مجلس ایران دات كام
دستغیب در بیستمین نشست مدیران مالی فراجا:

گردش مالی دستگاهها بصورت لحظه ای تحت رصد دیوان محاسبات است

گردش مالی دستگاهها بصورت لحظه ای تحت رصد دیوان محاسبات است

به گزارش مجلس ایران دات کام، رییس کل دیوان محاسبات کشور اظهار داشت: گردش مالی تمام دستگاهها بصورت لحظه ای تحت رصد دیوان محاسبات است و در مجموعه فراجا شاهد انضباط مالی قابل قبولی هستیم.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، سید احمد رضا دستغیب رییس کل دیوان محاسبات کشور به مناسبت روز حسابدار در بیستمین نشست تخصصی مدیران مالی و عاملان ذی حساب یگان های فراجا حاضر شد.
وی با تقدیر از دست اندرکاران حوزه مالی و ذی حسابی فرماندهی نیروی انتظامی، اظهار داشت: برگزاری چنین نشست های افزون بر افزایش تعاملات و هم افزایی ها، سبب تشریک مساعی و همفکری در عرصه های مختلف حسابرسی و نظارت مالی را فراهم می آورد.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور با اعلان اینکه مدلول نظارت مؤثر، پیشگیری است نه مچ گیری، اضافه کرد: افشای اطلاعات در امتداد پیشبرد نظارت مؤثر و شفافیت، کارایی درون سازمانی را به نحو چشمگیری افزایش خواهد داد.
وی با اشاره به این که در مجموعه فراجا شاهد انضباط مالی قابل قبولی هستیم، بیان کرد: بعضاً ملاحظه می شود که ضعف در عرصه آموزش و فقدان دانش، منجر به اتخاذ تصمیماتی اشتباه می شود، بدین جهت بر دستگاه های نظارتی همچون دیوان محاسبات فرض است تا با آموزش به هنگام مدیران و دست اندرکاران، مانع از بروز چنین رخدادهایی شوند.
ارائه دقیق، صحیح و صحت سنجی شده اطلاعات مالی از دیگر مواردی بود که رییس کل دیوان محاسبات کشور بر آن اصرار کرد و اظهار داشت: باید مراقبت نماییم که سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی با نشر اخبار نادرست و ارقام غیرواقعی از تخلفات مالی، خدشه دار نشود.
رئیس کل دیوان محاسبات با اعلان اینکه تمامی حساب ها و گردش های مالی دستگاه های اجرائی بصورت لحظه ای و برخط، تحت رصد این نهاد نظارتی است، اظهار داشت: دیوان محاسبات در برخورد با تخلفات مالی قاطعیت دارد و تلاش داریم تا اثر بازدارندگی در اجرای احکام و آرای صادره از جانب دادسرا را نیز با جدیت دنبال نماییم.
دستغیب در خاتمه اظهار داشت: دیوان محاسبات بدنبال مداخله در عملیات اجرائی دستگاهها نیست و بر آنست تا با پرهیز از نظارت های پسینی و پیش گیری از وقوع تخلفات، کمک حال مدیران و تصمیم سازان باشد.


منبع:

1402/09/18
17:18:00
0.0 از 5
2570
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱