مجلس ایران دات كام
قالیباف در تماس تلفنی با همتای الجزایری:

ایران آماده برگزاری نشست کمیته دائمی فلسطین است

ایران آماده برگزاری نشست کمیته دائمی فلسطین است

مجلس ایران دات کام: رییس مجلس از آمادگی مجلس شورای اسلامی ایران برای برگزاری نشست فوق العاده کمیته دائمی فلسطین در سطح روسای مجالس کشورهای اسلامی جهت بررسی راهکارهای عملی در پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین آگاهی داد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، محمد باقر قالیباف در تماس تلفنی با «ابراهیم بوغالی» رییس مجلس ملی الجزایر درباره ی آخرین تحولات و جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت و گو کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز این تماس تلفنی از مواضع و نقش الجزایر در محکومیت جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی خصوصاً اقدام اخیر مجلس این کشور در حمایت قاطع از مردم مظلوم فلسطین تشکر و تقدیر کرد.
قالیباف با اشاره به همکاری خوب هیئت های پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و الجزایر در نشست اخیر اتحادیه بین المجالس جهانی در آنگولا، بر اقدامات مناسب دو کشور در پشتیبانی از مردم بی دفاع فلسطین در نشست مذکور اصرار کرد و اظهار داشت: در وضعیت فعلی و باتوجه به حملات غیرانسانی رژیم کودک کش صهیونیستی مقابل زنان و کودکان مظلوم فلسطینی باید برای توقف حملات ظالمانه این رژیم غاصب در نوار غزه اقدام فوری میان کشورهای اسلامی صورت گیرد.
رئیس قوه مقننه در همین راستا به همتای الجزایری خود تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی ایران برای برگزاری نشست فوق العاده کمیته دائمی فلسطین در سطح رؤسای مجالس کشورهای اسلامی جهت بررسی راه کارهای عملی در پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین، آمادگی کامل دارد.
ابراهیم بوغالی رییس مجلس ملی الجزایر ضمن قدردانی از مواضع قاطع جمهوری اسلامی ایران در پشتیبانی از آرمان های فلسطین بر حمایت کشور متبوعش از مردم مظلوم فلسطین اصرار کرد و اظهار داشت: الجزایر کشور آزادی خواهان و انقلابیون است. بدین جهت مواضع ما در پشتیبانی از آرمان های فلسطین و احقاق حقوق مردم این سرزمین برای همیشه ثابت و قاطع است.
رئیس مجلس ملی الجزایر با اشاره به نشست اخیر مجمع عمومی بین المجالس جهانی در آنگولا اضافه کرد: باتوجه به نسل کشی مردم مظلوم فلسطین و کوچاندن الزامی آنان از سرزمین مادری خودشان، متأسفانه در این جلسه اقدام جدی و جدیدی از طرف برخی کشورهای اسلامی مشاهده نشد.
وی در آخر ضمن استقبال از پیشنهاد رییس مجلس شورای اسلامی برای برگزاری نشست فوق العاده کمیته دائمی فلسطین در تهران بر توقف هرچه سریع تر جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی و بررسی راهکارهای عملی برای مساعدت با مردم غزه تاکید نمود.

1402/08/18
13:06:55
0.0 از 5
2918
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵