مجلس ایران دات كام
زمانی:

امکانات تبلیغاتی عادلانه در اختیار نامزدها قرار می گیرد

امکانات تبلیغاتی عادلانه در اختیار نامزدها قرار می گیرد

به گزارش مجلس ایران دات کام، مدیرکل امور انتخابات شورای نگهبان اظهار داشت: باید تلاش شود تا امکانات عمومی و دولتی برای تبلیغات نامزدها شناسایی و به کار گرفته شود تا شاهد ایجاد شور و شوق انتخاباتی وافزایش مشارکت عمومی باشیم.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، در همایش توجیهی - آموزشی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، مدیران دفاتر نظارت و بازرسی انتخابات در استانها و مدیران انتخاباتی استانداری ها بوسیله تماس تصویری با محل برگزاری همایش در تهران که امین الله زمانی مدیرکل امور انتخابات شورای نگهبان و محسن اسلامی مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور و سخنگوی ستاد انتخابات حاضر بودند، ارتباط داشتند.
زمانی در آغاز این جلسه با اشاره به قانون جدید انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: در این قانون به بهره مندی عادلانه و برابر نامزدهای انتخاباتی از امکانات عمومی برای تبلیغات اشاره و پیش بینی شده تا در هر استان، هیات (کارگروه) بررسی تبلیغات شکل بگیرد.
اشاره مدیرکل امور انتخابات شورای نگهبان به ماده ۸۱ قانون انتخابات مجلس بود که در آن آمده است: «به منظور ساماندهی و مدیریت تبلیغات انتخاباتی و ایجاد فضای مناسب جهت تحقق انتخابات رقابتی و نیز تضمین بهره مندی یکسان نامزدها از امکانات دولتی و عمومی، هیات استانی بررسی تبلیغات در هر استان یک هفته بعد از پایان ثبت نام داوطلبان زیر نظر هیات اجرائی مرکزی انتخابات تشکیل می شود.»
مدیرکل امور انتخابات شورای نگهبان فلسفه ایجاد این هیات ها در هر استان را تضمین عدالت انتخاباتی در تبلیغات و نظارت بر رفتارهای تبلیغاتی نامزدها عنوان نمود و اظهار امیدواری داشت که بخشنامه اجرائی آن هرچه سریعتر از طرف وزارت کشور ابلاغ شود.
زمانی در ادامه به بیان و توضیح تبصره های این ماده پرداخت و اظهار داشت: باید تلاش شود تا امکانات عمومی و دولتی برای تبلیغات نامزدها شناسایی و به کار گرفته شود تا شاهد ایجاد شور و شوق انتخاباتی و افزایش مشارکت عمومی باشیم.
محسن اسلامی، سخنگوی ستاد انتخابات کشور نیز در این جلسه با اعلان اینکه وزارت کشور در کوشش برای برگزاری پرشور انتخابات است، اعلام نمود: تا حالا جلساتی برای اجرای هرچه بهتر انتخابات بین وزارت کشور و شورای نگهبان برگزار شده است.
وی درباره ی قانون جدید انتخابات هم اظهار داشت: اجرای این قانون به تحقق راهبردهای اعلامی مقام معظم رهبری درباب مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت کمک خواهدنمود. امیدواریم با اجرای کامل ماده ۸۱ قانون انتخابات، شور و نشاط خاصی به وجود بیاید و شاهد مشارکت مردم در انتخابات باشیم.
سخنگوی ستاد انتخابات کشور همین طور اعلام نمود که یک هزار و ۲۱۸ هیأت اجرائی اصلی و فرعی در سراسر کشور تشکیل شده و به شروع فعالیت پرداخته اند که این هیات ها اکنون مشغول بررسی صلاحیت ها هستند.
رحیمی نماینده سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز در این جلسه توضیحاتی درباره ی ابتکار این سازمان برای تبلیغات انتخاباتی این دوره و راه اندازی شبکه های تلویزیونی برای ۲۰۸ حوزه انتخابیه توضیح داد و اظهار داشت: از همه ظرفیتهای رسانه ای برای رونق انتخابات بهره خواهیم برد.


منبع:

1402/08/11
13:22:29
0.0 از 5
2989
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳