند.
وی افزود: ضمن این که در بحث انرژی هم باید دولت یک ماده یا عبارت شفافی را در لایحه بودجه سال آینده برای رفع مشکل ناترازی انرژی کشور بیاورد.
نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در رابطه با افزایش ۴۰ درصدی درآمدهای مالیاتی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳، خاطرنشان کرد: ما معتقدیم که کشور بیشتر از این ظرفیت افزایش مالیات را ندارد و دولت باید منابع درآمدی دیگری را برای تأمین بودجه در نظر بگیرد. دولت اگر به سایر منابع کشور توجه بیشتری کند، می تواند در لایحه اصلاحی بودجه سال آینده منابع درآمدی جدیدی را بیاورد.
زاهدی توضیح داد: دولت منابع درآمدی گوناگونی دارد و درست است که درآمدهای اصلی دولت از محل دریافت مالیات و فروش نفت می باشد، اما فروش و واگذاری بعضی از اموال دولتی بخصوص اموالی که از حیز انتفاع برای دولت خارج شده به بخش خصوصی همچون منابع درآمدی مهمی است که دولت باید به آن توجه کند.
وی اضافه کرد: همینطور دولت می تواند از درآمد ناشی از محل گمرکات و عوارض های مختلفی که می گیرد و خدماتی که برخی دستگاههای دولتی می دهند و پول آن به خزانه می رود، استفاده نماید.
نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در رابطه با همسان سازی حقوق بازنشستگان، اظهار داشت: باید از بازنشستگان رفع نگرانی شده و همسان سازی عملیاتی شود.
زاهدی متذکر شد: مجلس در جریان بررسی برنامه هفتم توسعه تصویب کرد که همسان سازی حقوق بازنشستگان باید طی سه سال صورت گیرد و در سال اول اجرای قانون برنامه هفتم توسعه که سال ۱۴۰۳ است ۴۰ درصد، در سال دوم ۳۰ درصد و در سال سوم ۳۰ درصد همسان سازی محقق شود که دولت باید منابع این کار را در نظر بگیرد.


منبع:

1402/09/25
15:00:56
0.0 از 5
2555
تگهای خبر: بودجه , تصویب , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام