مجلس ایران دات كام
طحان نظیف:

جلسه عارف و انصاری با شورای نگهبان

جلسه عارف و انصاری با شورای نگهبان

به گزارش مجلس ایران دات كام عضو حقوقدان شورای نگهبان اظهار داشت در شورای نگهبان همواره اهتمام بر اجرای مُرّ قانون داریم و جریانات سیاسی مختلف نیز در تردد، تعامل و گفتگو با این شورا هستند.


به گزارش مجلس ایران دات كام به نقل از مهر، «هادی طحان نظیف» عضو حقوقدان شورای نگهبان در صفحه شخصی خود در اینستاگرام درمورد رفت و آمد برخی فعالان جریانات سیاسی همچون محمدرضا عارف، مجید انصاری و محمدصادق خرازی توضیحاتی را عرضه داد. متن كامل یادداشت عضو حقوقدان شورای نگهبان در اینستاگرام به شرح زیر است: این ایام به لطف خدا توفیق داشتم به مناسبت روز قانون اساسی و روز دانشجو در دانشگاه های خوزستان، مشهد، قم و تهران جلساتی با دانشجویان عزیز داشته باشم. حرف ها و دغدغه هایشان را بشنوم و البته برایشان از قانون اساسی و نظارت شورای نگهبان بر مصوبات مجلس و انتخابات بگویم كه گزارش های آنرا در همین صفحه حتما دیده اید. چند روز قبل هم دكتر عارف رئیس محترم فراكسیون امید به شورا آمدند و نهار را با حقوقدانان شورا صرف كردند. دكتر صادقی مقدم عضو حقوقدان و معاون اجرایی شورا هم حق میزبانی را ادا كرد و به خاطر كسالت آقای عارف برایشان آبلیمو و عسل آورد. جلسه خوبی بود، صمیمی و صریح. در مورد مسائل مجلس و انتخابات گفتگوهایی شد. تاكید حقوقدانان شورا بر سه مولفه مهم در بررسی صلاحیت ها یعنی دوری كاندیداها از فساد اخلاقی، فساد اقتصادی و ضدیت با حاكمیت بود كه ایشان را در این موارد كاملا همراه دیدم كه نشان از سلامت نفس و توجه ایشان به قانون دارد.

ما در شورای نگهبان همواره تلاش بر اجرای مُرّ قانون داریم و جریانات سیاسی مختلف هم در تردد، تعامل و گفتگو با این شورا هستند و البته شورای نگهبان هم گوشی شنوا برای شنیدن نظرات و دیدگاه ها دارد. چند روز قبل هم آقای مجید انصاری و افراد دیگری آمده بودند. این موارد غیر از دیدارهای رسمی احزاب و نمایندگان آنها با اعضای این شوراست مثل دیدار چند روز پیش دبیركل و مسؤلان حزب ندای ایرانی ها با قائم مقام دبیر شورا. رفت و آمدهای كارشناسان و متخصصان موضوعات مختلف و شخصیت های سیاسی به شورای نگهبان از حیث تنوع و گستردگی، شاید در بین سایر دستگاه ها كم نظیر باشد. افراد متخصص در هنگام بررسی مصوبات و فعالان سیاسی و احزاب در روزهای انتخابات ارتباط شان با شورای نگهبان بیشتر می شود. شورای نگهبان وظیفه خود می داند دغدغه های آنان را بشنود و البته چارچوب های قانونی را تشریح كند. همانطور كه قوه قضائیه در جایگاه پناهگاه مردم است، امروز شورای نگهبان هم ملجا و پناهگاه احزاب و فعالان سیاسی و مرجع بررسی شكایات آنان از عملكرد هیات های اجرایی می باشد.

داور خوب كسی است كه اظهارات طرفین و مستندات را خوب بشنود و بعد از بررسی و تطبیق با موازین قانونی اعلام نظر كند. شورای نگهبان داوری ملی انتخابات است. مسابقه ای كه جناح های سیاسی با یكدیگر رقابت می كنند و نهایتا پیروز آن مردم اند. تلاش ما این است كه نگذاریم حقی از كسی ضایع شود و مغایر قانون عمل نشود. این مهم بدون یاری همه مردم و خصوصا فعالان سیاسی محقق نخواهد شد.
 


منبع:

1398/09/23
20:51:59
5.0 از 5
10644
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳