مجلس ایران دات كام
آیت الله جنتی در جلسه شورای نگهبان:

اجرای صحیح قانون اساسی به مطالبه عمومی تبدیل گردد

اجرای صحیح قانون اساسی به مطالبه عمومی تبدیل گردد

مجلس ایران دات کام: به گزارش مجلس ایران دات کام، دبیر شورای نگهبان اظهار داشت: ابعاد مختلف قانون اساسی باید توسط رسانه ها و نهادهای آموزشی به جامعه معرفی شود تا اجرای صحیح این قانون به مطالبه عمومی تبدیل گردد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در شروع جلسه امروز (چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲) این شورا ضمن اشاره به سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، از خداوند متعال درخواست نمود تا به همه توفیق درس آموزی از سیره آن حضرت عطا فرماید.
وی در ادامه بیان نمود: حضرت زهرا (س) در دوره کوتاه زندگی شان الگویی متعال از زندگی فردی و اجتماعی مبتنی بر ارزش های الهی به یادگار گذاشتند که بارزترین وجه آن، استقامت در راه دفاع از حق بود.
دبیر شورای نگهبان همینطور ضمن اشاره به فرارسیدن سالروز تصویب قانون اساسی، اظهار داشت: قانون اساسی، حاصل تلاشهای مجاهدان مؤمنی است که آرمان شان تحقق جامعه ای مبتنی بر ارزش های الهی بود.
وی تصریح کرد: قانون اساسی علاوه بر این که نحوه اداره کشور را مشخص کرده، هدف متعالی تر را که سعادت جامعه بشری است با تاکید بر ارزش های الهی دین اسلام، ترسیم کرده است.
آیت الله جنتی اظهار داشت: بخش زیادی از عداوت های دشمنان انقلاب اسلامی ناشی از ترس آنها از نگاه جهانی قانون اساسی است. خوشبختانه نه تنها دسیسه های دشمنان به نتیجه نرسیده، بلکه حالا ارزش هایی مانند دفاع از مظلومان و مقابله با استکبار درحال گسترش است.
وی در همین رابطه به اعتراض هایی که در ایام گذشته در سراسر دنیا در واکنش به جنایت های رژیم صهیونیستی صورت گرفت، اشاره نمود و اظهار داشت: این اعتراض ها نشان دهنده گسترش نگاه جهانی قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران است.
آیت الله جنتی در انتها تصریح کرد: ابعاد مختلف قانون اساسی باید توسط رسانه ها و نهادهای آموزشی به جامعه معرفی شود تا اجرای صحیح این قانون به مطالبه عمومی تبدیل گردد.

1402/09/09
23:27:08
0.0 از 5
2580
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲