مجلس ایران دات كام
سرلشكر صفوی:

آمریکا از سوریه و عراق هم مثل افغانستان فرار خواهد کرد

آمریکا از سوریه و عراق هم مثل افغانستان فرار خواهد کرد

به گزارش مجلس ایران دات کام، دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا ضمن اشاره به کاهش نیروهای نظامی امریکا در غرب آسیا تاکید کرد: آن چه سبب این امر در عراق و سوریه شده، گروههای مقاومت مردمی در این کشورهاست که سرنوشت فرار از افغانستان را به سرنوشت آینده آمریکایی ها در سوریه و عراق بدل می کند.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، سرلشکر سیدیحیی صفوی در اجلاسیه نهایی شهدای دانشگاهی استان آذربایجان شرقی، اظهار داشت: مراحل رسیدن به سعادت و پیشرفت مادی و معنوی، زمانی حاصل می شود که یک ملت از شاخصه هایی برخوردار باشد و نخستین و مهم ترین شاخصه وجود رهبرانی خردمند، حکیم، شجاع و عادل است که با در دست گرفتن قدرت، یک نظام متعالی برای افزایش سعادت و ثروت و عدالت، ملت ها را رهبری کنند.
وی با تاکید بر لزوم تربیت مدیران کارآمد، لایق و باتدبیر، اظهار داشت: تعلیم و تربیت و آموزش مدیرانی کارآمد، لایق، با شخصیت و مدبر که ساختار مدیریتی و برنامه ریزی و آمایش سرزمینی و عدالت اجتماعی را در یک کشور ساماندهی کنند شاخصه دوم پیشرفت است.
صفوی اضافه کرد: شاخصه سوم وجود جوانان مؤمن و شجاع، با روحیه جهادی و خلاق است که پیشران حرکت یک ملت باشند و اگر تهدیداتی مثل جنگ، آن ملت و حکومت را تهدید کرد جوانان شجاع، مؤمن و خردمند بتوانند دشمن را شکست دهند.
مشاور فرمانده کل قوا ضمن اشاره به شاخصه چهارم پیشرفت، اظهار داشت: انسجام و وحدت ملی همه اقوام یک کشور جهت استفاده از فرصت ها و مقابله با انواع تهدیدات همچون جنگ های ترکیبی و شناختی، بزرگترین سرمایه یک کشور و یک ملت برای رسیدن به عزت و عظمت و منزلت بین المللی است.
وی با بیان شاخصه پنجم پیشرفت، خاطرنشان کرد: همکاری و هم افزایی همه ملت و کارگزاران حکومت و نیروهای نظامی برای پیشرفت همه جانبه ملت و دسترسی به اهداف و آرمان های بزرگ آن ملت و حکومت یک شاخص به حساب می آید.
صفوی با اشاره به اینکه رخدادهای ۲۰۰ سال گذشته نشان دهنده وجود سه گفتمان سازش، التقاط و مقاومت است، تصریح کرد: گفتمان سازش در مقابل ظالمان و قدرت های بزرگ جهانی و به صورت خاص قدرت های غربی از جانب برخی روشنفکران دوره قاجار و پهلوی دنبال می شد که معتقد بودند ما از سر تا پا باید غربی شویم تا پیشرفت نماییم.
وی ادامه داد: مفهوم گفتمان التقاطی اینست که برخی سیاستمداران ایران و دیگر کشورهای منطقه می گفتند غربی ها از صنعت، کشاورزی، علوم پزشکی، ثروت و فناوری بالاتری برخوردار می باشند و ما در کشورهایمان باید صنایع مونتاژ و علوم و فنون مختلف را از آنها به عاریت بگیریم و با فرهنگ ملی خودمان ترکیب نماییم تا بتوانیم کشور و ملت را به پیشرفت برسانیم. این گفتمان را برخی روشنفکران ملی - مذهبی ایران در میان ملت و دانشگاه ها ترویج می دادند.
فرمانده اسبق سپاه ضمن اشاره به گفتمان مقاومت، اظهار نمود: رهبران خردمند و حکیم در ایران معاصر با گفتمان مقاومت یا گفتمان انقلابی در صحنه های سیاسی و اجتماعی ایران ظهور کردند. این گفتمان مبتنی بر فرهنگ معنویت و عقلانیت و کارآمدی، مردمداری، مردم یاری و پشتیبانی از مظلومان و مستضعفان جهان است.
صفوی تصریح کرد: این گفتمان عصر جدیدی را نه تنها برای ملت بزرگ ایران بلکه برای ملت های زیر ستم در غرب آسیا مثل ملت مظلوم فلسطین پایه گذاری کرد. تأثیرگذاری این گفتمان در مقاطع حساس بعد از انقلاب بخصوص در دفاع مقدس و جبهه بین الملل مقاومت اسلامی به انتقال آموزه ها و تجارب دو رخداد بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به لبنان، فلسطین، سوریه، عراق، یمن و افغانستان منجر گردید.
وی ضمن اشاره به شکل گیری گروههای مقاومت اسلامی در این کشورها اضافه کرد: جبهه مقاومت از شرق مدیترانه تا غرب آسیا تحت تاثیر انقلاب اسلامی و آموزه های شهدای ایران قدرت گرفت. یعنی فلسفه شهادت و آرمان شهدای دفاع مقدس، جبهه مقاومت را تشکیل داد و محصول و کارکرد جبهه مقاومت شد.
رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس اضافه کرد: شکست رژیم صهیونیستی در جنگ های ۳۳ روزه و ۵۵ روزه و الان شکست در عملیات طوفان الاقصی محصول جبهه مقاومت است، پیروزی انصارالله یمن و بیرون کردن متجاوزان هم محصول جبهه مقاومت شد. مقاومت ملت و دولت های عراق و سوریه سبب شکست داعش، این مزدوران امریکایی و صهیونیستی شد، مقاومت ملت افغانستان سبب شکست امریکا در افغانستان و فرار ذلت بارشان شد. سبب شکست امریکا در طرح سرنگونی دولت سوریه شد.
صفوی ضمن اشاره به کاهش نیروهای نظامی امریکا در غرب آسیا تاکید کرد: آن چه سبب کاهش نیروهای امریکایی در عراق و سوریه شده، همین گروههای مقاومت مردمی در عراق و سوریه هستند و سرنوشت فرار از افغانستان، سرنوشت آینده امریکایی ها یعنی فرار از سوریه و عراق خواهد شد. گفتمان مقاومت در جهان اسلام هم کلید رمز وحدت مسلمین برای آزادی قدس شریف است.
منبع:

1402/09/08
14:56:30
0.0 از 5
2712
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام